Dillon 650 / 750



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#226 » čtv 12. lis 2020, 09:40

To je hezčí Dillon v bledě černým. Přesně to jak to nechci. I ten rozhrdlovač od Mr. Bulletfeeder přechází do konusu. Já to mám ve stylu "dead end". Jako ano, taky tam mám konus - resp. rádius - na konci, protože na hrotu nože je rádius cca r 0,3-0,4 mm. Ale u mě se prostě nemůže stát, že by to někdo "přepral", najel až na ten kužel a vyrobil trumpetu. Ústí prostě dojede k rovnému osazení na větší průměr a konec. A u obou - univerzální velikost 9/38? No tak to pardon, to fakt ne. Jak už jsem uvedl - já rozlišuju i mezi .355 plášťovanými a .356 neplášťovanými devítkama, natož pak .357 a .358 pro 38SP/357Mag.
Což mimochodem je rozlišeno i u té Lyman M die.

Machead: Kebyžeby nebudeme znovu vynaliezat koleso, spokojíme se plným dřeveným kolem, maximálně staženým po obvodu obručí? Myslím že ne.

Mimochodem, mám na uživatele bullet collatorů prosbu. Je to dotaz, který jsem vznesl na forech již před lety, a i jsem oslovil prodejce. Neodpověděl mi na to nikdo. (Až včerejška.*)

Jakou mají spolehlivost vaše bullet collatory, co se týče použití různých hmotností a tvarů střel u jedné ráže? Kolik typů střel máte otestováno pro jednu ráži? Bavme se třeba zrovna o střelách pro 9 Luger. A nebo pro 9 Luger a zároveň 38SP/357MAG.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#227 » čtv 12. lis 2020, 13:23

Hezky Ti to chodí, paráda. A tu elektroniku k podavači ti závidím, nechceš udělat ještě jednu ;-) .

Jinak podavač od Hdy chodí na 100% .357 i .45 .... je to jedna otočená střela na pár tisíc .



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#228 » ned 15. lis 2020, 07:35

Grimpo píše:Jakou mají spolehlivost vaše bullet collatory, co se týče použití různých hmotností a tvarů střel u jedné ráže? Kolik typů střel máte otestováno pro jednu ráži? Bavme se třeba zrovna o střelách pro 9 Luger. A nebo pro 9 Luger a zároveň 38SP/357MAG.


Testovane Ares 125 gr a 147 gr, funguju velmi dobre, mozno 1 z 500 je podana dole hlavou. Potom Limit FMJ 139 gr., tam je to so spolahlivostou obracania horsie, tie strely nie su tak rovnomerne urobene.

Potom podavanie .223, Frontier, Hornady 55 gr, GGG 55 gr. vsetko funguje na 1*. Detto Hornady 62 gr a Prvi partizan 75 gr.
Jedine co nefunguje dobre su Frontier 55 gr s plochou spickou, tam ta dlzka lieta hore dole a casto padaju hlavou nadol. Oni ale nejdu moc dobre niekedy ani do komory. Mam ich na trening a domace zuvanie. Uz ich nekupim :D

Ozaj,a co mas proti drevenemu kolesu stiahnuteho obrucou? Pirelli moze ist kravy past :mrgreen:



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#229 » ned 15. lis 2020, 10:29

Super, tomu říkám informace. Konečně mi někdo něco prozradil.

No, představa, že bych takkvé koleso použil na dálnici v ČR... na Slovači by to šlo, co si pamatuju když jme jeli na dovču do Roháčů. Tady fakt ne.

Zajímavý. Shánět kvůli tomu ty Frontiery nebudu, ale hodně by mě to zajímalo, jak by si s nimi můj Frankenstein poradil. To je tam tak malý rozdíl průměru mezi nosem a boat tailovou základnou jiných střel?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#230 » ned 15. lis 2020, 17:12

Maly rozdiel ani nie, ale nedokazu kvoli plochemu cumaku sklznut do vodorovnej polohy tak, aby ich potom najazd co ich obracia dokazal otocit, proste ostanu za ten cumak “visiet” v kolmej polohe a tak aj spadnu dole trubkou.
Mam ich asi len zo 4 tisic, ani neviem kde ich ten germanec splasil, Frontier ma v katalogu len normalne spicate a tie za tu cenu lietaju vyborne. Na mierenku nie su ale 1.5 MOA sa s tym da a to mi staci. Tie tuponose dako vystrielam na 50 m, lietat lietaju, na 50 m sa s tym gong trafit da a ze niekedy nevojdu do komory ma netankuje, aspon pocvicim zadrzky.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#231 » stř 25. lis 2020, 21:38

A předsi se točí. I Frontiery. ;)

Machead díky za poskytnutí vzorku střel. Na první pohled jsem si říkal, že bude problém, protože jsou fakt krátký. Zbytečné obavy. Tak jak to mám nastavené pro ty GGG a Hornady, tak to bralo Frontiery.

https://youtu.be/97kgS1waCCE



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#232 » čtv 26. lis 2020, 21:39

Hm, no mozno mam podavac namontovany pod strmym uhlom, myslim ze som daval dakych 45°

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#233 » pát 27. lis 2020, 08:03

Ideální je ho mít úhlově stavitelný, osvědčilo se mi to...



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#234 » pát 27. lis 2020, 09:57

Úhlově stavitelné jsem to dělal od počátku. Ale pro ten test těch Frontierů jsem nemusel měnit ani ten úhel. Pokud ti ty Frontiery které jsou čumákem dolů nechtějí lehat, hledal bych problém buď v nastavení, a nebo vůbec výrobním provedení toho vybrání, které je má položit.
Ono celkově, krom toho že tu technologii nemám k dispozici, mi u 3D tištěných věcí trochu dost vadí struktura toho povrchu na vytištěných dílech. Já se od počátku setkával s tím, že některé tvary střel v kombinaci s jejich vahou, byly "alergické" i na drsný - ale přesto rovnější než z 3D printu - povrch, který po sobě nechává řezání vodním paprskem. Problémy odstraňovalo pouze přeleštění téměř do kvality sériově odlévaného/lisovaného plastového dílu.



velkovezir
Příspěvky: 36

Příspěvek#235 » stř 29. pro 2021, 01:09

Ahoj,
přešel jsem z Lee turretu na 750ku a některý věci mě trošku překvapily. Nejvíc asi prachovač. Byl jsem zvyklej často měnit prach, protože to s auto diskem bylo jednoduchý.
Za 1),že Dillon prachovač nejde vysypat spodem,
za 2), že když ho vysypu vrchem, tak mi zustane stěna oblepena prachem, drží tam asi statickým nábojem?
Máte nějakej fígl na vyprázdnění prachovače při změně prachu?
za 3) Jakej máte rozptyl OAL? Byl jsem z Turretu zvyklej mít všechyn náboje tak +- 0,1mm a to spíš vyjímečně, jinak +-0,05mm na Dillonu mi to lítá trochu víc. Mám něco ladit, nebo to je na všech víceoperákách prostě horší?
IMG_20211128_1209472.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#236 » stř 29. pro 2021, 03:32

Mám 650, ale prachovač je stejný,
1) samo o sobě nejde i když lze očůrat ( https://youtu.be/a5G4d6OuuHs ), ale nějak mi to nevadí, na každou ráži mám komplet vršek i s prachovačem. Ale ani vysypat vrchem mi nepřijde problém.
2) statika není problém Dillona jako takového, mě se to dělo paradoxně furt na LEE a na Dillonu ne :) Jinak pomůže vnitřek poprášit grafitovým prachem a setřít suchou papírovou utěrkou
3) mám rozptyl délek +- 0,05 mm u 9x19, ale chce to dobře seřídit shellplate (jeho utažení) a matrice vůči němu.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#237 » stř 29. pro 2021, 09:31

1. Hlavně to neměřit na začátku a na konci produkce. Obsazenost pozic má vliv a poslední náboje, vzhledem k absenci protitlaku nábojnice v první pozici budou delší. Shellplate pro hladký chod nějakou vůli potřebuje, a když nejde hilzna do formátovačky a do usazovačky jo, tak prostě uhne. Tohle bude na progresech Dillon/Hornady/RCBS/LEE stejné.

2. Nekonzistentnost tvaru ogiválu střel. Ale s tou nic neuděláš. Setkal jsem se s tím o něco častěji u Alsa střel. Horší to bylo u Limitů, ty jsem měl jen jako pracovní vzorek a tam to bylo u některých i okem pozorovatelné. U laciných FMJ asi normální. Používám poměděnky LOS a tam takové rozdíly OAL nepozoruju.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#238 » stř 29. pro 2021, 22:20

velkovezir píše:Ahoj,
přešel jsem z Lee turretu na 750ku a některý věci mě trošku překvapily. Nejvíc asi prachovač. Byl jsem zvyklej často měnit prach, protože to s auto diskem bylo jednoduchý.
Za 1),že Dillon prachovač nejde vysypat spodem,
za 2), že když ho vysypu vrchem, tak mi zustane stěna oblepena prachem, drží tam asi statickým nábojem?


1) Podle mě to zase takový problém není.Zabere to asi minutu.
2) Dillon prachovače mám čtyři.Dělal mi to uplně každý když byl nový.Při přechodu na jiný prach jsem tu plast trubku jen vymetl kuchyňskou utěrkou a po čtyřech až pěti vysypáních to "lepení"přestalo.
Urychlit to jde taky otřením utěrkami na obrazovky.



Jakub.V
Příspěvky: 31

Příspěvek#239 » pon 19. čer 2023, 14:16

řešil tu někdo doplnění locator pinu(pro 9mm konkrétně č. 14060) neoriginálním dílem? dodávky jsou momentálně cca 6 týdnů.
Nějaký 3d tisk, případně úprava z něčeho jiného na správný rozměr atd.?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#240 » pon 19. čer 2023, 18:37

Chceš to oměřit? Asi není problém to nechat vytočit z mosazi... ( že ty jsi luxoval bordel z lisu vysavačem :D )

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů