Dillon 650 / 750



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#211 » ned 29. bře 2020, 08:10

Brusku na parkety? Jako že tam nedochází k třískovému obrábění ale k obrušování? Tak to už mi z principu v této aplikaci, byť by bylo odsávání sebelepší, vůbec nevoní.

Jako "elektricky" schopný kutil by asi ten šroubovák na kabel předělat svedl, já ale ne. Ono to prý není o tom, že se použije napájení nabíječkou. Musí tam být jiné ampéry a tak... To není moje parketa. Jaké moduly použít na ovládání svého bullet collatoru jsem sice vymyslet dovedl a poskládat ho taky, ale kam přiletovat jeden kondenzátor (a jaké má mít parametry), to mi musel říct náš ajťák. Ale mě to bezkabelové řešení vyhovuje.

Obtěžující na celé té srandě je jen ten hluk vysavače.

Důležité je, že tenhle systém vyjde na cca desetinu ceny toho Dilloního, a při tom funguje.

Přemýšlím, že ta přesnost 0,1 mm je asi dostatečná pro náboje "na lovení desítek". Předsi jen, mám to do ARky a ne do benchrestové opakovačky. Možná to využiju i pro přípravu nbc pro jednooperák.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#212 » ned 29. bře 2020, 10:00

Z brusky sa pouzije len motor, ma vykon aj na rychle preformatovanie na .300 blackout.

O to ale nejde, funguje ti to ok, tak co riesit. Ake to ma napajanie ta srobovacka? Ak 12 V ci 24 V jednosmerne (z baterky urcite) tak fakt nie je problem len na kontakty baterie naletovat konektor na adapter a vybavene, to zvladne aj laik.

Podstatne je, aby si tam mal dost prudu, ked tam bude aj o milion amperov viac, nicomu to nevadi, prud mozes mat hocijako silny. Napatie musi sediet :)

Ako vravim, uvazoval som tiez kedysi podobnym soosobom, mam CRT Trimmer (podobny ako world finest trimmer, ale lacnejsi) na vrtacku, ale uz to nepouzivam. Nove nabojnice prebehnem na Dillone spolu so Swage It miesto usadzovaca zapaliek, na jeden prechod aj s formatovanim a vybavene, hotove na prebijanie.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#213 » ned 29. bře 2020, 10:08

Pokud zdroj bude mít 500mA tak to neutáhne;-) jelikož ten šroubovák má daleko větší příkon dojde tedy k poklesu napětí....Ohm to definoval jasně;-)



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#214 » ned 29. bře 2020, 10:59

Mach: A ty tedy máš 650? Nebo 1050? O tom swagovacim krámu jsem hodně uvažoval. Rozchozením toho zkracování se z hrany zápalkového lůžka stala největší pruda. Ale nějak se nechci smířit s tím namáháním té sestavy podstatně většími silami, než jaké jsou třeba k zalisování zápalky.

3,6V 1500mAh, takže předpokládám, že je v tom jedna, možná dvě Lion 18650. Místo v tom na to řekl bych je.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#215 » ned 29. bře 2020, 16:00

Tomoking: pisem jasne, pokial bude mat dost prudu :D

Grimpo: mam 650, 1050 ma swager v sebe.

Nic sa nijak nenamaha, co moze trpiet viac je maximalne shell holder a ten je bratru za 1300 Kc, takze ak by aj odisiel po 20 000 nabojniciach je to detail. Konstrukcia lisu je masivna zliatina a tie sily nie su tak hrozne. Ved si len zober ze Dillon swager je nic moc co do masivnosti a bez problemov to vydrzi desiatky rokov az do smrti majitela.

Skor ide o to, ze Dillon tak sko ine firmy si len vyhradzuju pravo na inak bezodplatny zarucny servis (650 a 750 maju dozivotnu zaruku).



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#216 » ned 29. bře 2020, 18:09

Swagoval jsem na Classicu v RCBS přípravku, netvrdím, že to chce takovou sílu, jakou musím vyvinout k přeformátování střely .323 na .318, ale rozhodně víc, než kolik vyžaduje zalisování zápalky. Kdyby ten blbej svagovací kolíček do 650tky nestál tolik, asi bych byl spíš ochotný ho vyzkoušet. Jenže...
Dill swager zároveň tlačí proti dnu nbc, ale v tej 650tce to drží jen za rantl. Ne, nelíbí se mi to. Radši budu drbat Hornady frézičkou. V tom samém akušroubováku, jakým zkracuju. :)

Ale určitě ta produktivita v tom lisu... je jinde. To je jak s tim zkracováním.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#217 » ned 29. bře 2020, 19:17

Swage it pouziva kopa ludi uz vela rokov na urcite ine mnozstva, nez vystrielame my tu :). Svojich cca 5000 ks nabojnic mam oswagovanych, teraz idu do 2. prebitia. Vydrzalo mi to 2 roky. Myslim, ze swagovat nove nabojnice tak skoro nebudem, urcite nie skor nez za par rokov (dam tak 3000 rocne).

Ale frezovanie rucne som vzdal po cca 1000cke. Najhorsie na tom je, ze clovek nikdy nema istotu, ze ta zapalka nebude podfukovat do stran ci nevyleti, ak to clovek prezenie s frezovanim. Ta konzistencia tam chyba.

Osobne sa toho fakt nebojim, ano, chyba protikus co pritlaca nabojnicu, ano, je to len na rantli, ale tak nejak mam pocit ze skor sa zlomia imbusy co to drzia na tele lisu alebo odide shell holder.

Realisticky, ak by som spracovaval desiatky tisic ks rocne, kupim si 1050 s rt 1500, autodrive a vybavene.

650 mi ale sluzi max. dobre.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#218 » stř 11. lis 2020, 11:31

V noci na dnešek poslední test bullet collatoru, feedovací matrice a expandovací/prachovací vložky, která podle mne funguje podstatně lépe než originál. Nábojnice nejsou rozšklebené víc než je potřeba, není to do trychtýře, střely sedí krásně rovně, nepadají...

https://youtu.be/hXvnLn0LfTI



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#219 » stř 11. lis 2020, 12:04

tak to je krása, jsem zelený závistí :lol:



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#220 » stř 11. lis 2020, 13:27

Modrý, s Dillonem dycinky modrý. Já zase jdu do zelena... eee do modra, kdykoli si vzpomenu, kolik času mě to stálo, než jsem to dotáhnul do tohodle stádia. A peněz.

Ale zakutil jsem si řácky.



D&H
Příspěvky: 74

Příspěvek#221 » stř 11. lis 2020, 20:37

Že to stálo víc času/pěněz/úsilí než to prostě koupit... Pche! Správný chlap musí ten oheň rozdělat sám...přinesený oheň od jiné tlupy se nepočítá.

Mlha by měl dotaz, prosím pěkně....
Ten Bullet feeder slouží zároveň jako usazovačka? Jak? Na tom videu nejsou na hlavě lisu matricemi osazeny poslední dva sloty, kde obvykle bývá "bullet seating" případně "crimping".



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#222 » stř 11. lis 2020, 21:16

Bacha, Mr. Bullet feeder rozhrdlovacka tiez nerobi „trychtyr“ ale rovne rozhrlenie ala Lyman M die.

Ja osobne mam na 3d tlaciarni vytlaceny podavac a urobenu svoju elektroniku s prerusovanim motora ak je trubica plna. Len podavacia matrica a rozhrdlovacka/prachovacka je Mr bullet feeder. Nie je dovod znovu vynaliezat koleso.

Ale ked to Grimpovi funguje, dobre pre neho :)



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#223 » stř 11. lis 2020, 21:24

Ne, neusazuje. Tohle byl jen poslední test před vyexpedováním. Nechtěl jsem kompletovat náboje. Potřeboval jsem jen ověřit, že jsem prachovací/expandovací vložku vyrobil přesně pro požadovaný typ střel. S poplastovaným olovem nebo s olovem jako takovým nefunguje. Rozhrdlení není do konusu, neumí dělat "trumpetu". Rozhrdluje cylindricky, jen tak aby bezpečně chytla podávanou FMJ střelu, ta aby byla nasazená rovně a nekácela se při pootočení shellplatu. A tak se i povedlo.
Jinak když dělám naostro, tak mám HDY Seater a RCBS Crimp. A hlavně RCBS Uniflow prachovačku. Dillonku nemám rád.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#224 » stř 11. lis 2020, 21:29

Já nevládnu 3d tiskem a baví mě dělat si to po svém, vrtačkou, pilníkem.... O MrBF prachovací vložce samozřejmě vím, Lyman M matrice mám už leta. Když to mám jak vyrobit... proč kupovat, že. Elekroniku jsem si z modulů také poskládal dle svého. Se zpožďovači, aby se to nechovalo jak krokový motor, a s plynulou regulací rychlosti disku.



djgas
Příspěvky: 68

Příspěvek#225 » stř 11. lis 2020, 22:06

Možnosti rozhrdlovaci vložky je více

https://shootingsportsinnovations.com/a ... er-funnel/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lukass_m a 8 hostů