Přebíjení nejen pro vlastní potřebu



papros
Příspěvky: 28

Příspěvek#16 » čtv 24. bře 2016, 15:12

Díky všem za odpovědi. Já si říkal, že když je to tak easy, proč to vlastně "každý" nedělá...
Samozřejmě úvaha se týkala zároveň společného otevření střelnice, tohle spíš jako "přivýdělek" k tomu...

Ono se mi totiž občas stane, že když si na střelnici (nebudu jmenovat) vezmu 2-3krabičky 9L, vždy je tam jedna, která i když je naoko v "originálním" balení, tak je přebíjená. A nestalo se mi to náhodně. Pokud beru krabičku jen jednu, zatím jsem dostal "vizuálně" origo (bez červených nebo zelených laků přes zápalku).

Tak mě právě napadlo, že pokud to dělají jako přilepšení, prosím, ale měli by mi dát vědět, že mi dává přebíjenky a ne tovární, možná i cena by mohla být nižší a že to není úplně košér a jak to zlegálnit.

Téma možno zamknout/smazat. Mám jasno :D



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#17 » čtv 24. bře 2016, 15:13

papros: limity a tst přebíjenky nepovažuješ za střelivo, ale to Tvoje přebíjený ano?

no zvláštní přístup ;-)
EDIT: lakovaný zápalky jsem měl i u originál SB a nebyly kupovaný na střelnici, hledáš problém tam kde neni
Naposledy upravil(a) notobi dne čtv 24. bře 2016, 15:15, celkem upraveno 1 x.



papros
Příspěvky: 28

Příspěvek#18 » čtv 24. bře 2016, 15:14

notobi píše:papros: limity a tst přebíjenky nepovažuješ za střelivo, ale to Tvoje přebíjený ano?

no zvláštní přístup ;-)


To je citace od toho kámoše, co přebíjí, ne z mojí hlavy. Ja su noob :)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#19 » čtv 24. bře 2016, 15:17

No pokud je zalakovaná zápalka, tak je to tovární náboj - doma se Ti s tím zalakováváním nikdo prdět nebude. Dneska už to nemusejí mít všechny náboje, ale starší zásoby lakované jsou. U samopaláků se zalakovávala i spára krček-střela. Bylo to kvůli dlouhodobému skladování, aby se nedostala vlhkost do prachové náplně.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#20 » čtv 24. bře 2016, 15:19

papros : Je to teď OT ale i na provoz střelnice potřebuješ koncesi. Živnostenský zákon upravuje koncesemi vše kolem zbraní a střeliva a většinu ještě ZoZ potřebou příslušné licence.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#21 » čtv 24. bře 2016, 15:30

Shrnul byc h to asi tak: K tomu, abys mohl přebíjet a prodávat náboje provozovateli střelnice, musíš mít stejnou koncesi a zbrojní licenci jako ten provozovatel. A nechápu důvod, proč by provozovatel střelnice náboje nakupoval od tebe po 5 Kč, když je má podstatně levněji přímo z továrny za velkoobchodní cenu s množstevní slevou.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2257

Příspěvek#22 » čtv 24. bře 2016, 15:36

Pokud k materiálu zaúčtuješ i čas a nutné náklady na vybavení a také pojištění, velice rychle se Ti ten business plán zkomplikuje.

A navíc, proč mám rvát do zbraně něco za 4 Kč, když tovární jistota stojí jen 5 Kč.

Přebíjení 9*19 Luger se vyplatí jen pokud máš i výrobnu střel, jinak ne.

PS. Věci vypadají jednoduše jen když je nemusíš sám dělat ...



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#23 » čtv 24. bře 2016, 15:43

Kdyby to bylo tak jednoduché a levnější, už by každá střelnice měla svého soukromého dodavatele, domácího na koleně přebijítele a nekupovala by náboje v továrně.



papros
Příspěvky: 28

Příspěvek#24 » čtv 24. bře 2016, 15:59

Vypadá to, že ani zde se nestanu průkopníkem slepých cest. :)

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#25 » stř 30. bře 2016, 11:55

A to je ta podpora a jednoduchost podnikání po Česku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host