Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#436 » pon 14. čer 2021, 07:56

Za rovnake prachy mas PPUcka a ked su a ak su, tak 55 gr. Hornady nakupovane vo velkom len s o nieco malo vyssou cenou.

Zalezi na ake vzdialenosti. Tie Frontieri lietaju pekne aj z 1:7 lebo nie su boat tail, tudiz maju dlhsiu vodiacu cast. Ci su spicate ci tupe poznas tak, ze sa pred kupou opytas predavajuceho nech posle foto :)

Momentalne co sa da hravo zohnat na take sranda zavody a plinkanie:
Frontier 55 gr, LOS 55 gr. a este PPU. Skratka, lokalna produkcia (az na frontier). Nic z toho nie je ziadna vyhra, na kvalitu Hornady ci GGG zabudni (aj ked, Prvi sa este da, hlavne 62 gr).

GGG nie su a skoro asi nebudu, s Hornady 55 gr je problem, ze aj ked sa este daju sem tam kupit, su drahe ako svina (donedavna 10,5 centa, teraz bezne 13-14 centov).

Proste, vyssie uvedene je na lacne plinkanie dostupne. Osobne sa drzim tezy – mat furu lacnych striel a potom par tisic kvalitnych, ale stale v rozumnej cenovej hladine. Ak by som riesil mierenku s pakovkou, tak jasne, par stoviek Sierra ci Berger.
Na IPSC potreby a nejaku presnost na vyssie vzdialenosti je Hornady ideal, napr. 62 gr. resp 68 gr (tu je tazsie poladit navazky) ci 75 gr.

GGG 62 gr by boli urcite zaujimave, ale nikdy som ich v nasich koncinach nevidel.

na buchanie do 50-100 m to mozu byt aj sutre, kym to nestrhne v drazkach…



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#437 » pon 14. čer 2021, 21:08

A máš nějakej tip kde se dají ty PPU sehnat? Já jsem je nikde neviděl



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#438 » úte 15. čer 2021, 21:34

Vsetko beriem z nemecka, v nasich koncinach sa za tie ceny uz ani nezdrziavam hladanim.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#439 » čtv 17. čer 2021, 14:09

Psal jsem do limitu, co že to nabízejí za střely, jelikož to u nich neuvádí, ale nějak mi asi zapomněli odpovědět. No a tak jsem teda objednal z Německa hornady 62 gr. za 3 Kč kus. Jen si říkám, jestli to není na ty rychlopalby škoda



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#440 » pát 18. čer 2021, 11:05

Tak pokud jsi toho nebral rovnou vlakovou soupravu, ale jen něco na test, tak se asi nic nestane. Třeba mě zrovna PPU 62gr z 1:9 nechodily vůbec dobře, kolegovi z 1:8 chodily luxusně. Mě chodily nejlíp GGG 55gr a ty PPU 55gr byly o poznání horší-srovnatelné nyní cca s LOS 55gr. Kupodivu "nejlepší soustřel všech dob" jsem měl s SB Match 69gr, což by už nemělo být na mé stoupání zrovna košér. Proto už nikdy neberu vagón hned na start. Jestli tě zajímají co jsou zač ty střely LOS, tak to jsou údajně Slovinci......tvarem a nekonzistencí rozhodně ne nepodobní PPU 55gr.....náhoda?
S Hornady 62gr žádná zkušenost, tak dej pak vědět ;) Kdyby to střílelo přesně, nebylo by to za 3kč marné



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#441 » pát 18. čer 2021, 12:16

Vzal jsem jich 5000, myslím, že kdyby bylo nejhůř, tak by asi nebyl problém je poslat dál. Je zajímavý, že v době koupě byly levnější než hornady 55 gr. Koukal jsem, že po tom co jsem je koupil, tak je zdražili na nějakejch 3,30 Kč.
Až je vyzkouším, podělím se o zkušenost. Hornady 55 gr. mi chodily hodně dobře, tak nevím jestli ze samonabíječky na 100 metrů můžu chtít ještě něco víc :-)

Chápu to teda správně, že limit prodává LOS střely?



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#442 » pát 18. čer 2021, 13:06

Ano. .223 55 jsou LOS.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#443 » úte 22. čer 2021, 09:10

Hornady 62 gr. su vynikajuce a v 1:7 lietaju eno nuno po vyladeni navazky. Za tu cenu si neprehlupil. Na kropenie krapet drahe ale na 200-300 m je pomer cena/vykon velmi dobry. Len sa uz tazko zhanaju a z Deutschlandu teraz stoja majlant.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#444 » úte 22. čer 2021, 22:05

To je potěšující zpráva. Máš nějakou vyzkoušenou navážku pro tyhle střely?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#445 » stř 23. čer 2021, 07:07

Ja osobne nie, ale znamy my z nich ukazoval nastrely a bolo to vyborne. Sypal tam klasiku D073.4, navazku netusim. Strielane z 18" DPMS v 1:7.

Mam len 55 gr. Hornady a s nimi 1.5 MOA z lacnej Sig M400 v 1:7 takisto bez problemov, 24.5 gr D073.4, OAL niekde na 56,6 mm, skrtene zlahka.
Tie 62 gr budu lietat este lepsie pri cca rovnakej navazke – nebal by som sa ist niekde k 25.5 gr a najst co tvojej flinte bude chutit.
Ci tam das D073.4, D073.5 alebo RS 40 je na Tebe.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#446 » stř 23. čer 2021, 10:35

Já jsem někdy na podzim koupil zkušebně ramshot x-terminator (ze zvědavosti a za cenu podobnou lovexu). Dávam 24,7 grs. pod 55 hornady, na 100 m se mi povedlo i cca MOA. Hlaveň mám 1:8, což je možná malinko výhoda proti 1:7.
Pod ty 62 hornady, chci zkusit stejnou navážku a pak uvidím jestli s tím budu hejbat



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#447 » stř 23. čer 2021, 17:44

Malo by to byt v cajku, Hornady strely lietaju slusne v celej skale navazok, ide len o to najst tu najlepsiu. Neni to najlacnejsie strielanie ale za tie prachy sa s tym uz da ist nad 100 m, co pri Frontieroch, LOS povedat nemozno.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#448 » stř 15. zář 2021, 07:43

Nedávno se tu řešila dostupnost pistolových zápalek. Nechci otevírat nové vlákno kvůli SR zápalkám, ale kde kupujete? Teď během prázdnin bylo všechno vyprodané a obchodníci se shodovali v tom, že od září bude, ale dráž. Třeba na reloaderu nebo stroblu (beru je jako dva nejznámější obchody) už se zvýšení cen projevilo, ale zápalky jsou pořád nedostupné.

BTW: slyšel jsem info (ale není to ověřené, tak to neberte jako 100% pravdu), že S&B brutálně omezili výrobu (resp. prodej) komponent pro přebíjení a soustředí se na výrobu celých nábojů a jejich export do USA, takže mám trochu strach...

PS: 223 přebíjím na množství, takže dostupnost zápalek za 2,- Kč neznám...



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#449 » stř 15. zář 2021, 08:00

Přesně tak. SB jede prakticky vše na export do USA. Jde o takový množství, že prodávat za české ceny nemá smysl a osobně bych se zachoval stejně. Bohužel ale pro nás. SR nejsou, sháním je různě po známostech po stovkách ks, co kde zbylo. Odhad dodání většího množství na pulty je leden 2022. Ale je to jen odhad:(



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#450 » čtv 16. zář 2021, 21:38

Zapalky su nedostupne, aj pistolove. Este sa mi podarilo ukoristit par tisic mixu SB, CCI a Remington a to je vsetko.

Pre SB a dalsich je trh pre prebijacov okrajova zalezitost, kam predat nespotrebovane prebytky. Kedze prebytky z vyroby nabojov nie su a nebudu, nie su a nebudu ani zapalky.

Situacia bude este horsia, kedze kovy stale nezadrzatelne stupaju na cene a Biden zakazal dovoz streliva z Ruska, co je v USA podla odhadov 40 % trhu. Tzn se S&B, Fiocchi, Prvi a dalsi budu mat na DLHO vypredane. Kupujte co sa da. Najblizsie 2 roky to bude so strelivom zle.

Kto neprebija a nema vytvorene zasoby na par rokov, ma smolu. Az to odoznie, ceny dole nepojdu, to si budte isti.

Za mna strelivo a striebro a zlato su okrem nehnutelnosti najlepsi sposob, ako v sucasnosti uchovat hodnotu penazi (inflacia stupa zavratne). Zial, ceny drahych kovov za posledne 2 roky tiez stupli do sialenych vysok.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů