Přebíjené .38 Special

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » čtv 24. dub 2014, 09:08

Ale jdi s ředidlem ;-) Ba9 je normální prach, laborace na to sice budou, ale předpokládám, že v kombinaci nízkého tlaku, velké patrony a krátké hlavně bude špatná konzistence a nespálený prach. Ba10 navíc díky menším navážkám vyjde levněji (o nějaký desetník).

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#32 » čtv 24. dub 2014, 14:37

psalo se tu o střelách 9mm LUGER do .38 . . ne pouze o "palivu" . .

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#33 » čtv 24. dub 2014, 15:15

Francis: přestaň sem motat ředidlo a drž se tématu.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#34 » čtv 24. dub 2014, 15:58

Tak se tu všem veřejně omlouvám a sypu si popel na hlavu, že jsem řekl, že nemá cenu dělat něco ze zbytků.

Jestli ze sebe chceš dělat klauna tak prosím, ale nezas...j vlákno o přebíjení. sided



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#35 » sob 26. dub 2014, 14:25

V žádném případě nechci tvrdit, že BA-9 je nejvhodnější prach pro 38 Special střílený z krátké zbraně, ale jak v těchto tabulkách http://www.lhs-germany.de/uploads/media/38Spcl.pdf , tak i v těchto http://www.vectan.fr/UK/reloading-charges tak i ve starších z roku 2006 a nakonec i v ještě starších, o kterých nevím z kterého roku jsou, je právě s ním uvedeno pro tuto ráž nejvíc laborací.
Jen pro zajímavost, 38 Special se zápalkami S&B SP, 5,6 grs BA-9 a celkem silně do drážky zaškrcenými střelami Ares 158 grs LRN mi daly z 2" revolveru průměrnou rychlost z 6-ti ran 203 m/s a směrodatnou odchylku rychlostí pouze 3,8, což je při nevhodném prachu, olověné střele, tak krátké hlavni a také ve srovnání s továrními náboji víc než dobrý výsledek. Navážka byla blízko dovoleného maxima, nespálený prach jsem nenašel, ale nábojnice zevnitř připomínaly výfuk vyběhaného a navíc špatně seřízeného naftového motoru.



Roman_2
Příspěvky: 12

Příspěvek#36 » ned 27. dub 2014, 09:44

mdkill píše:Francis, jaký ARES :D Koupil jsi FMJ (full metal jacket) tedy olovo potažené mosazí. ARES dělá střely potažené plastem (mám doma červené, oranžové i zelené).
Navážku pro ALSA střely FMJ dej jako pod S&B FMJ.
Moje laborace pro .38SP
Střela 158gr FMJ, OAL 38,6mm, zápalka SB 4,4SP, prach S020-2 5,0gr, škrtit....
Střela 158gr ARES, OAL 38,6mm, zápalka SB 4,4SP, prach S020-2 4,8gr, škrtit do drážky....

na obr. ALSA FMJ .38SP vs. ARES v .357Mag


Střely ALSA FMJ.38Sp nabízené na e-shopu by měly být klasické plášťované střely bez drážky:"Střela se skládá z olověného jádra, mosazného pláště CuZn 30 non-magnetic".Jelikož standardní sady pro přebíjení revolverových ráží - alespoň ty od Lee - jsou přizpůsobeny pro škrcení ROLL Climp,tak jsem se domníval,že při použití takových střel bez použití speciální škrtící matrice nelze škrtit vůbec,jinak hrozí rozšíření nábojnice v oblasti krčku.Pokud se mýlím, tak mne opravte.Z výše uvedených důvodů jsem tyto střely nikdy nepoužil.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#37 » ned 27. dub 2014, 09:55

Na klasické revolverové matrici "roll crimp" to jde se střelami bez drážky samozřejmě špatně, ale dají se škrtit např. matricí "factory crimp".

Osobně preferuji střely se škrtící drážkou.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#38 » ned 27. dub 2014, 19:01

Střely Limit FMJ bez škrticích drážek jsem také kdysi koupil, jenže 38 Special střílím velmi málo, z 357 Magnum mi vylézaly a blokovaly válec a nabít těmito náboji LA karabinu jsem si vůbec nedovolil. Občas se mi ale hodilo vytvořit škrticí drážky na plášťovaných střelách které ji neměly nebo ji měly v jiném místě než jsem chtěl, tak mi kamarád udělal fórichtuňk, kterým jsem nadělal drážky i na střelách Limit a ty jsem pak používal pro 357 Magnum.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » pon 28. dub 2014, 14:57

Dáš sem foto toho "fórichtuňku" čili samodomoudělátka? Pro inspiraci..



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#40 » pon 28. dub 2014, 17:51

Vzhledem k tomu, že jsem se na jeho výrobě podílel a za kvalitu dílenského zpracování se upřímně stydím, tak raději ne. Jako inspirace stejně dobře poslouží US výrobek – obrázek přikládám. Jedná se o velmi jednoduchý přípravek, pro toho, kdo má přístup k soustruhu a stolní vrtačce by neměl být problém jej vyrobit.
Vzdálenost drážky od dna střely se nastavuje šroubkem umístěným mezi dvěma otočnými válečky nebo spíš silnostěnnými trubičkami, hloubka drážek šroubkem umístěným v nižším napevno usazeném válečku. Přitlačením páky ke střele a otáčením kličkou se střela mezi ozubeným kolečkem a válečky otáčí a ozubené kolečko do ní vytváří drážky.
Ze zkušenosti doporučuju udělat válečky i ozubené kolo raději trochu většího průměru, ty moje mají průměr 19 mm (podle materiálu který jsem měl) a ozubené kolo má průměr 40 mm. Náš první výtvor měl průměry válečků i ozubeného kola méně než poloviční a měl tu nectnost, že se dost často zařezával do střely v jednom místě, namísto aby jí otáčel a postupně tvořil drážku po celém obvodu. Ozubené kolo mi kamarád vyrobil z jemně narádlované kulatiny, první jsme zničili, při snaze o kalení se prohnulo, druhé funguje, ale nemám je zakalené. Rozdíl mezi obrázkem a mým přípravkem je ještě v tom, že šroubek nastavující hloubku drážky mám z druhé strany válečků, výhoda je v tom, že hloubku drážek nastavuji na delší páce, tudíž ji mohu nastavit přesněji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#41 » pon 28. dub 2014, 18:17

Našel jsem původní odkaz na US výrobek, celkem slušně podražili, před 3 nebo 4 lety, kdy jsem se o tento přípravek zajímal, stál 67,19 USD. http://www.buffaloarms.com/Detail.aspx? ... 7&CAT=3872



Kojot
Příspěvky: 14

Příspěvek#42 » úte 29. dub 2014, 17:41

Zdravím,
nepřebíjí někdo z Plzně .38 Special? Šiklo by se mi pár střel na vyzkoušení přebíjení. Tak jestli se někdo najde, tak budu rád. :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#43 » sob 10. led 2015, 23:18

Zdravim, takze po zacati prebijania a 200 vypraskanych kusoch mozem potvrdit ze vyrobcom doporucovana navazka pre S011 (4,3gr pod 158gr FMJ strelu S&B) je prijemna, zo 4" revolveru az vhodna pre zeny a deti :D. Lieta to pekne presne, ale oproti fabrickym je to nejako slabe. Mate niekto odhad zhruba co je ekvivalent fabrickych nabojov ? Necitim potrebu skusat maximalnu povolenu navazku (na velku ranu si prebijem .357) ale rad by som dosiahnut rovnaku silu ako u bezne kupenych nabojov.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#44 » sob 10. led 2015, 23:38

můžeš jít klidně na 5gn pod střelu 158gn, mělo by to chodit cca 240m/s podle várky prachu

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#45 » pát 3. dub 2015, 21:48

Mate este niekto problemy so S&B nabojnicami .38 special ? Myslene teraz tie z 'klasickych' FMJ nabojov. Lisovat do nich zapalky (podotykam ze pouzivam S&B) je znacne namahavejsie nez do Magtechov alebo Fiocci. K deformacii zapalky nedojde, len je potrebna o dost vacsia sila nez u nabojnic inych znaciek. Ani po 5ich prebitiach sa to nezmenilo, takze ich vyradujem z obehu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů