Dillon 650 / 750

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#166 » ned 5. led 2020, 13:44

mám na 750ce prvních 7000 ks
Az na obcasný problem , z nedostatecne zalisovanou zapalkou to slape bez problému.
S tou zapalkou mam problem tak u 2 ks na 100 přebitých. Snažím se zápalkovat poctivě až na doraz ... všiml jsem si, ze tento problem se vyskytuje nejvíce u hilzen STV



kenvelo1
Příspěvky: 9

Příspěvek#167 » pát 13. bře 2020, 14:40

Bill píše:Souhlas s Petzoldem, jestli něco po dvou letech provozu 650ky funguje naprosto spolehlivě bez jediného problému, je právě zápalkovač.

Mám naprosto odlišnou zkušenost. 650 mám cca 2 roky a přebito asi 25000 nábojů. Cenou dobu zápasím se špatně zalisovanýma zápalkama. Zmetkovitost asi 5% a vždy zápalka naštorc. Na lisu jsem vyměnil těměř vše a něco i vícekrát a výsledek ŽÁDNÝ.
Vyměnil jsem karusel zápalkovače, všechny pružinky, ramínko, shellplate, všechny pružinky, kuličku, ring indexer , kladívko indexování. Jěště nejaké drobnosti na které si dnes nevzpomenu. Vše jsem dával za vinu špatné indexaci shellplate vs primer plate, kdy jejich vzájemná souosost je zásadní. Ten lis (650) už překonal moje ultimátum tak jsem pořídil 750 hlavně kvůli jinému (lineárnímu) podávání zápalek . Po prvním osahání jsem zjistil technickou vadu u kladky zápalkovacího šoupátka které se půsebením pružné tyčky posouvá k tělu šoupátka a zasekává se, dotazem na prodejce a rychlou odpovědí vyřešeno. Na 750 jsem udělal prvních asi 1000nábojů a výsledek ? Viz foto.
89912408_138064520916707_2886492132019798016_n.jpg
Už tomuhle výrobci nevěřím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#168 » pát 13. bře 2020, 17:17

Jak se ti na 650tce mohla otočit zápalka upsidedown? Netrpěl jsi spolu s tím nadměrným vyhrkáváním prachu z hilzen? Jak moc plynule šlo stahování hilzny z expandovacího-prachovacího trnu? Ten Dillonní řekl bych není úplně to nejlepší, sám to vidím jako problém, který hodlám řešit, ale že by mi to zápalku otočilo... to ne. Při tom jsem přesvědčený, že aby tam poskočila a otočila se, to musí být pořádné hrcnutí.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#169 » pát 13. bře 2020, 17:20

Ze mas zapalky otocene naboj alebo uplne otocene svedci skor o tom, ze mas neco blbe. Ak uz zapalku zmrvim (dillon 650) je to len kvoli krimpu v zapalkovom lozku. Chutovkou su v tomto na 9 mm asi Geco, u .223 treba skratka prelisovavat zapalkove lozko.

To co tu davas je extrem. Holt ziadna masina nie je blbuvzdorna.

Nie je to nahodou tym, ze mas lis namontovany na kuchynskom stoliku? Jedina spravna montaz lisu je hruba drevotrieska z kuchynskej linky, to cele prisrobovane do steny a konzolach, vypodlozene hrubymi brvnami voci podlahe a to este pripadne nasrobovane do podlahy.

Ak to robis dakde na stoliku z ikea v obyvaku, necuduj sa. Ten stol sa nesmie ani pohnut, ani keby si don napalil liazkou.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#170 » pát 13. bře 2020, 17:29

Tak po 25t nábojích bych předpokládal, že to už má tak nějak v ruce... ale pravdu máš, tuhost soustavy je jeden ze základů...



kenvelo1
Příspěvky: 9

Příspěvek#171 » pát 13. bře 2020, 18:32

Grimpo píše:Jak se ti na 650tce mohla otočit zápalka upsidedown? Netrpěl jsi spolu s tím nadměrným vyhrkáváním prachu z hilzen? Jak moc plynule šlo stahování hilzny z expandovacího-prachovacího trnu? Ten Dillonní řekl bych není úplně to nejlepší, sám to vidím jako problém, který hodlám řešit, ale že by mi to zápalku otočilo... to ne. Při tom jsem přesvědčený, že aby tam poskočila a otočila se, to musí být pořádné hrcnutí.

Z toho rozhrdlovacího trychtýře to jde fakt blbě, Je tam ten funnel od dillonu. Mohlo by to být tím ale nevím jak to řešit. Ubrat nemůžu, pak tam nejdou usadit střely. Lis je na pracovním stole o hmotnosti asi 50kg a je obskádaný asi 100kg krámama :-) nevikle se i když ukotvený není. Fakt néé Ikea papundekl.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#172 » pát 13. bře 2020, 20:03

Vezmi do ruky brusny papier na kov a riadne prelesti rozhrdlovaci kuzel v prechode z plochej do rozhrdlovacej casti. Tam sa to zvykne sprajcovat. Tym casovanim by som si tiez nebol isty…

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 15

Příspěvek#173 » pát 13. bře 2020, 20:46

Stahování náboje z rozhrdlovacího trnu by nemělo se zápalkou nic udělat, nová zápalka přijede těsně pod shellplate a nad ní se pak přisune nová nábojnice. Takže by za normálních okolností neměla mít možnost nějak vyskočit a otočit se. To vypadá, jako by tam už ze zápalkovače chodily natočené. Máš tam předpokládám správnou velikost zápalkovače (průměr té trubky zásobníku), že? Už jsem kdysi viděl, že někdo dal large zápalkovač a do něj malé zápalky, pak to chodilo samozřejmě blbě.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#174 » pát 13. bře 2020, 22:06

No, na 100% si ted nejsem jisty, nesedim zrovna u lisu, ale moc bych za to nedal, ze nova zapalka najede tesne pred tim, nez hilzna najede na funel? Tim padem presne ve chvili, kdy zakousnuta hilzna se konecne pusti funelu si dovedu predstavit vznik hrcnuti, ktere zapalku pootoci.
Ale jak pisu, nesedim zrovna u toho a nemam na 650tce takovou praxi. Tenhle problem jsem resit nemusel, nastesti se aktualne venuju DIY 223 bullet collatoru a uprave LEE Quick Trim pro pouziti na Dillonu.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#175 » pát 13. bře 2020, 22:12

Samozřejmě. Tohle není chyba zápalkovače ani 650 ani 750 ale otřesy mašiny. Tedy, při vší úctě, mezičlánkem mezi strojem a zemí.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#176 » sob 14. bře 2020, 08:02

Mám 750, přebito 15 tis . Po počátečních nesnázích mašina jede jak po másle. Měl jsem problémy se zápalkováním ...vyřešeno dotažením shellplate a od té doby všechny zápalky krásné rovné a usazené. Stůl se ani nehne.



kenvelo1
Příspěvky: 9

Příspěvek#177 » sob 14. bře 2020, 15:50

Tak přátelé, teď jsem přišel od lisu a zase jsem nas*anej. Jel jsem velmi pomalu a opatrně a sledoval každou podávanou zápalku, všechny šli ze zásobníku dobře. Resumé. Z 50. nábojů čtyři zápalky naštorc a jedna opačně. Tohle se už přes klávesnici nevyřeší. Žádám vás tímto o pomoc s nastavením pokud je něco špatně. Jsem z Oslavan a náklady na dopravu zaplatím. Díky



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#178 » sob 14. bře 2020, 18:36

To mi připomíná první pokusy s sdb... Pak jsem došel na to, že je špatně usazena trubice se zápalkami a koncovka. Po lepším usazení ani jeden zmetek.
Jen nevím, jaký způsob zápalkovani má 750.

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 15

Příspěvek#179 » sob 14. bře 2020, 19:03

To Grimpo: Nová zápalka opravdu najíždí těsně pod právě rozhrdlovanou a už ozápalkovanou nábojnici v horní úvrati. Tzn. v horní úvrati jsou pod sebou zápalka, která je nalisovaná do nábojnice a pod ní připravená nová zápalka. Tam není místo, aby se ta nová spodní nějak pootočila. Za předpokladu správného nastavení shellplate (ani utažená, ani příliš volná).
Při pohybu páky nahoru i přes nutnost „vytrhnutí“ nábojnice z rozhrdlovacího trnu se nemůže nic stát, protože zápalky jsou pořád ještě těsně nad sebou. Při dalším pohybu páky se shellplate začne otáčet plynule doprava a nová zápalka je zakrytá pod otáčející se shellplate. Jediná možnost, kde by k něčemu došlo, je ukončení otáčivého pohybu shellplate, kdy dochází někdy k lehkému „drcnutí“ a kdy nad novou zápalku dojede nová nábojnice. To by ale muselo být pořádné drcnutí, aby to pohlo se zápalkou. A taky by asi docházelo – jak tu psal někdo přede mnou – k rozsypávání prachu. Pokud je toto příčinou, pak je na netu (Youtube) dost nápadů, jak shellplate „uklidnit“. Nová – jiná kulička a pérko, případně různé gumičky nebo i stahovací elektropásky, umístěné tak, aby shellplate brzdily atd.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#180 » ned 15. bře 2020, 17:08

2Bill: Výška zápalky 3 mm, průměr 4,4 mm, rádius u dna zápalky je cca 0,4-0,5 mm. V nosiči zápalek je otvor 4,8 mm. Mezi dnem nbc a čelem unašeče zápalky je cca 2,2 mm volného prostoru. Možná už by tohle mohlo poskytnout dostatek prostoru pro potočení zápalky při otřesu/rázu v celé sestavě.

2kenvelo1: Zkusil jsi mít v hlavě jen první matrici a pouze zformátovat, vypíchnout a ozápakovat sérii hilzen? Tenhle testík by mohl odhalit, jestli je na vině zrovna to zakusování nbc na funelu.

A ještě - ověřoval jsi "vycentrovanost díry v unašeči zápalek proti vybrání v shellplate? Jak jsem to teď zkoušel, ono by se to při montáži zápalkovací sestavy při utahování dá trochu natlačit na jednu či druhou stranu, nějaká ta desetina mm by se tam mohla nechat nahnat. Menší větší nesouosost při kombinaci se značkou nábojnic, která se bude vyznačovat ostřejší hranou lůžka zápalky, a ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů