Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#421 » čtv 10. čer 2021, 08:20

Béďa píše:Proč S060 a ne klasiku D073.4? Jaké to má výhody? Je snad nějaký problém s dodávkami D 073.4?


Přesně tak, u mého zdroje prostě není momentálně k mání a prej ani v brzké době nebude, tak jsem vyzkoušel tento. U jednosložky je ještě výhoda,že nevypálí lauf tak brzy jako dvousložka.....údajně. Tady ta S060 má ještě k plusu dostatek tlaku na obtažení AR. Používal bych jinak S053, ale ta ten tlak potřebný pro AR nedá.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#422 » čtv 10. čer 2021, 08:53

Machead píše:ako D032 a S060 do pistole hodne stupli na cene


Eh, samozrejme som myslel S020. Podrazila aj S011 (do .45 super) aj D073.6



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#423 » čtv 10. čer 2021, 09:03

Pozeram v GRT ze s S060 a 56,6 mm OAL pod 55 gr. LOS to je tlakovo hodne v pohode, otazne nakolko tomu verit (ale rychlosti zodpovedaju). Zas mam skusenost, ze niektore data (napr. D032) su v tabulke uplne mimo realitu a tvrdo podhodnotene, ze ani neobtahuje.

Enem zas toho sypat viac ako D073.4 ci D073.5 neni az tak ekonomicke.

Kazdopadne nejde ani tak o vypalovanie laufu u dvojzloziek, ale skor o vypalovanie gas portu a jeho eroziu. Kupil som si Teslong endoskop do hlavne a po nejakych 8 tisickach to v Carbine dlzke vypada takto:

gasport.jpg


Nie, to neni spina na kamere…
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#424 » čtv 10. čer 2021, 09:50

To je ještě v pohodě, řekl bych. Tím vypalováním laufu jsem myslel vše jako jeden celek, přechoďák, gasport, ústí-pokud se používá brzda nebo prase....prostě lauf do kopřiv. S tím D032 naprostý souhlas, v tabulkách i programech jsou data hodně přestřelená, ale je to taky taková sfiňa, on je furt skoro "netečný" , ale když už se to s ním přepískne, tak je schopný už lehce roztemovat dno, vyrýsovat otvor vytahovače, ale přesto vůbec neshořet. Ten prach u mě skončil, nehoří to pořádně skoro za žádných okolností v žádné z mých laborací, vždy žlutý písek všude.
Ta S060 je taky tabulkově dost přestřelený prach, ale jeho nenáročnost a blbuvzdornost spočívá v tom, že se s ním nedá přesypat náboj .223, ale díky tomu zase nejde dosáhnout žádný pořádný výkon, přesto má dost tlaku na gasport. Ale na kraťasy to asi nebude ani náhodou, vyzkoušíme taky......je to velmi obrazně taková Ba9 mezi puškovými prachy :-) Prach D 073.5 dostupný je, tak ten zkusím třeba příště. Potřebuju najít místo D073.4 nějaký univerzál, který pojede v jakékoliv délce laufu a shoří alespoň jakžtakž



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#425 » čtv 10. čer 2021, 12:01

D073.5 je na to fajn.

Tu S060 skusim, moze to byt lacnejsia alternativa k Vihtavuori N140. Toho sa tiez sype a komprimuje doplna, ale fakt doplna. Nastrel z neho to najlepsie co moja puska da, ale ta cena, ta cena…



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#426 » čtv 10. čer 2021, 12:45

D032...on ten prach si ty tabulky sám asi nepíše...pokud tam někdo zadá nesmysly a někdo další těm nesmyslům věří...jeho věc. Já na něj nedám dopustit. Nespálený zbytky vůbec neznám. Hoří úplně normálně a komplet všechen nejen v mých Glocích, ale i ve spoustě jiných zbraní. Spíš než prach budou asi na vině ruce :roll: ostatně jako drtivou většinou. Je zajímavý, že si na něj stěžujou pořád jen ti samí :o :o

Jinak je i zvláštní, že se tu řeší nákupy střel po tisících a desetitisících,což znám, dělám to taky tak, ale potom se někdo nechá zaskočit momentální nedostupností puškovýho prachu. Ale díky za upozornění na nedostatkovost, skoupil jsem, co u nás bylo :D :D :D a tím ještě rozšířil svou rezervu.
Sorry za OT s D032, ale když už tu byl zmíněn...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#427 » pát 11. čer 2021, 04:32

No ja som len konstatoval ze stoji a je nedostupny. Prachu mam dost, ale ked pixla je tak na 300 ks .223, tak pri prebiti nejakej tisicky to su 3 pixle, mina sa to rychlo :mrgreen:

A voci strelam blbo skladuje…

S D032 sa prebija v pohode, 3,9 gr pod 124 gr gulu a musi to ist. V pripade Glocku treba podsypat aby to bolo spolahlive, tak 4,3 gr.

Ale ci syper D032, S020, BA9, vsetko jedno, striela to, je to lacne (bolo) neriesim…

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#428 » pát 11. čer 2021, 05:13

Sorry za OT s D032, ale když už tu byl zmíněn...

Jako vážně? Vykašlete se pls na reload pistolových ve vláknu o .223 - oba dva!



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#429 » ned 13. čer 2021, 11:52

Chtěl bych se zeptat, uvažuju že bych zkusil ty poměděný frontiery. Zajímalo by mě jak vypadá hlaveň po střelbě, jestli nedochází k nějakýmu nadměrnýmu otěru tý mědi nebo ještě hůř olova. Díky za poznatky



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#430 » ned 13. čer 2021, 14:57

Olova nie, ale medi dost.

Tu su nejake zabery po cca 8 tisickach, vacsinou Frontierov. Podotykam, ze hlaven bola riadne cistena Bortech odstranovacom medi (Boretech CU2 Copper remover)
Aj ked uz handricky vychadzali ciste a nie modre, toto tam ostalo. Ale nebadam nejaky rozdiel v presnosti, ak sa teda o presnosti lacnej hlavne s 1:7 vyvrtom mozeme bavit :D

frontier1.jpg

frontier2.jpg

frontier3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#431 » ned 13. čer 2021, 17:58

Díky moc za rychlou odpověď, přesně tohle mě zajímalo. Ale trochu to potvrdilo moje obavy :)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#432 » ned 13. čer 2021, 20:05

Mas lapovanie hlavne zdarma :mrgreen:

Keby ma to trapilo, necham tam ten rozpustac medi celu noc posobit a potom by to pustilo.
Mna sere jedine to, ze som pred rokom zobral tych Frontierov 10 tisic s tym, ze som bol s nimi velmi spokojny (za tu cenu) a prisli tuponose. Neexistuje pouzivat ich s podavacom striel, kedze su nerovnomerne a bud ich neotoci (co sa da poriesit) ale ze nejdu konzistentne do nabojnice - casto rady padnu. Takze len rucne podavanie. Tiez ich na sutaz asi brat nebudem, niekedy, aj ked sa to stava malokedy, sa sprajcne o komoru a strelu zasunie do nabojnice. Tyka sa to len tuponosych.

Horsie je, ze zdaleka nemaju taku presnost ako spicate. Ale vravim, za tie prachy…
Na trening a plinking do 100 m bohate stacia.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#433 » ned 13. čer 2021, 20:30

No ale jak poznám jestli mi pošlou špičatý nebo tuponosý? :-) Já bych radši ty špičatý, ani ne kvůli podávání (podávám ručně), ale kvůli spolehlivosti, mám to na takový sranda závody, kde se střílí na čas, takže závady jsou nežádoucí. Ještě jsem uvažoval o střelách Armscor, nemáš s nima nějakou zkušenost? Já jsem četl pouze na US forech, že špatný

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#434 » ned 13. čer 2021, 20:37

Armscor 55gr jsem začal přebíjet do Aug, zkušební navážky byly přesnější než tovární Barnaul.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#435 » ned 13. čer 2021, 20:55

Viděl jsem je v obchodě a už na pohled bylo vidět, že dokonalost to není. Ale láká mě zkusit je, spíš teda ty 62 grs.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů