Mazání nábojnic při přebíjení.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#46 » stř 12. dub 2017, 18:40

Zeptej se na něj v domácích nebo zahradních potřebách, používá se jako palivo do interiérových lihových krbů.
Já ho před časem takhle objednal z netu, protože u nás mají kulový.
Jo a tuhle směs používám na mazání už dlouho a naprostá spokojenost.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#47 » čtv 13. dub 2017, 07:44

Izopropyl se používá např. i na čištění např. vláknové optiky při konektorování, takže například lze zakoupit ve zmiňovaném GME, GES nebo obecně elektroobchodech zabývající se součástkami atd.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#48 » čtv 13. dub 2017, 08:00

vyřešil jsem takto:
http://www.penta.cz/cz/vyhledavani?q=ISO+PROPYL+ALKOHOL
a lanolin
https://eshop.ekokoza.cz/cs/lanolin-bez ... &results=2
smícháno v poměru 10:1 a vysledne mazivo super..



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#49 » pát 28. dub 2017, 21:00

Tommy00 píše:1l Isopropanol - 150
200ml ric. oleje - 84
200gr Lanolínu - 197


Proc ricin? Mam ho doma roky par kanystru (jojo,to se nam to kdysi modelarilo...) a kde to ukapne, tam to lepi jako blazen. V podstate ricin nikdy neuschne. Mam tu kanystrik, ktery jsem naplnil pred 25 lety a dodnes okolo hrdla je "marmelada".

V cem je vyhoda oproti cistemu lanolinu?



Tommy00
Příspěvky: 40

Příspěvek#50 » sob 29. dub 2017, 09:29

Přijde mi, že s použitím trochy ricinového oleje viz níže, to lépe maže (daleko více znatelné je to u delších a hlavně u puškových nábojnic než u krátkých pistolových). Další výhodu vidím v tom, že s trochou riciového oleje to na nábojnici udělá "hutný" film který se při formátování lehce neztratí ale vydrží tam celou dobu.

Lanolín : ricinový olej 70:30 -poté tuhle směs 1:10 je na vyzkoušení zkus udělat čistou směs s isoprop.+lanolín a isoprop.+lanolín+ric.olej a vyzkoušej co ti vyhovuje. Je to subjektivní, může to trochu lepit, ale není to stejný jako lepení střel od Aloxu, pokud z toho máš strach nebo pokud by ti to mělo překážet sniž poměr na 80:20 nebo 90:10.

Neznám přesný složení mazadla od Dillonu -tj. přesný poměry lanolínu a isoprop. a i přes to si troufám říct že to co "namícham" doma maže minimálně jednou tak lépe než originál.
Nikomu to nevnucuji, jen se dělím o svoji zkušenost.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#51 » sob 29. dub 2017, 09:49

Někde na webu jsem narazil na alternativu používání dětského pudru, nemá s tím někdo zkušenost? Sám teda zatím používám sprej Dillon a nemám problém.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#52 » sob 29. dub 2017, 12:12

Re: Tommy

Ja to vubec nezpochybnuju, spis jsem se ptal na smysl. No zkusim to tak i onak a uvidim. Ingredience mam, takze jen to vyzkouset...

V uplnych zacatcich jsem pouzival velkou houbicku v krabicce, co je na razitkovou barvu, do toho jsem dal trosku motoroveho oleje a dlouhe hylzny vzdy pred vrazenim do prebijedla lehce prevalil pres tu houbicku. Taky to bylo dobry, ale prece jen ten olej na hylznach zustaval a mastil. Prach mi nemastil, ale hotove naboje ano. Ne moc, ale proste mi to vadilo.

Zkusim tu Tvoji emulzi a uvidim.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#53 » sob 29. dub 2017, 12:28

Počítej s tím, že i tato kouzelná emulze na nábojnicích po prohnání matricí zůstane. Je třeba je pak vyprat.
Jinak ten recept běhá po zbraňových fórech už pár let.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » sob 29. dub 2017, 12:44

Já je teda neperu.
Hlavně lanolin + IPA by neměl mít vliv na prach, ne?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#55 » sob 29. dub 2017, 18:36

Já pistolové leta také nepral a dokonce je ani nemazal, než šly do lisu a neměl jsem s tím žádný problém. Co jsem začal dělat puškové, tak tam je mazání jaksi nutnost a čištění vlastně také.



kenvelo1
Příspěvky: 9

Příspěvek#56 » stř 2. srp 2017, 10:43

Pro info, Isopropil jsem koupil na aukru http://aukro.cz/show_item.php?item=6786752932
A Lanolin na ekokoza.cz
Cena slušná a zásoba lubrikantu na léta.



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#57 » sob 23. zář 2017, 11:25

Přebíjím jen lugry. Tu a tam nějakou hilznu máznu jelením lojem.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#58 » sob 23. zář 2017, 14:51

Tak jsem taky začal mazat lugery a je to nebe a dudy...fakt se biju do hlavy, že jsem nezačal dřív. Stříkám to tím sprejem Dillon.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#59 » ned 24. zář 2017, 21:57

Občas mám pocit, že spousta lidí dělá věci složitěji, než je třeba. Přebíjím více ráží, 9x19 luger převažuje. Nábojnice nasypu do misky, tak aby byly v jedné vrstvě a postříkám je přiměřeně silikonovým olejem z Lidlu. Odzápalkuji, zkalibruji a vyperu namokro. Vysuším na radiátoru nebo sluníčku, ozápalkuji, naprachuji a osadím střelu. Pak opět nasypu do misky do jedné vrstvy a velmi zlehounka popráším opět silikonovým olejem z Lidlu. Následně přežehlím. Moc nestíhám přebíjet do zásoby, takže většinou spotřebuji do 2 měsíců. Nikdy jsem neměl problém se zalezením maziva kolem střely nebo zápalky a následně selhač. Ono totiž zalisování zápalky a střely v podstatě vytvoří hermetický spoj - alespoň tak hermetický, aby vydržel těsnit přiměřeně pár měsíců.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#60 » pon 25. zář 2017, 07:01

Možná to děláš jednoduše ale rozhodně blbě. :)
1) Silikonový olej nemaže. Funguje jako separátor, konzervuje gumové součástky ale nemaže.
2) Problém není v tom že by vyvzlínal spárou ale že si ho můžeš stříknout i dovnitř nábojnice a pak znehodnotí prach. Podle množství které se ho dostane dovnitř tak buď úplně a nebo částečně. Možná se ti to ještě nestalo, možná sis toho jen nevšiml ale je to tak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti