Přebíjené .38 Special



king
Příspěvky: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#121 » pát 18. úno 2022, 12:26

Jak jsem psal vyse, pro tyto nizke laborace plati ze prubeh vystrelu je zavisly na tom, jestli prach lezi u zapalky nebo u strely. Pokud se poloha prachu nebude moc menit tak bude v0 celkem konzistentni. Resenim by byl prach jako Trail Boss, treba se dockame.

S tou RS12 pozor, nezkouset to hnat na vykon. A doporucuji strelit pres hradla, odhady jako "slusna rana" a "psouk" moc nereknou.



pkonopik
Příspěvky: 13

Příspěvek#122 » úte 17. kvě 2022, 15:21

Ahoj všem,

Dnes jsem byl nastřelovat revolver po výměně mušky za HiViz a mohu se podělit o několik postřehů.
Vybral jsem tunelovou střelnici místo klubové otevřené. Byl jsem tam sám, měl jsem klid, nikdo neokukoval, nemusel jsem chodit k terčům....
Nastřelil jsem revolver (Obouruč, bez opory, SA) se svými přebíjenkami včetně vlastoručně odlitých střel. 158 gr. střela RF. Olovo 12 BHN. 2,2gr. AS. Soustřel cca 14 cm.
Pak jsem vzal náboje se střelou 9mm Luger kalibrovanou na .358 (vše poplastované epoxypolyesterem v hrubší práškové konzistenci) a létaly ve stejném soustřelu na 25m cca o 15cm níže.
Nakonec jsem vzal SB original 148 gr FMJ a soustřel 7 cm.
Ještě jsem dal několik serií SB FMJ a dostal jsem se na soustřel 5cm. To se mi s vlastními odlévanými střelami nikdy nepodařilo.
Nakonec jsem vytáhl "nepovedené treninkové" přebíjenky se střelami 6 BNH a využil jsem celou plochu terče.....
Za mne dva poznatky:

1. Tvrdost je klíčová a přestože všichni píšou že 12 BRH stačí, zvednu ji na 18 BHN.
2. Pod lehčí střely je potřeba sypat víc, nejen aby byla zachovaná stejná energie jako u těžších střel - ale bude to mít i vliv na přesnost pokud je zbraň nastřelená na jiné střely.

Tož uvidíme, jak se bude dařit dále.

P



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#123 » čtv 1. čer 2023, 13:33

Ahoj,

právě jsem objednal kokilu pro 9mm luger (https://www.strobl.cz/lee-mold-tl356-12 ... avity_p545) a vzhledem k tomu, že povrchovku dělám powder coatem a již doma mám size kit na .358 napadlo mě, že by bylo teoreticky možné tyto lehké střely přebíjet i do .38/.357.

Pohledal jsem po internetu a nejsem první koho to napadlo, údajně i s dobrými výsledky. Ušetřit olovo se vždy vyplatí a proto bych to rád vyzkoušel.


Rád si ale nechám poradit o někoho zkušenějšího volbu prachu, navážku a OAL pokud takovou informací disponujete.

Moc díky!

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#124 » čtv 1. čer 2023, 20:32

Běžně používaná střela pro kovbojskou akční střelbu. Hlavně do opakovaček jak pro 38 tak 357, ale i do revolverů. Tvar špičky střely je ideální při navádění do komory. Používal jsem ji než jsem šel do ještě lehčích. Střely taky poplastovávám. Moje laborace jsou jen pšouky, ale pro ilustraci 357 s 3,3gr S015 dával 215m/s. S015 je na to dobrý prach, ale momentálně neúměrně drahý. Takže jedu ve Vectanu Ba10. Ten je ještě lepší a o polovinu levnější.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#125 » čtv 1. čer 2023, 20:57

Pri zvedani tvrdosti bych si hlidal tlak.

Jinak ja do .38 Spc i .357 Mag leju 22 BHN. Beznych 15 BHN mam pro Luger a puskove. Driv byvala strelivina z Pribrami primo 15 BHN. Ted to lejou cca 12 BHN. Prijde mi, ze bez dobryho mazani to svini lauf. Takze si to dolegovavam.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#126 » čtv 1. čer 2023, 21:44

Pokud to svini nemuze byt spis spatny prumer strel? Pro zajimavost - nekde jsem cetl, ze snad elmer keith kdyz laboroval .44 mag pouzival cca 12 bhn, coz tehdy bylo udajne znaceno jako hard cast.

Mimochodem, na kolik vyjde material z pribramy? Vyplati se to pak jeste?



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#127 » pát 2. čer 2023, 06:21

Strelivina uz se v podstate nevyplati. Da se koupit antimon a cin a k tomu sehnat olovo. Kdyz uz si to michat, tak komplet. Strelivina mela smysl, kdyz mela porad stejne slozeni a clovek se s tim nemusel drbat. Na stipacce nalamat na kousky a rovnou do picky. Kazdopadne zdrazeni je brutalni, nakupoval jsem po osmi letech a nestacil se divit.

Prumer strel mam cajk, po odliti pro jistotu kalibruju. Delam to dvacet let porad stejne a tvrdsi olovo min svini. Mazu emulzi vosku v terpentynu. Sice to neni uplne esteticky, ale min se dru s cistenim. Na potahovani strel jsem linej.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#128 » pát 2. čer 2023, 07:08

Mimochodem, pro .44 Mag i Lyman doporucuje standardni tvrdost, ale pro 38 a 357 tvrdsi. Nemam chut louskat, proc.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#129 » pát 2. čer 2023, 07:14

Aha, to je zajimava informace, ze .38(!) a .357 vyzaduji tvrdsi slitinu nez .44 mag. Cekal bych ze oba magnumove a rychlejsi naboje budou vyzadovat tvrdsi slitinu.
Imho powder coat nahradi drobet tvrdost slitiny,alespon si to tak namlouvam a treba s myma 158grn strelama v .38 a .357 jsem velmi spokojen, kam se hrabe fmj. Zas tolik prace to neni, ale kazdy ma svuj postup, to je jasne. U toho mazani me odrazuje ze to spini a lepi se na naboje bordel, aspon ja mam takovou zkusenost.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#130 » pát 2. čer 2023, 07:27

Stahni si z netu Lymanuv manual pro olovene strely z 80. let. 'Lyman Cast Bullet Handbook'. Kdyz to prolistujes, tak uvidis, ze opravdu ta raze 38/357 ma tvrdsi strely. Pricinu nevim, ale uvazuju jako American, to znamena 'tohle napsal nekdo chytrejsi, nez ja' a dodrzuju to.

Bordel se na strely lepi, ale behem prebijeni mi to neva a pak mam vsechno v zavrenych krabickach. Setri mi to cas s cistenim. Kdysi jsem pouzival Aresy mazane do drazky, tehdy kus pod korunu. A ty teda svinily lauf docela dost.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#131 » ned 11. čer 2023, 05:48

Prostou uvahou bych rekl, ze pujde vztah stycne plochy strely, jeji hmotnosti a pozadovane rychlosti. Pokud budu od vetsi strely pozadovat stejnou rychlost, ale pri vyssi stycne plose, tak k tomu aby nesla "pres zavit", tedy aby se nestrhla, nepotrebuju takovou tvrdost slitiny, jako od strely mensiho prumeru. Pokud jsou u vetsi raze i hlubsi drazky vyvrtu, bude to jeste znatelnejsi. Ten vztah samozrejme komplikuje i narust hmotnosti strely vetsi raze a tim jeji vetsi odpor proti roztoceni, ale i tak bych ten duvod rozdilu doporucenych tvrdosti slitiny vnimal dle popsane uvahy.



Kamil Pce
Příspěvky: 13

Příspěvek#132 » ned 25. čer 2023, 08:14

Hezký den,
mohu poprosit o doporučení na laboraci .38 spec pod olověnou střelu 158gr, která by byla ideální na mířenku s 6 palcovým revolverem, a vhodná i pro akční střelbu 2 palcovým revolverem a 17 palcovou LA karabinu?



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#133 » ned 25. čer 2023, 19:59

A na jakou vzdálenost a jaké terče to má s tou LA karabinou fungovat? S tím 2" to má pokládat gongy?



Kamil Pce
Příspěvky: 13

Příspěvek#134 » pon 26. čer 2023, 16:37

Karabina na 25m max, s dvoupalcem do 10m. Stačí když to bude cinkat / udělá díru do papíru.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#135 » stř 19. črc 2023, 07:06

Ahoj,

nemá tu náhodou někdo recepis pro .38 spec se střelou .358, 125, LEE 358-125-RF? Střely jsou poplastované, rád bych aby to šlo střílet z 2" revolveru, takže zvažuji vyzkoušet BA10 jako rychlejší prach? OAL mi vychází na 36mm když škrtím do drážky.

Dle QL jsem vydedukoval že startovací navážka 3,6 až po 4,2 bych měl mít ještě bezpečnou rezervu.
Má někdo zkušenosti s takto lehkou střelou?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů