.308 WIN



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#46 » ned 5. bře 2023, 20:36

Pro takove to domaci zvykani obcas laduju klasiku - 2908 SelBel a koukam, na krabicce 100 ks je samolepka 290 Kc. Razitko 2014. To byl svet jeste v poradku...



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#47 » ned 5. bře 2023, 21:27

Jak se to vezme, v té době jsem měl poloviční plat jako teď... Ale furt se dají sehnat Hornady 150gr FMJ BT za 7,5 Kč a lítá to skvěle. Ale samozřejmě kéž by plat byl větší a cena střel menší :)



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#48 » pon 6. bře 2023, 14:35

Hornady je jinej level, mam jak Noslery, tak Sierry i Hornady, ruzne typy, podle toho na co. Ale kdyz vezmu kamose, at si vystreli, tak tam je fakt fuk, co z toho leti, tak sahnu po tech starych 'samopalakach'. Ja tedy jsem v roce '14 mel jen o malo mensi plat, nez ted. Ne, ze bych si stezoval, ale neni mi ani 30, ani 40, ani 50, takze ona ta krivka uz moc neporoste ;-) Prach ani tak moc nepodrazil, co mam jeste nejake Accurate, tak na nich je 740,-. Zapalky okolo koruny porad. Ale olovo a med... to je jina pisen.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#49 » pon 6. bře 2023, 16:31

No prach sel zase ted nahoru o 30%, na mych max 300m, vetsinou 150 az 200m pouzivam 73.6.
Aspon ze jsem nakoupil vloni v lete strely, jinak bych snad musel zacit i poradne mirit :D



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#50 » pon 6. bře 2023, 16:45

To nemuzes, prisel bys o cast radosti z prebijeni :-)



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#51 » pon 6. bře 2023, 20:13

To je pravda. Neusetrim nic, jen vice strilim a to ma smysl!
Mam k dispozici lehke 124gr SB strely pro .308, tak je budu zkouset. Chci to jen na gong, tak snad to bude v samonabijecce ok. Bylo by to levne strileni



4vladimir
Příspěvky: 11

Příspěvek#52 » stř 27. zář 2023, 19:32

Přebíjím na matricích redding bez bushingu. Chtěl bych kvalitu přebíjenek posunout o něco dál. Díval jsem se na matrici redding type bushing neck die. V čem je použití bushingu lepší než obyč krčkovací matrice ? Nepříjdu ale o výhodu bushingu tím, že nemám frézované krčky ?

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 78

Příspěvek#53 » čtv 28. zář 2023, 15:15

Zkusil bych matrici redding FL a wilson expander mandrel



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#54 » čtv 28. zář 2023, 17:09

Frezovani krcku jsem uz davno opustil. Nebudu se k tomu vyjadrovat. Jinak pripravu jedu na nejvyssi rade Reddinng s mikrometrem Neck die, kdy vypichnu zapalku a nahrubo predformatuji krcek bushingem .336. Na jehle mam expander. Pak frezovani zapalkoveho luzka nastrojem Lyman v akucce, Pak prani v rotacni bubnove pracce na mokro s nerez piny. Pak suseni, Pak finalni format krcku bushingem .332, na jehle porad expander a rovnou ozapalkovani. Zapalkuji v lisu. Pak nasleduje zkraceni a srazeni hran krcku nastrojem Giraud TriwayTrimmer. Jednim vrzem zkratim a odhrotim vnitrni i venkovni hranu krcku. A jako posledni cast je, ze projedu krcky bronzovym kartackem .30 v akucce. Pak uz jen prachovani a usazeni strely v matrici L.E. Wilson v hrebenovem lisu K+M.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#55 » čtv 28. zář 2023, 20:07

Pak ale čekám, že na 500m ústřelis komarovi camfoura :D já naopak zjišťuji, že s časem jdu na základní kvalitu a cílem je opakovaný zásah do gongu v 300m. Nejspíše je to tím, že technologie jsou daleko před mojima rukama. Jinak za mě v poslední době vede 150gr FMJ Hornady střela nebo 155gr Hunter střela LOS při stoupání 1:10.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#56 » čtv 28. zář 2023, 20:27

Taky trochu zalezi jak velky je tvuj gong.
Jako vicko od petflasky, dekl od solviny, cernej stred na me.pi., nebo viko od popelnice?

Imho ma solvinu a vetsi opravdu nepotrebujes resit spousti veci, jen format, zkratit(treba ani ne pokazdem..?), naprachovat dat strelu a je to...(a nekde mezitim zapalku, ze)



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#57 » pát 29. zář 2023, 05:44

Nejlepší terč na 100m z neděle
Screenshot_2023-09-25-06-53-56-874_com.reloaderscloud.rangebuddy.jpg

Zbytek je nepublikovatelný, vzhledem k tomu, že neumím střílet.
Postup, koupené 1x vystřelené nábojnice SAKO odzápalkované, vyprané na mokro, vyžíhané, zformátované Redding FL s bushingem .334" bez expanderu, zakrácené na 51mm na zkracovačce L.E.Wilson, sraženy hrany tužkou od lymana, zápalkové lůžko taky proběhlé nástrojem z tužky od Lyman. Zápalky Fiocchi, 44.9gr RS52, střela Hornady A-Max 168gr OAL 72,64mm (ještě se vlezou do zásobníku) V5 825m/s.

Právě další krok co jsem chtěl přidat bylo stružení krčků a nějaký expander mandrel pro sjednocení výtahových sil. Takže by mě zajímalo proč s tím tomas fuk přestal.

Když dojedu tuhle sérii nábojů zak už budu mít 2x vystřelené nábojnice, z toho po druhé vystřelené z mé flinty tak se snad budu moct hrát s formátem o 0,002"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 78

Příspěvek#58 » pát 29. zář 2023, 15:38

Bushing ti formátuje krček z venku za to expander mandrel ze zevnitř , když používáš hřebenoví lis s matricemi wilson tak ten rozdíl jde hodně znát u bushingu jdou cítit rozdíly při usazování střel při použití expander mandrel je rozdíl minimální .



4vladimir
Příspěvky: 11

Příspěvek#59 » sob 30. zář 2023, 19:11

tomas fuk, Haluziak : ty postupy přípravy nábojnic máme asi tak nějak všichni podobný, já ještě než začnu zápalkovat, tak po bronz. kartáčku ještě jednou projede krčky filcovým válčkem na trnu v akučce. Docela pěkne to zaleští a vyhladí krčky.
Používám nbc SAKO,ještě nějaké GGG. Začal jsem měřit velikosti bushingů. Nejdřív síly krčků a přičíst kalibr. Pak jsem usadil strelu na pár nových nbc, to samé na ty co točim, rozvážené, připravené na přebíjení. Měření na zkompletovaných nábojích mi připadá přesnější. O to mi ale nejde, to nejlepší přišlo,když jsem chtěl provést delaboraci.Nové nbc, tam šla střela zatlačit do nbc, jedno klepnutí a byla venku.
Nbc co točim, střela se při pokusu o zatlačení se neposunula ani o 0,O1 mm. 5-6 úderů kladívkem, než jsem jí dostal ven. Krčkuju 1,5 mm od ramen. Ta krčkovací matrice bez bushingu ty krčky docela dost stáhne.
Na nbc jsem ale nanašel žádný známky zvýšených tlaků,zápalky taky sedí, tak jak mají. Po každé střelbě důkladně kontroluju.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#60 » sob 30. zář 2023, 22:23

Nehledej v tom zadnou atomovou vedu. Rozvazovani nabojnic je nejvetsi placebo efekt. Jen to ubere cloveku cas a nervy. Proc? Protoze nikdo nevi, kde ten material, ktery dela rozdil ve vaze je!!! Muze byt v tlousce dna nabojnice. Muze byt v sile krcku nabojnice, muze byt v sile tela nabojnice. Tudiz je to uplny nesmysl merit! Pokud by nekdo prece jen chtel merit objem spalovaciho prostoru, tak jen objemem vody. Tady je to ovsem uplne to same, jako u rozvazovani. Proste uplna blbost. Voda se da nakupit na kopecek, nebo pod. Je to velmi nepresne. Struzeni krcku je ten samy problem. Vezmes 100 nabojnic a uplne stejne osoustruzis 10. Pak zjistis, ze abys udelal format krcku, aby sevrel strelu, tak musis mit bushingy po .300". Zivotnost nabojnic je snizena, protoze sila krcku je tak snizena, ze se po par vystrelech krcek utrhne.
Nerozvazuj!
Nestruz!
Prebijej!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů