Předvede někdo přebíjení začátečníkovi???

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#16 » úte 3. led 2017, 09:02

@voky84 - fakt to nie je nic zlozite, na videu najdes kompletnu montaz lisu, navod k matriciam je dost jednoznacny / blbovzdorny - holt budes zo zaciatku pomalsi kym sa zacnes citit isto. Ja som tak zacinal pred 2 rokmi. Konkretne detaily co nebudes vediet mozes neskor najst / konzultovat - tiez som par veci doladoval. Hradla furt nemam ale kedze zatial nejdem nad doporucenu max navazku ... zatial neriesim.

Prvych par nabojov sprav bez zapalky a prachu - nacvicis si ako to funguje a zaroven nasucho otestujes ci ti to zbran bez problemov prebije. Drz sa na zaciatok kombinacie z tabuliek - doporucena navazka konkretneho prachu, strela + OAL. No ... a potom podla dosiahnutych vysledkov zacni laborovat :).

OT: @JardaB - domace prebijanie pre vlastnu potrebu zostava nadalej povolene.

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#17 » úte 3. led 2017, 13:27

Tak chlapi díky že se mi tady k tomu vyjadřujete, pomalu nakupuju výbavu a pokud se v okolí nikdo nenajde tak samozřemě to pomalu zkusím sám, zas tak moc se toho nebojím :-) Ale nic to nemění na tom že bych se rád podíval pod ruce někomu zkušenějšímu.

Ještě jednou díky za reakce.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#18 » úte 3. led 2017, 15:14

Ono se taky na všechno nedá vyptat na netu. Zkus se zeptat na nějaké nedaleké střelnici, jestli nevědí o někom ochotném, co přebíjí. Nebo na nějaké střelecké akci ...

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#19 » úte 3. led 2017, 19:11

Tak zase jako respekt k tomu mám , to určitě jo :geek: . Spíše se mi vždy jednalo o to , že balistika je strašlivá věda :shock: !! 1-Druh střely(váha+tvar) 2-Prach 3-Kolik prachu 4-OAL 5-Škrcení k tomu délka hlavně a máme něco , co jítá k obrazu našemu :)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#20 » úte 3. led 2017, 19:19

mrkni sem: je tam takovy strucny manual http://cs.strobl.cz/informace-o-prebijeni-streliva/

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#21 » úte 3. led 2017, 19:36

Jo přesně z tohodle manuálu jsem vycházel :-)



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#22 » čtv 5. led 2017, 23:31

Ak to chces len vidiet, tak by som ti poradil youtube. Mas to zadarmo a je tam nepreberne mnozstvo navodov a prikladov toho co treba a netreba robit. Zrucnosti ziskas az ked sa s tym budes hrat sam. Ako pisal MM, je dobre zacat bez zapalky a prachu. Bezne problemy najdes takmer urcite tu na fore. (Pametam si ako niekto pisal ze na zapalkovac na Lee Turret musel dat gumicku. V tom case som lis nemal a nechapal som to. Hned ako lis prisiel bolo mi jasne kam ju treba dat :-)).



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#23 » pát 6. led 2017, 10:28

Na Lee Turretu jsem přebil zatím 1000 ks, ale nevím, co tam je za problém se zápalkovačem? Kam se dává gumička?



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#24 » pát 6. led 2017, 13:00

(Sorry za OT)
1. Ked sa zapalkovac malo/nedostatocne vracia potom ako z neho vypadne zapalka, tak gumicka v mieste kde je zaveseny na lise umozni jeho sviznejsie vratenie do zvislej polohy.
2. Ustie kam sa pripaja ten tanierik zapalkami sa mi po par mesiacoch roztiahlo tak ze uz to nedrzalo tu skluzavku pre zapalky pohromade. Druhu gumicku mam na tom usti.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#25 » pát 6. led 2017, 13:17

Stačí nožem odškrábnout špičku výstupku, co jsem zakroužkoval na obrázku a gumičky netřeba:
trigger.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#26 » pát 6. led 2017, 14:02

Teď koukám, že jsem to blbě pochopil, to co jsem kreslil je potřeba udělat když se nevrací po podání zápalky to šoupě triggeru. Na vracení celého zápalkovače do svislé polohy to vliv samozřejmě nemá, tam je asi gumičky třeba. A nahoře jsem to u toho ústí omotal páskou, taky se mi to rozjíždělo při instalaci nově naplněného zásobníku.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#27 » pát 6. led 2017, 14:38

To vracení šoupěte se mi občas stává. A pak jindy přebíjím a jde to v pohodě. Odškrábnu to.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » pát 6. led 2017, 15:18

Vracení houpačky (zápalkovače) mám pořešeno "gravitačně" - na zásobník dám jako protiváhu kramlík.

Cesta samouka je bez problémů schůdná. Pokud natrefíš na učitele-exota (a že jich není málo, různých pofiderních rad jsem i osobně taky pár slyšel), tak ti to jen ztíží hledání vlastního optima. Cílem je stejně dosáhnout maximální rychlosti - na youtubu hledej ty, kteří jsou ochotni předvést reálné tempo. Ťápalů je tam hromada a dělají spoustu činností navíc. Dobré je třeba:
https://www.youtube.com/watch?v=KTLFBKLVQbM a to ještě stíhá platíčkovat!

Nedávno jsem si svařil a do zdi a podlahy zašruboval masivní stolík, osb sendvičová deska 10cm a musím říct, že bytelný stůl je absolutně nejlepší dostupný tuning lisu.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#29 » pát 6. led 2017, 15:34

Řekl bych, že jste se poněkud vzdálili od původního tématu "Předvede někdo přebíjení začátečníkovi???". Pokud chcete řešit úpravy konkrétních typů zařízení, doporučuji použít příslušné samostatné vlákno.

BTW - v celém tématu jsem nezachytil (nebo jsem to přehlédl) informaci o tom, na jakém zařízení chce zakladatel vlákna začít, jediná informace byla "9mm Luger", ani předpokládaná kapacita nebyla dána. Možná i to je důvod, proč se do předvádění nikdo moc nehrne - moc široké zadání.

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#30 » pát 6. led 2017, 17:05

Ahoj ''peggy'' k přebíjení se teprve chystám a chtěl jsem to ještě vidět na vlastní oči než budu kupova konkrétní zařízení. Jinak hodlám přebíjet spíše pro relax takže i kapacita mi bude stačit základní. Nikam jsem to nepsal protože bych se kouknul na přebíjení na jakém koliv zařízení třeba by mě to inspirovalo :-) Jinak ráží 9mmL bych začal a později bych to určitě rozšířil .40SW,.357M a časem třeba i nějaká ta pušková, ale to je ještě daleko :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů