Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



kastanx
Příspěvky: 24

Příspěvek#391 » pát 23. dub 2021, 21:07

Dal uz to nejde ani nahodou, namazane to je a rvu to vsi silou ze uz praska stul. Stejne se zasekla v komore.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#392 » sob 24. dub 2021, 04:28

No vidíš, a přesto je to málo.. Dokud nebude shellholder v kontaktu s matrici nebudeš mít dobře zformatovano..pořád tam je dost mezera a tak nemáš srovnané ramínka nabojnice ani její spodek.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#393 » sob 24. dub 2021, 05:31

Tak tak, takmer az na dotyk. Pisem „takmer“ pretoze je vhodne mat zmerany headspace svojej komory a matricu nastavenu tak, aby formatovala max na 0,005” mensi headspace.

Kazdopadne co nejde viac, matrica? Musi. Ak ju nejde dalej dotiahnut lebo neostavaju zavity, staci dat poistnu maticu zo spodnej strany lisu. A fakt az takmer na kontakt so shellplate.

Ak sa nabojnica sprajcne v matrici, je to zlym mazanim. Vyser sa na kadejake patlacky za drahe peniaze, bez do lekarne, kup si lanolin, v horucom vodnom kupeli (aby sa roztopil vo flaske) zmiesaj s cistym izopropyl alkoholom v pomere 1:10 az 1:12 a aplikuj sprejom na nabojnice v sacku ci na uteraku.
Niet toho boha aby sa sprajcla. Takto formatujem par tisic kusov naraz roky rokuce na Dillone a ak sa sprajcne, tak pre to, ze som dal malo maziva na povedzme 500 ks naraz.

A ked sa sprajcne v komore tak je jasne, ze neformatujes az po spodok. Kup si kaliber a uvidis, ak don vojde hladko musi ist aj do komory. Pri takto nedostatocne zakrutenej matrici ale nabojnica nepojde nikam, kedze nemas sformatovany spodok.



kastanx
Příspěvky: 24

Příspěvek#394 » sob 24. dub 2021, 07:39

Nabojnice nejde uz dal zarazit, mazani je asi taky dobre jelikoz mi to do tohohle bodu jde prakticky samo bez nejakeho vetsiho usili. Zkousel jsem tam tu svini zajebat hloubeji kladivem a ani to nepomohlo, fakt uz nevim co s tim.



kastanx
Příspěvky: 24

Příspěvek#395 » sob 24. dub 2021, 14:10

Povedlo se mi to na par nabojnicich az na kontakt holderu s matrici, zasekly se uplne stejne jako ostatni. uz fakt netusim jsem v koncich. Neprebiji nekdo z Ostravy .223 ze by mi ukazal jak to vypada z jine matrice?
Byl jsem dneska vystrilet par prebitych i tovarnich SB. Kdyz ted zkousim vsechny vystrelene tak jdou ven z komory bez problemu, kdyz je zformatuju tak az potom se zacnou zasekavat.

Edit: Projel jsem ted jednou vystrelene nabojnice, nezasekla se ani jedna. Projel jsem dvakrat vystrelene ktere jsem prebil dneska a taky se nezasekla ani jedna. Asi se obejdu bez formatovani, bud jsou spatne matrice nebo je nekde neco jineho spatne, nevim.

Edit 2: Zkousim je formatovat, cim hloubeji je zformatuju tim hur to leze z komory

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#396 » sob 24. dub 2021, 14:38

Tak a bavíme se tu o testování s nábojnicí nebo hotovým nábojem? Netasekava se ti střela do vývrtu? Co délka nabojnic? Co crimp?



kastanx
Příspěvky: 24

Příspěvek#397 » sob 24. dub 2021, 14:41

Zasekavaji se uz samotne nabojnice bez strely, delky jsem meril v rozmezi 44.45 - 44.59 mm, jak rikam sekaji se az po zformatovani.
Zformatovane delky jsou v tom stejnem rozmezi. Zkousel jsem i kriimpnout prazdnou zformatovanou nabojnici, a zasekly se uplne stejne, takze delkou si myslim ze to nebude.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#398 » sob 24. dub 2021, 14:49

pořid si kalibr a je jasno hned



kastanx
Příspěvky: 24

Příspěvek#399 » sob 24. dub 2021, 15:45

Vypada to ze jsem nasel sweet spot v tom formatovani, je to cca 8mm mezera mezi matrici a holderem, krcek je zformatovany natolik ze drzi strelu a hotovy naboj chodi do komory a z komory bez problemu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#400 » sob 24. dub 2021, 16:10

Nezlob se ale to není cesta.

1) pořiď si kalibr - na první pohled poznáš kde je problém
2) zahoď ty pos..ný LEEčka a pořiď si pořádný matrice.
3) už se mi to ani nechce opakovat protože se to opakuje minimálně dvakrát na každý stránce, ale doufám že máš správný mazání.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#401 » sob 24. dub 2021, 16:47

kastanx píše:Vypada to ze jsem nasel sweet spot v tom formatovani, je to cca 8mm mezera mezi matrici a holderem, krcek je zformatovany natolik ze drzi strelu a hotovy naboj chodi do komory a z komory bez problemu.


To je dobrá blbost, do samonabíječky potřebuješ full formát na smallbase, ale dělej jak myslíš :)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#402 » sob 24. dub 2021, 17:17

Preco nezakrutis tu matricu az na dotyk so shellplate? Ta nabojnica tam ist MUSI. Neexistuje aby nesla.
Je jasne ak mas matricu v lufte tak ze nabojnica do komory nepojde.
Ja neviem co spekulujes. Zakrutim matricu na dotyk (a doladim podla meraca headspace, ale ked nemas, budiz), namazem a formatujem.

Este taka otazocka, matricu si riadne vycistil pred prvym pouzitim? Tym myslim rozobral, riadne vycistil a odmastnil.

A jo, Leecka su dobre na pistol, na pusku pouzivam Redding (Dillon, RCBS su tiez vyborne, ako aj Lyman, Forster ci Hornady).

Ked som videl .223 formatovacku Lee a ze su vo vnutri stopy po pilniku od Mexikanca a ako “drzi” usadzaci trn strelu, velmi rychlo sli do krabice a objednal som Redding. Byt stoja co stoja.



kastanx
Příspěvky: 24

Příspěvek#403 » sob 24. dub 2021, 18:26

Machead píše:Preco nezakrutis tu matricu az na dotyk so shellplate? Ta nabojnica tam ist MUSI. Neexistuje aby nesla.
Je jasne ak mas matricu v lufte tak ze nabojnica do komory nepojde.
Ja neviem co spekulujes. Zakrutim matricu na dotyk (a doladim podla meraca headspace, ale ked nemas, budiz), namazem a formatujem.

Este taka otazocka, matricu si riadne vycistil pred prvym pouzitim? Tym myslim rozobral, riadne vycistil a odmastnil.

A jo, Leecka su dobre na pistol, na pusku pouzivam Redding (Dillon, RCBS su tiez vyborne, ako aj Lyman, Forster ci Hornady).

Ked som videl .223 formatovacku Lee a ze su vo vnutri stopy po pilniku od Mexikanca a ako “drzi” usadzaci trn strelu, velmi rychlo sli do krabice a objednal som Redding. Byt stoja co stoja.

Vzdyt jsem ale psal ze se mi je podarilo dorazit az na dotyk matrice se shellholderem, stejne se zasekly v komore. Mazani je taky vporadku kdyz tam vleze cela bez problemu az na ten posledni 1mm kdy to chce vic sily. Rikam od zacatku ze jsou nakokot matrice protoze nedelam nic spatne.
Z matrice jsem vyndal vypichovac a cele to procistil hned jak jsem je otevrel. Bohuzel uz je nemuzu vratit protoze jsem vyhodil ten Lee lubrikant co v tom byl jako vzorek, takze s tim nejak musim pracovat.

McFly píše:
kastanx píše:Vypada to ze jsem nasel sweet spot v tom formatovani, je to cca 8mm mezera mezi matrici a holderem, krcek je zformatovany natolik ze drzi strelu a hotovy naboj chodi do komory a z komory bez problemu.


To je dobrá blbost, do samonabíječky potřebuješ full formát na smallbase, ale dělej jak myslíš :)


Vsak ja nerikam ze je to idealni, jen popisuju kdy to funguje a kdy ne. To jsem nemohl vedet ze tyhle matrice budou uplne k nicemu kdyz mam .308 a 9mm od LEE a fungujou uplne normalne. Small base zkusim poridit.



kastanx
Příspěvky: 24

Příspěvek#404 » sob 24. dub 2021, 19:12

Zkusim je jeste vymenit prvne za jiny set od LEE, je mozne ze zrovna tyhle jsou proste spatne, neni mozne aby po FL resizu nesla nabojnice z komory a bez resizu sla. Tohla fakt neni chyba v mojem procesu.
Kalibr tento nebo je lepsi od jineho vyrobce? https://www.strobl.cz/nabojovy-kalibr-l ... -rem_p8586

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#405 » ned 25. dub 2021, 09:10

Proboha jen ne hliníkovej kalibr. To musel vymyslet nějakej inžinýr.

Puškový matrice od LEE prostě nebrat. Jsou co kus to originál, je to tu napsaný tolikrát že nechápu proč to vůbec někdo pokouší. Kup sadu od Reddingu a nebo jestli šetříš tak Hornady.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů