Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#616 » stř 12. led 2022, 21:25

Vovas píše:....Ještě poznámka k suchému praní - když vidím, kolik špíny vyteče při mokrém praní, tak nechápu, kam se při suchém praní ta špína pořád vstřebává..


Když vidím toho bordelu v té směsi,tak si říkám jak moc to asi práší a kolik nábojnic se dá na jednu
náplň těch nábojnic vyčistit



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#617 » čtv 13. led 2022, 12:26

Hele realne, co musi to prani udelat ciste prakticky? Nemyslim vzhled a lesklost. Ciste prakticky efekt. Jde teda neprat vubec? Co to ma pak za negativa?



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#618 » čtv 13. led 2022, 12:48

Čistí se proto aby nepoškodily matrice. Písek, bláto a tak podobně. Ale taky ve finále leštím. Z praktického hlediska to sice nemá význam, ale je radost se na tu patronu podívat. :D

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#619 » čtv 13. led 2022, 21:41

potvrzuji co říká Boci- nejde o nic. Jde o radost.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#620 » stř 18. kvě 2022, 14:07

Nemám pračku a přemýšlím, jak bych ji nahradil, než si nějakou vyrobím, nebo koupím. Napadlo mě použít obyčejnou plastovou vodotěsnou nádobu a dát ji normálně do pračky s prádlem (musí se zavřít samozřejmě pořádně s nějakým pojištěním). Zkoušel to někdo?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#621 » stř 18. kvě 2022, 15:32

Chceš-li si trápit relativně drahou pračku prádla kvůli nekoupeni si vibracky za pár tisicovek... Směle to toho :) ve skalních dobách jsem pral párkrát nábojnice v textilním vaku v pračce.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#622 » stř 18. kvě 2022, 15:43

Chci, páč nemám pár tisícovek ani drahou pračku,



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#623 » stř 18. kvě 2022, 16:00

A také buď žádnou nebo velmi tolerantní partnerku. (Nemyslím to ve zlém. Mně by to doma neprošlo :-) )
Někdo tu o nedávno psal, že funguje vozit nějakou dobu naložené nábojnice v kufru auta. Nebylo by to lepší řešení než si zasvinit pračku?



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#624 » stř 18. kvě 2022, 16:04

Ale vy ste to nepochopili, já chci ty nábojnice zavřít do pixly s nějakým abrazivem, nebo prací lázní - toť otázka, a celé to dát do pračky. To bude od toho prádla oddělené.
Naposledy upravil(a) stip dne stř 18. kvě 2022, 16:11, celkem upraveno 1 x.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#625 » stř 18. kvě 2022, 16:09

Ten nápad s autem není špatný, ale trvalo by to dlouho. Ono kdybych měl na to jezdit autem, mohl bych si koupit i tu pračku. Asi by byl lepší MTB výlet po lesňačkách.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#626 » stř 18. kvě 2022, 16:33

Mně stačí zavřít odzápalkované nábojnice do kýble od krmiva pro hlodavce s těsnícím víkem. Přidat teplou vodu, jar, prášek na praní, tabletu do myčky... Kdo co má rád nebo doma najde. Párkrát občas protřepat, nemíchat. Po dni zcedit, propláchnout a nechat uschnout. Na topení nebo sluníčku, to zase podle ročního období.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#627 » stř 18. kvě 2022, 16:38

Tak to s nějakou chemií (ocet, kyselina citronová, jar, Pulirapid,...) a teplou vodou zavři do piksly, párkrát s tím v časových intervalech zatřepej, nech stát pár hodin v rohu, nebo nejlépe na topení a uvidíš výsledek. Takhle jsem jeden čas čistil, když jsem měl moc zaprasené nábojnice.
Tvůj nápad s pikslou v pračce je akorát o rozmlácení prádla, v horším na oddělání ložiska.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#628 » stř 18. kvě 2022, 17:26

Poli píše:Tvůj nápad s pikslou v pračce je akorát o rozmlácení prádla, v horším na oddělání ložiska.


No jo - oddělání ložiska - to je ono. Nemusím to dávat dovnitř. Ta stará pračka se klepe jak drahej pes. Stačí to napevno přidělat k horní desce. Se divím, že tuhle funkci už nenabízí výrobci praček. Do bubnu dáš prádlo a do připraveného kastlíku nasypeš nábojnice a vypereš všecko dočista dočista :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#629 » stř 18. kvě 2022, 17:57

stip píše:Ale vy ste to nepochopili, já chci ty nábojnice zavřít do pixly s nějakým abrazivem, nebo prací lázní - toť otázka, a celé to dát do pračky. To bude od toho prádla oddělené.


Obávám se, že těžký předmět v bubnu bude mít negativní vliv na pračku.

Pokud chceš ušetřit, tak to nech namočené v jarové vodě a občas to protřepej, výsledek bude uspokojivý.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#630 » stř 18. kvě 2022, 21:01

stip píše:[quote="Poli"]Tvůj nápad s pikslou v pračce je akorát o rozmlácení prádla, v horším na oddělání ložiska.


No jo - oddělání ložiska - to je ono. Nemusím to dávat dovnitř. Ta stará pračka se klepe jak drahej pes. Stačí to napevno přidělat k horní desce. Se divím, že tuhle funkci už nenabízí výrobci praček. Do bubnu dáš prádlo a do připraveného kastlíku nasypeš nábojnice a vypereš všecko dočista dočista :)[/quote]Hele, nejdřív to chceš cpát do pračky, pak na ní, jestli se ti pračka klepe jak drahý pes, tak si to na ní postav, strč si to dovnitř nebo třeba do.... a pak nás můžeš obšťastnit výsledkem. Jinak nevím, co čekáš za odpověď, když už bylo všechno, včetně praní v automatce, v kanystru, v ruce, míchačce na beton atd. popsáno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů