Mazání nábojnic při přebíjení.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#121 » stř 25. srp 2021, 07:51

Tak jsem to trochu sledoval a u zasekávání nábojnic v matrici se jedná o ne zcela čisté nábojnice.

Je tedy otázka, jestli namazání bude dostatečně řešit problém, jedna z variant je základní předčištění před zpracováním nábojnic.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#122 » stř 25. srp 2021, 08:53

Já bych tomu postupu jen rád rozuměl...chápu dobře, že odzápalkováváš v matrici neprané a nemazané nábojnice? Já teda nejdřív vyperu a potom všechno ostatní. Strkat do matric špinavý nábojnice by mě ani nenapadlo. Vypraný namokro nechám uschnout, namažu a pak v matrici RCBS odzápalkuju a formátuju najednou. To je teda puškovej postup. I když pistolovej mám víceméně stejnej.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#123 » stř 25. srp 2021, 17:33

Ono mi to fungovalo, ale teď jsem vzal do práce krabici, kde ty nábojnice nebyly tak čisté, jako mám běžně. 90% nábojnic mám originál SB 9x19, tohle byl mix, co přivezl syn a nasbíral to asi ne právě ideálně. Nejen špinavé, ale i různé typově, včetně browningů a makarovů ...

Prima přebíračka ....



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#124 » pát 27. srp 2021, 18:50

Neprane nabojnice nikdy neformatuj. Uz samotny uhlik je abrazivny, nehovoriac o roznych skalkach apod. Dodrbes si matrice. Kupil si si tu odzapalkovaciu matricu tak s nou mozes pred pranim ale pri pistolovych nabojniciach by som sa na to vysral. Proste riadne opral namokro, nechal uschnut (v lete kufor auta je ideal) a prebijal. Fakt nevidim zmysel najprv odzapalkovavat a potom prat.
Aj puskove najprv operiem a tak formatujem, potom operiem druhy krat.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#125 » pát 27. srp 2021, 20:04

To jsem zjistil, že většina odporu byla z nábojnice a ne ze zápalky :-)

Jsem přebíjecí začátečník, tak hledám ideální postup. Ale to odzápalkování je docela rychlé a máš jistotu na 100% čistého lůžka na zápalku.

Aktuálně mám docela velkou krabici odzápalkovaných a už vypraných a kýbl odzápalkovaných. A ještě mám nějaké nepřebrané nábojnice v další krabici. Takže už to dodělám všechno stejně a u dalšího kola uvidím :-)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#126 » sob 28. srp 2021, 06:57

Ako je pravda ze lis je potom cistejsi, zo zapaliek sa trusi nemaly bordel aj bokom. Ale co, aj tak list pravidelne cistim a mazem.

Tak nejak si neviem predstavit, ze by som tie moje varky po 5-10 tisic ks mal spracovavat na 2x. Uz dost roboty s .223 spracovat na 2x, nieto este pistolaky.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#127 » sob 28. srp 2021, 07:32

Nejvíce času vždy zabere pečlivé přebírání nábojnic.

Takže ta další operace s odzápalkováním je, u lisu s automatickým podavačem nábojnic, poměrně rychlá. A odpadne následný problém s odzápalkováním v procesu přebíjení, protože přebíjet budu už zkontrolované, čisté, namazané a odzápalkované nábojnice. Ty problematické odpadnou už v cyklu odzápalkování.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#128 » sob 28. srp 2021, 13:29

Kazdy mame svoj proces a kazdy si casom dojde na to, co mu vyhovuje najviac. Proces cistenia nabojnic som dotiahol k dokonalosti len nedavno, aj predpripravu .223. Po 4 rokoch ;)



Error
Příspěvky: 3

Příspěvek#129 » ned 25. pro 2022, 13:18

Zdravím pánové, v současné době se mi nikde nedaří sehnat DILLON CASE LUBE. Jak Štrobl, tak reloader.cz hlásí ,,dlouhodobě nedostupný´´... Netušíte, kde by se mohl nechat opatřit? Dík

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#130 » ned 25. pro 2022, 13:31

Už roky si míchám svoje, isopropyl a lanolin...



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#131 » ned 25. pro 2022, 14:48

Míchám si totéž jako McFly.



Error
Příspěvky: 3

Příspěvek#132 » ned 25. pro 2022, 17:33

Vaše recepty jsem tu již zaregistroval, jen u mne zatím převažovala lenost před praktičností! :) Očividně mi nezbyde nic jiného, než také začít míchat...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#133 » ned 25. pro 2022, 17:37

Asi bych to někde měl mít, nenačaté.
Jedu taky lanolin v isopropylu.



Error
Příspěvky: 3

Příspěvek#134 » ned 25. pro 2022, 18:02

kolombo píše:Asi bych to někde měl mít, nenačaté.
Jedu taky lanolin v isopropylu.


To by bylo perfektní! Alespoň než seženu potřebné propriety na tu Vaší zázračnou čalamádu... :D Pošlu SZ.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#135 » ned 25. pro 2022, 18:09

Kolegové a kde berete lanolin? Docela mě překvapila cenovka v lékárně, kdysi to stálo pár kaček.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů