Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#226 » stř 27. črc 2016, 17:58

Jo, i bez toho košíku je optimální množství 25ks .45. 50 už se čistí blbě (ale jde to, jen to chce víc cyklů). Koším to myslím řádně tlumí.
Koupil jsem http://www.ultrasound.cz/male-ultrazvuk ... icka-7200a, ale realisticky by poloviční objem stačil. Ale zase do toho případně nacpu něco většího. Ohřev je docela rychlej.
Potřebuju vymyslet nějakej kovovej minikošík nebo něco, do čeho nábojnice nacpu, a jako jeden celek hodím do čističky, abych je pak z horký vody nemusel lovit po jedný.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#227 » stř 27. črc 2016, 18:29

To jako ta věc zvládne vyčistit najednou jenom 25 hilzen? Nezapomněl si ještě napsat 0? To když to spočítám s časem, energiemi a chemií, tak můžeš rovnou kupovat nejdražší tovární náboje.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#228 » stř 27. črc 2016, 18:54

:D nj celejch 25 ks naráz - to je hodně neproduktivní :roll: Tohle by se mi nevadilo na praní 308W do opakovačky, ale u spotřebních pistoláků velmi :)

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#229 » stř 27. črc 2016, 19:29

Poli píše:To jako ta věc zvládne vyčistit najednou jenom 25 hilzen? Nezapomněl si ještě napsat 0? To když to spočítám s časem, energiemi a chemií, tak můžeš rovnou kupovat nejdražší tovární náboje.

Jenže jsou čistý za pět minut (a psal jsem .45, kdybys pozorně čet). A především to odstraní bordel zevnitř, což vibrační nezvládla ani po 12 hodinách aspoň na 10%.
Samozřejmě že to není cesta pro někoho, kdo najednou vystřílí několik set. Ale že to není nic pro vás ještě neznamená, že se mi musíte vysmívat.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#230 » stř 27. črc 2016, 20:04

Já se nevysmívám, pouze jsem se slušně zeptal, jestli za tím dvojčíslím nechybí jestě jedna číslice a konstatoval, že je to finančně dosti kontraproduktivní. A ano, četl jsem pozorně, že je řeč o .45 a i tak mi to přijde dost drahé.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#231 » stř 27. črc 2016, 20:25

Devítek to skoro perfektně vyčistí 100ks za 3x180s. To už je úplně v pohodě. Ty super velký nábojnice jsou nějak odolný.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#232 » stř 27. črc 2016, 20:41

Vsadil bych čepici, že úplně stejně vyperu nabojnice v petce s tím samým složením roztoku v horké vodě. Párkrát protřepat a promíchat a je to. V luxusní verzi to chce něco, co s tou flaškou bude točit:)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#233 » stř 27. črc 2016, 20:57

Hmm, spíše v malém plastovém kanystru, co má velký otvor, z PETky bych to vyklepávat nechtěl.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#234 » stř 27. črc 2016, 21:15

pelanj píše:Vsadil bych čepici, že úplně stejně vyperu nabojnice v petce s tím samým složením roztoku v horké vodě. Párkrát protřepat a promíchat a je to. V luxusní verzi to chce něco, co s tou flaškou bude točit:)

Super. Je to všechno, čím jsi nás chtěl oblažit? "Hahaha umím to levnějc lolol."



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#235 » stř 27. črc 2016, 23:06

Petky od mléka mají dost široké hrdlo. Obyčejné uříznu:)

Octopuss: Pointa byla v tom, že s takovým roztokem (kys. citronová, horká voda, trochu jaru) už ultrazvuk není skoro potřeba. Čistil jsem takhle mince, co ležely dlouho ve slané vodě. Respektive, že ty ultrazvukové vibrace lze nahradit v podstatě jakýmkoliv pohybem, který odstraní tu narušenou vrstvu, že hlavní práci dělá ten roztok a ne ultrazvuk.

Funkci ultrazvuku jde vylepšit přidáním keramických nebo nerez tělísek, která to díky ultrazvuku ještě lépe omlátí.

Původně jsem chtěl ultrazvuk taky, ale manipulace mi přijde nepraktická a nepohodlná - hlavně s roztokem. Přijde mi praktičtější mít zvlášť nádobu a zdroj pohybu - tenhle argument padá, pokud je vana vyjímací. Proto mám v plánu prát v nádobě, kde budou nábojnice vibrovat klasicky nebo převalovat jako v pračce s keramickými nebo nerez tělísky.

O penězích to není, jen nerez tělíska budou stát víc než ten ultrazvuk. Je to hlavně o efektivitě.

Jediná, pro někoho podstatná, výhoda ultrazvuku je, že je mnohem tišší než to, co plánuji já. I než petky, které dočasně používám.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#236 » čtv 28. črc 2016, 05:46

Octopuss: vůbec nejde o posmívání. Spíš úvaha nad tím jak bych to bral já. Problém s rychlostí u mokrého praní není samotné praní v ultrazvuku - pokud je to 5 minut na 100ks 9x19 tak na mých obvyklých 300-500 ks co si na zátah dělám (protože si vercajk ze stolu odmontuju a uklidím tak to nebudu dělat po 100ks) by to znamenalo něco mezi 15-30 minutama + sušení nábojnic a to ale za 5 minut nebude. Ve vibračce mám 500ks naráz do hodinky čistejch a okamžitě je mohu přebíjet. Čistota vnitřku mě nijak zásadně nezajímá (po praní ve vibraččce jsou vnitřky jen od spalin ale bez hrubších nečistot) protože u pistolových ráží je nepodstatná a zvenčí jsou lesklé jak psí kulky :) Jen abys věděl, ze začátku jsem pral pokusně v PET flaškách, pračce (nábojnice ve starém polštáři) a ono to funguje, jen to sušení mě ale strašně vadilo :( na vzduchu to je na dlouho a do trouby či pod fénem jen zvyšuješ náklady a štveš drahou polovičku máš-li jí.
Takže nasypu do vibračky zapnu do zásuvky přes časovač a jdu do práce, vibračka se sepne na hodinku a když dorazím z fachy mám dávku čistejch na přebití či uskladnění a hluk neštve mě, ani sousedy pač taky makaj.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#237 » čtv 28. črc 2016, 06:30

Ty problémy, co popisuješ, jsou obecně při každém mokrém praní, to není jen věc ultrazvuku. Přesto je třeba mokré praní s nerez tělísky čím dál oblíbenější.

Jinak je každého věc, pro co se rozhodne, obvykle k tomu má každý své důvody.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#238 » čtv 28. črc 2016, 06:45

O tom žádná, proto jsem psal že je to úvaha nad tím jak to beru já.
Spíš by mne zajímalo zda má někdo zkušenosti s omílacími tělísky nasucho ve vibračce.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#239 » čtv 28. črc 2016, 07:33

Podle mě to generátor neutáhne. Ale nezkoušel jsem to.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#240 » čtv 28. črc 2016, 07:40

peggy píše:Jinak je každého věc, pro co se rozhodne, obvykle k tomu má každý své důvody.

Přesně. Já prostě chci mít nábojnice zářivě čistý jak zvenku tak zevnitř. A to ve vibračce prostě neuděláš...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů