Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#406 » ned 25. dub 2021, 11:38

Sadu doplň o SB formátovací matrici redding.. Ostatní si nech.. Tak funguju bezpozizi..



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#407 » ned 25. dub 2021, 17:07

A kaliber Lyman alebo Dillon alebo Hornady alebo RCBS.

Neviem, ja pouzivam normalnu, nie Smallbase matricu Redding a prebijance idu v 4 ARkach, dvoch mojich, dvoch kamaratov. Takze nevim. S Leeckami viem ze ludia s tesnejsimi komorami napr VAR maju problem a musia formatovat full size.

Ich krimpovaciu si nechaj, ta je dobra.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#408 » stř 28. dub 2021, 12:25

Jedina moznost je to, ze Lee fakt dela matrice co kus to original, protoze ja delam vsechny naboje na lee matricich a specialne u .223 to fungovalo naprosto ve vsech ARkach ze kterych to bylo kdy vystreleno i v saize bez jedineho skobrtnuti. Zadne SB matrice nebylo treba dokupovat ani pouzivat. Komoru mam takovou, ze po vystreleni vejde nabojnice bez formatovani cela do lyman oceloveho kalibru a dno je presne zarovnano s kalibrem-pred vystrelenim to bylo presne napul mezi min-max headspace.....takze komora je v takove norme, ze lepsi uz to ani nejde. Doporucuji jako prvni a zakladni koupit onen lyman ocel. kalibr a zformatovanou nabojnici do nej vlozit....pokud vleze do kalibru a dno nebude vycuhovat ani desetinu, je nabojnice v naprostem poradku a v norme a problem treba hledat jinde. Podle toho kalibru se da dobre orientovat v headspace a nastavovat matrice, povazoval bych to za velmi dobrou pomucku ackoliv jsem roky fungoval i bez nej a headspace nastavoval na danou komoru sve flinty.....nicmene pri teto moznosti nelze zarucit bezproblemovost u jinych flint, kalibr je jistota



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#409 » stř 28. dub 2021, 12:44

morho píše:Dotaz laika. Nepřebíjím, ale sbírám nábojnice abych je dal/vyměnil. Nejsem si ale jistej jestli to má smysl, když některý vypadají takhle? Ten krček je asi od dopadu na beton, to promáčknutí z boku nevím. Nechce se mi to probírat ale ani nechci někoho naštvat že mu dám takovýhle materiál..

Obrázek


Ten otlacek nema velky vliv, ale pokud to mas na prodej, tak ja bych treba takto otloukle nabojnice za sve prachy nechtel. Nicmene za pouhe ohnuti hrbetu to samozrejme vzdy prekousnu rad



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#410 » čtv 29. dub 2021, 13:14

Teď jsem zrovna dokalibroval a s nábojnicí uvnitř mám mezeru mezi shellholderem a spodkem matrice cca na 3x přeložený novinový papír, průsvit cca 2 desetiny. Bez náboje navolno jde shellholder hodně nadoraz do matrice, rozhodně s ním jen tak neotočím. Holt má to různě všude vůle a i přepružení pák udělá svoje, prostě s nábojem se to chová jinak a je tam průsvit. Takže doporučuji štelovat matrici zásadně s nábojnicí(uvolnit páku a dotahovat bo s nábojnicí a pákou nadoraz s tím nikdo neotočí). Pokud to nesformátuje nábojnici správně ani bez průsvitu a nadoraz o matrici,tak je špatná matrice a na reklamačku by mělo stačit poslat jen tu formátovací bo na těch ostatních snad ani není co zmrvit



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#411 » čtv 27. kvě 2021, 20:27

zarozak píše:na reklamačku by mělo stačit poslat jen tu formátovací bo na těch ostatních snad ani není co zmrvit


To si asi nevidel Leeckove usadzovacie…



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#412 » pát 4. čer 2021, 15:37

Na nich usazuju a není nic, co bych tomu vytknul



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#413 » pát 4. čer 2021, 19:39

Zrovna ta ma neschopnostou koncentricky udrzat strelu nepresvedcila. Akukolvek strelu, bez ohladu na vyrobcu, tvar a typ. Vnutro formatovacky vyzera ako keby tam ozraty mexikanec santil s tupym pilnikom.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#414 » pát 4. čer 2021, 20:44

No to já si myslím právě, že ta "plovoucí" vložka v usazovačce má na koncentricitu velmi blahodárný vliv, protože kdyby to bylo na fest, tak ten lis je dost bídný na to, aby to bylo všechno sehrané přesně do centru. Jejich matrice jsou co do fce solidní, kde to vázne je právě ten lis, který získá až nechutně rychle různé vůle.....nicméně je to jen lis, ten nic nezkazí, ani nespasí. Gro je v matricích. Jedinou fakt hnusnou matrici od Lee mám devítkovou, tam ten crimpovací náběh vypadá strašně, ale co do fukce to funguje dobře a náboje to chrlí spokojeně. Nemám sice žádné mikrometrické měřáky koncentricity (ani nevím k čemu by mi byly), ale když puškové náboje válím na extra rovném stole, tak špičky nešmajdají ani trochu, strojařským okem su schopen rozeznat celkem drobné výchylky



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#415 » ned 6. čer 2021, 05:31

Nu, rozhodne sa pri Lee oplati investovat do kalenych ihiel co tu jeden clen predava. Lebo tie Leeckove su robene z chinesia najhorsej kvality, ohnut ich na dobre zakrimpovanej .223 ci nebodaj necentrickej diere u Fiocchi nabojnic neni ziaden problem. Aj pri 9 mm skor nez stihnete skriknut “berdan!” tak je ihla v cajku. U Dillon matrice sa mi to nestalo, tam to proste citim a stopnem. Detto redding u .223, na jednej ihle som uz urobil tisice a tisice .223 (s formatenim), na Leeckovej univerzal vypichovacke som na tisicke nabojnic dodrbal 5 ihiel.

Jedine co kvitujem na Lee formatovacke pre .223 je, ze dostat von sprajcnutu nabojnicu je o poznanie menej drbania nez u inych matric.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#416 » pon 7. čer 2021, 09:52

používáte někdo střely GGG 62gr. na přebíjení ? A pokud ano, do jakého twistu / délky laufu ? Jde mi jen o reálné zkušenosti. Tabulky a obecná doporučení mne nezajímají.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#417 » úte 8. čer 2021, 20:19

Hod tip kde ich kupit a radi vyskusame, ako lacnejsia alternativa k 68-69 gr strelam v rychlych vyvrtoch by to slo.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#418 » stř 9. čer 2021, 07:37

Testnul jsem teď nějakou kropící laboraci do AR založenou na prachu S 060 pokud by to někoho zajímalo. Takže nábojnice SB 5,56x45, Prach lovex S060 25gr, střela LOS 55gr, OAL 57mm, neškrceno. Rychlost z 16" carbine lenght od 843 do 862 m/s rozptyl na 100m kolem 1,5 max 2MOA.

Nějaké poznatky:
Je to už lehce lisovaná navážka a je slyšet, jak prach lehce zachroupá při usazování střel. Rychlosti u této jednosložky kolísají o dost víc než u D 073.4 v závislosti na teplotě......vyloženě záleží na tom, jak je zahřátá flinta a jak dlouho se nechá náboj "bivakovat" v teplé komoře před výstřelem, nicméně na rozptyl to nemělo až tak velký vliv jak by se mohlo zdát, ty střely jsou nicmoc samy o sobě. Prach shoří celkem solidně i když to v simulacích píše vyhoření jen kolem 89%. Pocitově je to slabší rána než u D 073.4 v podmotorované laboraci 23,8grs. Tlakově je to naprosto v pohodě, sneslo by to i víc, ale nábojnice to už nedovolí......muselo by se už mocně lisovat a s těmito hrátkami nemám moc zkušeností. Max laborace dle tabulek Lovex je 24,7gr. Prach má tvar celkem velkých klád, takže s objemovým prachovačem se to nebude mít rádo. Dá se z toho něco uvařit 8-)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#419 » stř 9. čer 2021, 20:17

Proč S060 a ne klasiku D073.4? Jaké to má výhody? Je snad nějaký problém s dodávkami D 073.4?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#420 » čtv 10. čer 2021, 04:11

No nejaku dobu je s nou problem a rovnako ako D032 a S060 do pistole hodne stupli na cene, na Slovensku az o 5 eur u niektorych predajcov. Ked poviem ze 3 pixle je tak na 300 nabojov, tak sa bavime o raste o 15 eur (cca 480-500 Kc) co uz nie je malo.

Ale da sa dobre nahradit D073.5 ktorej sa sype o kusok viac.

S060 ma tu dobru vlastnost, ze je trubickovy a je to uplne univerzal prach. To sice su vsetky puskove, ale S060 je v tomto najflexibilnejsi. Len tie rychlosti v tomto pripade su take eh…

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů