Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby



velkovezir
Příspěvky: 36

Příspěvek#646 » stř 4. led 2023, 08:22

Zkoušel někdo používat místo nerezových pinů tryskaci nerezové medium? např.: https://abranova-eshop.cz/chrom
Cenově je to o rád levnější než čínský piny.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#647 » stř 4. led 2023, 14:46

Fungovat to urcite bude. Skoda, ze se nada koupit treba po 5 kg.



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#648 » stř 4. led 2023, 16:11

To je super, jen největší prumer je 1,6mm a to je tak akorát do zatravky. Nemam rad, kdyz se tam něco dostává, i kdyz po vypichnuti to asi vypadne...



velkovezir
Příspěvky: 36

Příspěvek#649 » stř 4. led 2023, 22:10

Když by se našli 3 další, tak nemám problém těch 25 kg koupit, a po 5 kg se podělit. Skladem mají buď granulát směs 0,6-1,0mm za 88,-/kg nebo sekaný drát 1mm za 150,-/kg
Obojí by asi mělo zatravkou bez problémů propadávat



velkovezir
Příspěvky: 36

Příspěvek#650 » pon 9. led 2023, 13:57

Tak asi budu objednávat sekaný nerezový drát 0,8mm průměr, tak pokud by měl někdo zájem, budu mít volných 5-15 kg, cena 90,-/kg.



djgas
Příspěvky: 68

Příspěvek#651 » pon 9. led 2023, 14:25

4kg na zkoušku vezmu



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#652 » pát 27. led 2023, 14:03

Kolegové rychlý začátečnický dotaz. Homo domo rotační pračka na mokré praní, kolik % nádoby by maximálně měli zabírat nábojnice, než tam přisypu nerez a naleju vodu?



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#653 » pát 27. led 2023, 19:14

Mám teda Lortona s 2 gumovýma nádobama a překvapive to pere ješte i když bubny naplnim do 3/4 smesi nabojnic a pinů, a to tam nejsou ani žadne vnitřní lopatky.



ludek26
Příspěvky: 64

Příspěvek#654 » pát 27. led 2023, 20:31

Dávam větší půlku nádoby nábojnic, pak nasypu piny.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#655 » pát 27. led 2023, 20:55

Děkuji kolegové, tak já teda usypu a budu prát na dvakrát.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#656 » sob 1. dub 2023, 18:37

Prakticky petadvacet let jsem pral nasucho, obcas jsem to kombinoval s Iosso, kdyz jsem nespechal a mel cas susit. Samozrejme, ze jsem si nasadil touto diskusi cerva do hlavy, jestli by to nechtelo prat s nerez piny. Iosso dobry, ale nevydrzi vecne, relativne drahy. Suchy prani fajn, ale vysledek neni uplne eno-neno, jak se to neleskne jak psi kulky, urcite to hur strili :-) a v hylzne uvnitr prece jen to nikdy neni uplne perfektni. Tak jsem si rekl, ze zkusim tocit bubinkem. Prosel jsem YT, vagon videi... nelibilo se mi, ze bezny nadoby pro homemade jsou kulaty, takze by hylzny mohly uvnitr sklouzavat, namisto pekneho 'mleti'. Vyrobit nadobu s x-uhelnikovym obvodem se mi nechtelo. Vkladat dovnitr nejake lopatky taky ne. Nakonec zvitezila lenost, protoze pul zivota jsem porad neco montoval, skladal, vyrabel... ted uz jen kupuju. Je to nechutny, ale proste jsem se rozhodl pro pracku od Frankforda. Strobl ji nema skladem, tak jsem ji koupil u Bezose, prijde za 2 tydny. 140 € vcetne dopravy. Fajn je, ze je to na 230 VAC, takze nemusim ani nic previjet, ani pouzivat autotrafo. Muj nejstarsi vercajk je na 110 VAC, protoze tehda to jinak neslo, vsechno jsem vozil z U.S.. Tak jsem napjatej...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#657 » ned 2. dub 2023, 07:41

Chtel bych se zeptat na lepeni prepazek do plastovych soudku. Mam doma udelanou rotacni, bubnovou pracku a pouzile jsem soudek viz tenhle odkaz.
https://www.obalcentrum.cz/plastovy-sud ... ovaci-viko
Prepazky jsem tam uchytil tak, ze jsem soudek po stranach provrtal a prepazky prisrouboval. Soudek uz pomalu dosluhuje a ja sehnal druhy soudek. Do neho bych uz chtel prepazky prilepit. Je zde nekdo, kdo pouzil stejny soudek a prepazky v nem ma prilepene? Potreboval bych poradit, jake lepidlo koupit, at nekupuji zbytecne lepidla, ktere nebudou fungovat. U prvniho soudku jsem to zkousel tremi lepidly a ani jedno prepazky neudrzelo, tak jsem zvolil sroubky. Predem dekuji za pripadne tipy na lepidlo.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#658 » ned 2. dub 2023, 17:58

Z polyethylenu se vyrabeji vicka na lahvicky lepidel. Proc asi? HDPE se svaruje, lepit prakticky nejde. Muzes ty prepazky udelat taky z HDPE a pak je privarit, cili vzit hrotovou pajku, najit vhodnou teplotu (tipuju okolo 200 °C) a hodne sirokym hrotem spajet. A nebo, pokud mas doma deti a ty si hraji s dratovou HDPE svareckou, tak to privarit s ni. Podle mne, tak nebo tak, budes muset do svaru pridavat material, jinak ten soudek propalis. Bude to ale strasny sr*ni.



ludek26
Příspěvky: 64

Příspěvek#659 » ned 2. dub 2023, 18:17

Mám 9l soudek, tři přepážky normálně přišroubované každá dvěma šroubama s velkou podložkou podlepené silikonem. Vypráno hoodně nábojnic v průběhu let a žadný problém.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#660 » ned 2. dub 2023, 18:33

No neptal bych se tady, kdybych nevedel, ze se naslo par lidi, co do tohodle soudku ty prepazky prilepili. Nevim cim, protoze moc dobre vim, ze je to skoro nemozne. Asi je zase budu muset prisroubovat, ale za zeptani nic nedam.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů