Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#691 » sob 13. kvě 2023, 14:11

Nic jsem s obrazkama nedelal. Proto jsou i ruzne expozicne podsvihnuty. Ale to podstatny videt je. Jako jo, z toho, co jsem za ta leta ruzne vyzkousel, tohle je nejlepsi vysledek. IoSso sice zvenci srovnatelne pekny, ale neumi mechanicky vycistit spary a zakouti. To chce proste ty jehlicky. Suchy prani taky neni uplne spatny, ale nikdy se mi nepodarilo to nejak jednoduse vyresit bez kupovani profi srotu. Kdyz jsem vzal krmnej, tak hromada prachu vsude, i v nabojnicich. Ryze mi zustavala v zatravkach a tak. Orechovy skorapky jsem doma mlel, ale nic se nevyrovna tomu, ze vezmu ingredience do mycky a trada. Jo, susit se to holt musi, ale to mi nevadi, nehroutim toho tisice. Kdyby mi to jo vadilo, koupim susicku.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#692 » sob 13. kvě 2023, 15:04

Asi umělá inteligence v appce na focení, bych tipoval. Ale třeba se pletu.

Obdivuji, jak těch pár nábojnic kdekdo vědecky pere a hledá a zkouší všechno možné. Střílet na kilometr velkou ráži, asi bych to řešil taky, ale zatím mi stačí odmočit s občasným protřepáním v tabletě do myčky, pak v octu, opláchnout a sušit na topení, v průvanu, v troubě, když žena vyndá bábovku, nebo prostě jen tak nechat vlhké v papírové krabici. Taky doschnou. Se zápalkami, samozřejmě. Možná je to buranské, ale zatím jsem nepřišel na praktický důvod, proč se tomu věnovat víc.

Přesto ho stále hledám a dumám, jak praní zlepšit a zefektivnit.



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#693 » sob 13. kvě 2023, 15:14

Jo, nedalo mi to, zvednul jsem zadel a vyhrabl z pytliku ty, ktere prosly suchym lestenim a musim uznat, ze ackoli zvenci stejne, tak uvnitr se ty lestene lesknou vic. Ale... to mne muze drbat na zadech. Na moje strileni staci, ze mam takto minimalni naklady na spotrebak.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#694 » ned 27. srp 2023, 06:37

Už jsem se ptal na Střelectví, ale nikdo neodpověděl, zkusím to tedy zde.
Na YT jsem viděl praní namokro v nerezových pinech trošku jinak, než je obvyklé. Autor používal běžnou kyselinu citronovou, ale místo obvyklého kuchyňského saponátu používal autošampon s voskem. Uváděl, že autošampon je účinnější a že malinká vrstvička vosku jednak dlouhodobě nábojnice chrání a také zvyšuje jejich lesk.
Zkoušel to někdo, jestli ano, s jakým výsledkem?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#695 » ned 27. srp 2023, 15:20

Jenže ten vosk bude i uvnitř, to mi nepřijde úplně nutné.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#696 » ned 27. srp 2023, 16:06

No, ono s tim voskem to nebude tak zhave. Kdyby to byl oplach v autosamponu s obsahem vosku tak budiz,ale pokud se to mele s nerezovymi piny, tak ty ten vosk ze sten otrou. Takze amik zije ve svem placebu, ze ma navoskovane nabojnice a udelal pro lesk, ochranu a kluznost maximum.
Ja treba vubec uz nekolik let nepouzivam vubec zadnou kyselinu citronovou. Jen voda, sul do mycky Somat a jar. Nabojnice nadherne ciste a vylestene ze vsech stran vcetne zapalkoveho luzka. Pak stci jen oplachnout v ciste vode a ofoukat nabojnice vzduchem.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#697 » ned 27. srp 2023, 18:56

Dancek> ja pouzival laciny autosampon s voskem na mokre prani a bylo to dobre, nabojnice sly krasne do lesku. Na tumbleru zase do smesi (jahly a skorapky) pridavam trochu tekute autolestenky a taky dobre, jen se to nesmi prehnat, jinak se smes moc lepi a dela hrudky.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#698 » ned 27. srp 2023, 19:03

Tu sůl do myčky rozhodně vyzkouším, mám jí tu až zbytečně moc :-)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#699 » pon 28. srp 2023, 16:24

Rozhodne vyzkousej. Ja ji tam sypu od oka. Neresim kolik je optimum. Radeji vic. Ale treba staci jedna polevkova lzice na jednu varku prani a zbytecne plytvam. Jinak, kdo resi po uschnuti mapy a fleky, tak mne se osvedcilo nabojnice prohnat v roztoku vody a Pragolube 1300. Jenze ja jsem liny, tak jsem to osvejkoval tak, ze nabojnice (puskove) dam na vysuseni do platicek a vyfoukam veskerou vodu stlecenym vzduchem. Nabojnice pak po vysuseni nemaji zadne fleky, mapy, ani nic podobneho. Jen se trpiti jak zlato.



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#700 » pon 28. srp 2023, 18:46

Ja pouzivam obyc sul kuchynskou (chlorid sodny jako chlorid sodny - mrknete na Technicke listy) a k tomu tabletu 3v1 do mycky. Zadne kyseliny, zadne vosky. Leskne se to jak psi kulky a cisti paradne. Podstata je v tom mechanickem cisteni telisky plus sul. Saponat je jen kosmetika a finalni smyti soli. Samozrejme na konci dukladne proplachuju vodou.



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#701 » pon 28. srp 2023, 19:25

Stran Pragolub 1300, nebude zase nekdo delat nakup? Pripojil bych se.



Trpaslo
Příspěvky: 70

Příspěvek#702 » pon 28. srp 2023, 22:12

MojeTikka píše:Ja pouzivam obyc sul kuchynskou (chlorid sodny jako chlorid sodny - mrknete na Technicke listy) a k tomu tabletu 3v1 do mycky. Zadne kyseliny, zadne vosky. Leskne se to jak psi kulky a cisti paradne. Podstata je v tom mechanickem cisteni telisky plus sul. Saponat je jen kosmetika a finalni smyti soli. Samozrejme na konci dukladne proplachuju vodou.


Tu tabletu a sul davas najednou do jednoho prani? a jak dlouho to v tom tak peres? Dumám jestli dokupovat ty kompoundy až dojdou:-)



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#703 » pon 28. srp 2023, 23:55

Nasypu hylzny, nasypu piny, dam vrchovatou lzici soli, hodim tabletu, pridam horkou vodu, zavru dekl a necham hodinu vrtet. Pak vyleju srajdu, nekolikrat proplachnu vodou, pak vysypu, vyseparuju a susim.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#704 » úte 29. srp 2023, 06:50

No, já peru ultrazvukem, takže piny vynechávám. Kolik máš v praní vody, že tam dáváš celou tabletu do myčky ? Na ty moje necelé dva litry je to docela dost nálož, ale možná zkusím jednu nakrájet.



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#705 » úte 29. srp 2023, 15:01

Mam ten mensi soudek od Franforda, nevim, kolik je v tom vody. 2,5 litru? Nevim. Jsem linej tu tabletu nejak delit a cenove vubec netusim, kolik stoji, takze jsem to neresil. Prostor k optimalizaci ale urcite bude. Asi by ta tableta sla i nahradit nejakym saponatem, ale nerad bych se diky Babica-style dopracoval nekam uplne jinam. Tohle bylo poruce, funguje, takze neresim.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů