Mazání nábojnic při přebíjení.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#106 » pát 9. črc 2021, 11:31

200g máš tak do konce života tvých vnoučat, jestli budou taky přebíjet.
Míchal jsem to v poměru 10:1 Iso:lanolín. Mám přebito kolem 4000 a ubylo mi tak 5% z toho roztoku. Lanolínu jsem použil kolem 20 g.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#107 » pát 9. črc 2021, 12:35

Jen u 20ti gramů stojí kelímek víc, než ten obsah :-)

Takže kouknu kolik mám ISO a rozpustím to. A zbytek dám do mrazáku, pro vnoučata :-D

Dáváte to do střičky a nebo jen do láhve a odlejete si ...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#108 » pát 9. črc 2021, 13:15

Já to mám ve stříkačce. Nastříkám to vždycky na kousek molitanu (houbička na nádobí taky funguje, ale bez toho hrubýho). Nastříkaný molitan hodím spolu s nábojnicemi do nějaké pixly. Pak s tím chvíli třesu, pak vysypu ven do jiné pixly. Tu nechám pár hodin otevřenou, aby se všechen Iso odpařil. Většinou na to zapomenu a je to otevřený pár dní :-)
Dle velikosti třepací pixly to dělám na několik dávek. Mezi dávkami zase trochu postříkám tím roztokem molitan.
Stačí, když ten molitan bude vlhký. Nemusí to z toho téct. Mě většinou stačí poprvé tak 3-5x stříknout a je to. Mezi dávkami 1-2 stříknutí na "oživení". Velikost molitanu je cca jako 1/4 houbičky na nádobí.
Takhle si namažu třeba 3000 nábojnic a pak to pomalu zdělávám.
Když ti tam směs pak bude delší dobu stát, je dobrý s tou stříkačkou pořádně zatřepat. Lanolín se časem usadí na dně.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#109 » ned 11. črc 2021, 06:59

Co sa casom usadi na dne nie je lanolin ale parafin z tuheho lanolinu z lekarne. Ten je v alkohole nerozpustny.

Riesenim je tekuty lanolin s odstredenym parafinom. Parafin tak nezapchava trysku na rozprasovaci. Hodim tak tisicku pistolovych nabojnic do sacku (na odpadky su lacne a hrube), parkarat streknem, zatrepem posucham, zas streknem (teda nie ja :mrgreen: ) a zopakujem. Nasypem do podavaca a prebijam.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#110 » ned 11. črc 2021, 07:13

V tom pripade by melo stacit tuhy Lanolin rozpustit v alkoholu a pockat, az Parafin sedne na dno. Pak to scedit do jine nadoby. Ja osobne to mam v rozprasovaci i s tim Parafinem uz aspon 6 let a jeste se mi neucpal. Nabojnice, v mem pripade puskove vzdycky hodim do plastove krabicky, postrikam je, prohrabnu rukou, znovu je postrikam, prohrabnu, pridam dalsi a zase to cele zopakuji. Dokonce ani necekam, az se alkohol odpari. Mokre nabojnice se formatuji jeste lip, nez uschle.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#111 » ned 11. črc 2021, 16:36

Já mám u puškových opačnou zkušenost, s ještě neodpařeným alkoholem to nebylo ono. Třeba u pistolových je to vyloženě jedno, tam jsem moc nepoznal rozdíl olej - lanolin.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#112 » stř 18. srp 2021, 13:21

Jak moc má být znát to namazání rozpuštěným lanolinem na omak ?

Zkusmo jsem promazal nějaké 9L nábojnice a zlehka namazané to asi je, ale jen zlehounka.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#113 » stř 18. srp 2021, 16:48

Mělo by to lehce lepit a pokud máš vyprané nábojnice, tak trochu ztratí lesk. Když si jich zkusíš vzít pár mezi prsty, zůstane ti malá vrstvička na prstech. Teda aspoň takhle to mám já.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#114 » stř 18. srp 2021, 17:55

Zhruba tak. Puskove viac a nahriatou zmesou lanolinu v teplom kupeli.

Osobne potom davam hotove naboje do vibracnej pracky na finalne ocistenie a prelestenie.

Puskove tak cistim 3x - prve pranie namokro s tekutym pracim praskom a kyselinou citronovou, sformatovanie & oswagovanie, opat pranie namokro, prebitie a potom sup do vibracky.

Pistolove oprane namokro namazat, prebit, do vibracky. Potom to vyzera takto:
E587CC44-F585-4244-9679-22297229D2A3.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#115 » stř 18. srp 2021, 19:05

S tou nahřátou směsí jsem zlehka zneklidněn :-)

Já mám lanolin rozpuštěný v isopropylu a to se mi moc nahřívat nechce :-)

Namočil jsem houbičku, přidal k nábojnicím do plastové dózy a důkladně protřepal. A pak nechal otevřené vyschnout.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#116 » stř 18. srp 2021, 20:19

Musis to delat tak, ze nahrivas ve vodni lazni. Hrnec s vodou a v nem druha nadoba s IPA + Lanolin. Jak se zahreje voda v hrnci, tak se prohreje druha nadoba s IPA + Lanolin a krasne se to rozpusti a smicha. Nic nehrozi.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#117 » čtv 19. srp 2021, 16:29

Tak. Osobne to robim len pri puskovych, pri pistolovych je to jedno, ta miera namazania staci.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#118 » pon 23. srp 2021, 14:23

A jen se tak zeptám:
Mažete i neprané nábojnice, které chcete odzápalkovávat ?

Nějak se mi to sekalo v matrici, tak jsem
za A. zkusil zlehka namazat,
za B. povolil o cca 1 otáčku matrici a posunul jehlu níž.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#119 » pon 23. srp 2021, 17:49

Ak myslis odzapalkovanie cez univerzalnu matricu tak urcite nie, aky by to malo zmysel?

Maze sa iba to, co ide do formatovacej matrice. Univerzalna vypichovacia je pre to univerzalna, ze tam nabojnica nijak neprihadza do kontaktu so stenami a uz vobec nie tak natesno aby doslo k zmene rozmerov.

Alias do vytahanej <|> tiez nemazes, ale do uzkej a suchej musis :D

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#120 » pon 23. srp 2021, 18:37

Používám v lisu LEE 3-die set a tam je celoformátovací a vypichovací matrice.

Takže si mám koupit LEE UNIVERSAL DECAPPING DIE a bude po problému ??

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů