Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby



Sam Jr.
Příspěvky: 227

Příspěvek#541 » stř 6. kvě 2020, 13:12

Elektomagenetická pračka je cenově raketa.
Já jsem spokojenej s mokrým praním v rotační pračce s nerezovýma tělískama, za hodinu jsou nábojnice jak nové i vevnitř, když se předem odzápalkují, vyčistí to i lůžka zápalek.
Mokré praní samozřejmě vyžaduje sušení, ale zase všechno svinstvo vyleju do odpadu a nepráší se mě v bytě jako u suchého ve vibrační pračce. Je na na každým co si vybere.
Ultrazvuk mě nefungoval - vlastní mrňání na vyčistění nestačí, je potřeba nějakou kyselinu a tu pak neutralizovat - mě se to nedařilo a nábojnice flekatěly.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#542 » stř 6. kvě 2020, 15:31

Milik607> ten "chlapik ktery prebiji naboje" to jenom vibracne (tumblerem) nejspis neumi. Daji se tak vycistit nabojnice dokonale, vse je jen otazka delky procesu a komponent. Kdyz chci mit echt lesk jak blesk, pridam 10 minut navic a kapnu do smesi trochu obyc. autolestenky. Chtel bych videt co by jim ten chlapik pak vytknul. Ale i bez toho vyndavam nabojnice uvnitr vzdy ciste, zadne zbytky prachu,ani zrnicko niceho. Jedine co muze zbyt, a nicemu nevadi, je tmavsi "začouzená" vnitrni stena nabojnice, kdyz v ni horel prach co hodne spini.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#543 » stř 6. kvě 2020, 16:24

Vibracni prackou jsem zacinal, pokracoval ultrazvukovou prackou a skoncil u rotacni pracky s nerezovymi piny. Tomu se nic, krom te elektromagneticke nevyrovna, ale ta je draha jak hovado.
Vibracku urcite nekupuj, vyhozene penize oknem. Vyzkousel jsem v ni vsechno mozne, skorapky, jahly, ryzi, pridavat lestidlo Sitol, dokonce to zkusil i na mokro s telisky a vubec se to nechyta na rotacni pracku s telisky.
Tak jak napsal Sam Jr. Pod to se podepisu.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#544 » stř 6. kvě 2020, 16:33

Samodomo rotačka na mokro s pohonem vrtačkou vyjde do dvou tisíc včetně média. Když do toho vrazíš nábojnice odzápalkované, do 20ti minut z toho vylezou jak nové. Když jsem poprvé vyléval vodu, zhrozil jsem se, co všechno jsem musel nadýchat při separování z vibračky. Nikdy bych se k tomu nevrátil. Suším v sušáku na ovoce - jen jsem si pro klid duše na hilzny koupil další 4 plata, abych to nesušil na tom samém na čem ovoce. Do půl hodiny je dokonale sucho, odzápalkované schnou perfektně.

PS: Nevím, co bych býval musel nalít do ultrazvukové, abych dosáhnul toho čeho dosahuji v té rotačce.



zbynek.ruzicka
Příspěvky: 31

Příspěvek#545 » stř 6. kvě 2020, 19:06

Grimpo píše:Samodomo rotačka na mokro s pohonem vrtačkou vyjde do dvou tisíc včetně média. Když do toho vrazíš nábojnice odzápalkované, do 20ti minut z toho vylezou jak nové. Když jsem poprvé vyléval vodu, zhrozil jsem se, co všechno jsem musel nadýchat při separování z vibračky. Nikdy bych se k tomu nevrátil. Suším v sušáku na ovoce - jen jsem si pro klid duše na hilzny koupil další 4 plata, abych to nesušil na tom samém na čem ovoce. Do půl hodiny je dokonale sucho, odzápalkované schnou perfektně.

PS: Nevím, co bych býval musel nalít do ultrazvukové, abych dosáhnul toho čeho dosahuji v té rotačce.


Biox s vodou. 1:2 až 1:5



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#546 » stř 6. kvě 2020, 19:17

Takisto, pranie namokro s nerezovymi telieskami. Za pol cajovej lyzicky kyseliny citronovej (to je tak na 2000 ks lugrov), nepeniaci saponat na cistenie riadu do mycky (v lidli) a nabojnice sa lesknu jak hovado aj zvnutra.

Milik, nezer zas vsetko co ti niekto nakeca.

Co sa tyka susenia, ziadne susicky, rury ani nic take. V lete staci bohate kufor auta odparkovenho na slnku, za par hodin v pravi je tak zo 10 tisic 9 mm nabojnic komplet suchych, puskove detto :)

V zime ked som v praci vypeciem radiator na maximum a je to suche ein zwei rozlozene v jednej izbe na uterakoch.



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#547 » pát 8. kvě 2020, 13:37

Sam Jr. píše:Elektomagenetická pračka je cenově raketa.
Já jsem spokojenej s mokrým praním v rotační pračce s nerezovýma tělískama, za hodinu jsou nábojnice jak nové i vevnitř, když se předem odzápalkují, vyčistí to i lůžka zápalek.
Mokré praní samozřejmě vyžaduje sušení, ale zase všechno svinstvo vyleju do odpadu a nepráší se mě v bytě jako u suchého ve vibrační pračce. Je na na každým co si vybere.
Ultrazvuk mě nefungoval - vlastní mrňání na vyčistění nestačí, je potřeba nějakou kyselinu a tu pak neutralizovat - mě se to nedařilo a nábojnice flekatěly.


Prosímtě měl by jsi foto té rotační pračky? A co tan používáš za ty tělíska? Přiblížíš mi to trošku prosím? Děkuji



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#548 » pát 8. kvě 2020, 13:42

Tak všem díky za radu, protože bez téhle rady bych asi procházel stejným procesem jako většina lidí, kteří koupí za pár korun nefunkční šunt a nebo předraženej krám kterej to taky nedokáže dle představ. Myslím že nebude problém něco podomácku vyrobit, třeba na nějaký motorek a bude. Máte někdo foto nebo plánek jak jste to dělali, jak velké atd? Jaké by to mělo mít cca otáčky, a ty tělíska to je prosím co? Nějaké špony?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#549 » pát 8. kvě 2020, 18:42

Ja mam rotacni pracku vyrobenou samodomo. Soudek 6 litru, motorek steracu, zdroj 12V pro led osvetleni interieru, 2 kg nerezovych telisek, 2 kolecka, nejaky jekl a nerezove srouby pro upevneni prepazek do soudku, rohova lista na vyrobu prepazek. Otacky jdou mirne regulovat primo na zdroji, nebo pouzit rychlejsi kvalt na motorku, ale to uz by bylo moc rychle. Na vystupni hrideli motorku mam nasroubovanou dlouhou matici a ve dnu soudku nasroubovany nerezovy imbus sroub, aby sestihran v hlave pasoval na tu dlouhou matici. Takze soudek jen nastrcim na hridelku a opru o odvalovaci kolecka. Rychle sundani a nandani soudku, bez naradi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#550 » pát 8. kvě 2020, 19:54

tomas fuk píše:Ja mam rotacni pracku vyrobenou samodomo. Soudek 6 litru, motorek steracu, zdroj 12V pro led osvetleni interieru, 2 kg nerezovych telisek, 2 kolecka, nejaky jekl a nerezove srouby pro upevneni prepazek do soudku, rohova lista na vyrobu prepazek. Otacky jdou mirne regulovat primo na zdroji, nebo pouzit rychlejsi kvalt na motorku, ale to uz by bylo moc rychle. Na vystupni hrideli motorku mam nasroubovanou dlouhou matici a ve dnu soudku nasroubovany nerezovy imbus sroub, aby sestihran v hlave pasoval na tu dlouhou matici. Takze soudek jen nastrcim na hridelku a opru o odvalovaci kolecka. Rychle sundani a nandani soudku, bez naradi.



Moc hezky udělané. Ty listy co jsou uvnitř nasroubovane přes stěnu soudku tak jsou podlepene nějakým silikonem aby to neteklo? Používáš tam jakou chemii? A ještě prosím ty tělíska to je co zač? Takhle si myslím že je to ideální řešení, a alespoň se tím sníží pořizovací náklady a dříve se přebíjení ,,zaplatí".



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#551 » pát 8. kvě 2020, 20:19

Ty prepazky tam jsou bez tesneni. Jsou plastove a tesni samy jen stazenim srouby. Jednu chvili zacaly nektere sroubky prosakovat, ale stacilo malinko dotahnout sroubky a bylo po prosakovani.
Nerezove piny jsem kupoval ve Zlatnici.cz. Je tam velky vyber vsech moznych telisek. Ja ma prumer 1 mm a delku 10 mm.
Zrovna vcera jsem se nastval a vypral vsechny nabojnice .45 ACP, co jsem mel zrovna po ruce. Nejakych 2800 kusu. Jednu varku davam cca 350-400 nabojnic.
Jako chemii jsem drive pouzival klasiku. Kyselina citronova, kapka jaru a voda. Kyselinu citronovou jsem prestal pouzivat. Ted pouzivam pouze sul do mycky Somat, Kapku jaru, nebo saponat do mycky Somat a vodu.
Za 20 minut lesk uplne vsude. Viz fotka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#552 » pát 8. kvě 2020, 20:48

tomas fuk píše:Ty prepazky tam jsou bez tesneni. Jsou plastove a tesni samy jen stazenim srouby. Jednu chvili zacaly nektere sroubky prosakovat, ale stacilo malinko dotahnout sroubky a bylo po prosakovani.
Nerezove piny jsem kupoval ve Zlatnici.cz. Je tam velky vyber vsech moznych telisek. Ja ma prumer 1 mm a delku 10 mm.
Zrovna vcera jsem se nastval a vypral vsechny nabojnice .45 ACP, co jsem mel zrovna po ruce. Nejakych 2800 kusu. Jednu varku davam cca 350-400 nabojnic.
Jako chemii jsem drive pouzival klasiku. Kyselina citronova, kapka jaru a voda. Kyselinu citronovou jsem prestal pouzivat. Ted pouzivam pouze sul do mycky Somat, Kapku jaru, nebo saponat do mycky Somat a vodu.
Za 20 minut lesk uplne vsude. Viz fotka.




No tak to je bomba. Celkem levné a stoprocentně funkční řešení. Moc děkuji. To určitě podobné udělám.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#553 » pát 8. kvě 2020, 21:08

Az budu mit chut a dokopu se k tomu, tak si udelam jinou, kde se budou tocit dva soudky, at muzu delat na jeden zatah bud vic nabojnic, nebo v kazdem soudku jinou serii nabojnic, ktere pouzivam na mirenku a musim je od sebe oddelit, tudiz prat kazdou serii zvlast. Tady se bavim o puskovych nabojnicich pro kliku.
Vizi mam takovou, ze koupim 6 loziskovych domecku. svarim ram z jeklu, domecky prisroubuji na kazdou stranu po trech. Dva v krajich, treti uprostred. Domecky budou prochazet kulatiny, na tech kulatinach mezi domecky bude navlecena a nalepena gumova hadice. Jedna kulatina bude mit na konci navarenou matici, do te matice bude nasroubovana vyvodova hridel z karbo brusky, ktera ma plynulou regulaci otacek. Soudky vybavene prepazkama pak jen polozim mezi ty dve kulatiny. Budou lezet na tech dvou kulatinach. Pak jen zapnu tu brusku, co bude jednu kulatinu pohanet. Seridim regulaci na brusce otacky a hotovo. Vyhoda je, ze brusku kdykoliv muzes pouzit k tomu, k cemu je puvodne urcena. Bude o neco vetsi, ale zase to bude jednou tak vykonne.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#554 » pát 8. kvě 2020, 21:09

https://youtu.be/7tkAp0hDWV8

Jde to i bez vrtání do sudu. Nemáš to od všech těch šroubů/matek zbytečně omlácené? Já koupil takovou tu klekací podložku pro podlaháře, nařezal pruhy a nalepil je chemoprenem. Drżí to už přes rok. Akorát vyměnít tu vrtačku za něco tiššího jsem se nedokopal.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#555 » pát 8. kvě 2020, 21:22

Puvodne jsem je chtel taky nalepit, ale nevydrzelo to ani 2 minuty. Zkusil jsem vsechny mozne lepidla, nic nedrzelo. Ten material, ktery jsem pouzil na prepazky proste nejde nicim s cimkoliv slepit, proto jsem to nakonec prisrouboval.
Mas to dobre udelane, jen bych mel obavu, ze to bude prokluzovat, ten prevod. Ja ten soudek docela nakladam a neco to vazi. Proto chci jako pohon pouzit rozbrusovacku s plynulou regulaci otacek a hnat rovnou hridel. Misto kolecek, jak mas Ty budou 2 hridele a na nich 2 soudky za sebou.
Zkus misto vrtacky pouzit motorek z pracky. Jen nevim, jestli bude tissi.
Nabojnice omlacene od tech sroubku nemam. Otaci se mi to i pomaleji, nez Tobe. No, ted jsem se podival jeste jednou a otaci se mi to asi+- stejne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů