Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#526 » pon 22. dub 2019, 06:46

No a jak to dělají ti, co perou v keramice? Všiml jsem si, že někdo v tom pere na mokro. To pak musí být úplně stejná piplačka. Jinak jsem měl kdysi nějaký nerezový odpad a ten se na magnet vůbec nelepil... No už je to fuk, ořechy to jistí. Navíc dělají pěkný stín, takže od jara do podzimu peru ve skořápkách od ořechů ve stínu ořešáků.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#527 » pon 22. dub 2019, 09:51

Jak to delaji? Rekl bych, ze bud pouziji separator, co se da koupit od Frankfordu, nebo si vystaci tak nejak samo, domo. Ja pouzivam stary kryt vrtule ventilatoru, jak je videt na predesle strance na foto. Chvilicku si hraju na zlatokopa, pak nabojnice vysypu do kyble s vodou, ruzne je nabiram po hrstech a znovu poustim do kyble s vodou. Nerezove piny se na 99,9% odseparuji tim "ryzovanim zlata" pomoci krytu vrtule ventilatoru, zbytek pri propirani v kyblu s vodou.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#528 » pon 22. dub 2019, 15:30

Že ti tvoje médium nejde dobře z nábojnic bude nejspíš tím že to nejsou tělíska určená k praní.Neznám nikoho kdo pere na mokro že by s tím měl peklo jako ty.
Tedy pokud zvolí správnou velikost tělísek a separátor.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#529 » pon 22. dub 2019, 15:59

sgt. Navážka píše:.... Jinak jsem měl kdysi nějaký nerezový odpad a ten se na magnet vůbec nelepil...


Tohle je dost rozšířená pověra, že nerez není magnetický. Problém je v tom, že není jen jeden druh nerezové oceli, a zatím co měkká nerez (zjednodušuji) skutečně magnetická není, je mnoho typů, které naopak magnetické jsou.

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#530 » pon 22. dub 2019, 17:42

No možná jsem to příliš zdramatizoval, ale ve srovnání s vrtěním na sucho to peklo bylo, navíc při stejném výsledku. Ale kdybych pral odjakživa jen na mokro a bral to tak, že je to prostě složitější, neřekl bych proti tomu ani "ň". Je to prostě jen jiným úhlem pohledu. Vždyť vzpomeňte, jak Walter White šílel kvůli jediný mouše a Pinkman pak na tom mexickém smetišti uvařil úplně stejně dobrou várku... No nic, skořápek mám ještě plný sud a ořešáky už se zase začínají zelenat. Celý jsem to psal spíš jako inspiraci pro někoho, kdo nechce dát tisíce za originál pračku, ale pár set a dvě tři hodinky práce nejsou problém... Jo a teď jsem zkusil vzít magnet na náš Fiskars příbor a je v tom hokej pořádnej. Vidlička a lžíce toho samýho příboru nelepí a nůž k tomu přiskočí jak živej.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#531 » pon 22. dub 2019, 19:09

Stg. Navazka: Ze mne to moje medium nejde dobre z nabojnic??? Uvedom si, ze ja na mokro peru jen nabojnice pro pusku. A to .223 Remington a .308 Winchester. Tam se takovemu postupu proste nevyhnes.
Ale moje chyba, mel jsem to predem napsat.
Pistolove .45 ACP uz jsem nepral aspon 3 roky. A to jsem je pral pouze na sucho, ve vibracce od Frankfordu za pomoci jahel. Separace jen takova, ze jsem je vyhrabal z jahel a hotovo. Ale abych byl objektivni, tak jsem jednou, kvuli prodeji pral 500 ks nabojnic .45 ACP na mokro v nerezovych pinech a separaci jsem delal stejnym postupem, jako u puskovych, protoze presyt pres syto je nutnost u kazdeho prani a u mokreho prani je nutnost oplachnout nabojnice od saponatu, kyseliny, atd, takze nasledne prohazovani v kyblu s vodou je normalni bezny stav pri mokrem prani, ktery zabere 2 minuty. Pak uz jen suseni.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#532 » úte 23. dub 2019, 20:42

sgt. Navážka píše:No možná jsem to příliš zdramatizoval, ale ve srovnání s vrtěním na sucho to peklo bylo, navíc při stejném výsledku. Ale kdybych pral odjakživa jen na mokro a bral to tak, že je to prostě složitější, neřekl bych proti tomu ani "ň". Je to prostě jen jiným úhlem pohledu. ....


Tak se vrať ke skořápkám a a nedramatizuj.Ani bys nemusel kdyby jsi nepoužíval nejaké kamínky do akvárka.
Kromě toho sušení je to stejné.
Ty vysypeš a vyklepáváš
Mokrejši vylejou do separátoru a odseparujou
Ty tu drť vracíš zpátky i s bordelem do pračky
Mokrejši bordel vylejou s vodou s vrací čistá tělíska.
K tomu stejnému výsledku.
Hodně záleží kde ty nbc nasyslíš.Jestli na střelnici kde je sesbíráš z betonu/asfaltu/roštu a podobně nebo z mokré hlíny zašlapané že i vnitřky jsou plné.Nebo z vševlezného hodonického písku.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#533 » stř 17. črc 2019, 14:54

Moj postup prania namokro:

1.) Nabojnice do suda, kludne aj s bahnom (nasa strelnica ho ma dost)
2.) Nerezove telieska + trocha kyseliny citronovej a lestidlo na riad z Lidla, voda len trosku nad uroven nabojnic.

Periem. Po doprani cele presypem do velkej separacky Dillon CM-2000. Voda aj s castou teliesok ostane v nadobe. Zatvorim separacku s nabojnicami, parkrat pokrutim tam a spat, telieska vypadnu. Otvorim separacku, ostatne telieska pozbieram magnetom (aj tie na zemi co padnu mimo nadobu separacky).

Preplachnem nabojnice v separacnom kosi, tam este odchytim pripadne telieska. Hotovo, davam susit (teraz v lete do kufra auta).
Vodu zo zbernej nadoby zlejem, pri okraji drzim silny magnet aby niektore telieska neodplavilo. Hotovo. Pre istotu este pobeham silnym magnetom ponad nabojnice, ak nieco ostane dnu, hned taku nabojnicu odchytim.

Cela samotna robota nezaberie ani 10 minut (mimo prania). A neexistuje zeby som mal nejaky problem so separovanim teliesok, nechavanim bordelu v nabojnici apod. Nabojnice sa lesknu ako psie gule.

Nuz ale ked niekto setri tam kde nema a namiesto spravneho media dava kamienky ci srobiky…

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#534 » stř 17. črc 2019, 20:10

V mém okolí čistí nbc v míchačce na beton nejméně 4 lidé.Nedávno byla v nedalekém obchodě na menší míchačky akce,takže proč ne za cenu nepatrně převyšující Lyman turbo 1200 pro tumbler.Při praní na mokro to chce ale nějaké víko.Docela to pění.
Komu je i míchačka malá tak další level je točit dvoustovák
Škoda že nejdou přidávat foto přímo do příspěvku

https://uloz.to/!EIJybY9YBVJG/g-jpg

:D



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#535 » čtv 18. črc 2019, 08:44

Nepouzivat saponat ale len kyselinu citronovu a lestidlo na riad a nic penit nebude.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#536 » sob 16. lis 2019, 16:52

Stala se mi podivná věc, dnes jsem vypral dvě várky nábojnic 9mm L, úplně stejným postupem jako vždy, tj. s pracím práškem. Jedna várka byla jako vždy krásně zlatá, druhá skončila šedivá úplně k nerozeznání od ocelových lakovaných nábojnic. Stalo se to někomu? Dají se ty nábojnice použít?
Před čištěním strávily obě várky nějaký čas, možná rok samostatně uskladněné v krabicích. Ty co skončily šedé mi připadaly nějak více začouzené. Oboje byly SB. Jediné, co mě napadlo, jestli třeba SB nějaký čas nepoužíval třeba nějaký zvláštní prach. Nábojnice tedy byly jednou vystřelené, ještě nepŕebíjené.



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#537 » pát 3. dub 2020, 07:11

HOj, mám dotaz na ty, co perou nabojnice v ořechové drti. Prosím vás, jak dlouho vám orechy vydrží? Vypral jsem cca 4 várky a ty slupky už jsou hodně špinavý a ulepený. Máte nějaký podobný zkušenosti? Díky

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#538 » pát 3. dub 2020, 10:32

staM píše:Škoda že nejdou přidávat foto přímo do příspěvku
:D


Proč by to nešlo, ulož obrázek třeba sem
https://postimages.org/
a pak sem vlož jen nabídnutý link ..
Před uložením se podívej do náhledu jestli je to ok ..

Omluvám se trošku za OT, ale je to určitě k dobru věci ...



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#539 » pát 3. dub 2020, 18:01

Rab> ja pouzivam nadrzene skorapky s pohankou v hm. poeru cca 1:4 a vydrzi mi to asi 30 cisteni po priblizne 200ks nabojnice 9x19. Takze kolem 6000ks dohromady. Skorapky by daly i vic, ale odseparovat je od te spinave pohanky je nemozne. Maly kyblik viz https://www.youtube.com/watch?v=Og39qOiJP6Y



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#540 » stř 6. kvě 2020, 12:52

Chtěl bych se vás zeptat, měl jsem možnost mluvil s chlapíkem který přebíjí náboje, a bavily jsme se ohledně čištění.....Dle něho jsou veškeré metody málo účinné, že vibrační čističky určitě nebrat, ultrazvukové prý mohou fungovat ale musí člověk vychytat směs chemií které do toho nalije, ale prý jistota která vyčistí venek i vnitřek je elektromagnetická pračka. Co vy na to? Souhlasíte nebo jste za menší způsob našli řešení jak nábojnice vyčistit uvnitř i venku k dokonalosti?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů