Váhové odchylky navážek přes prachovač



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1 » stř 22. črc 2020, 14:17

Doposud jsem všechny puškové navážky odvažoval sice přes prachovač,ale každou zvlášť v rámci docílení co nejlepší konzistence. Nicméně poslední dobou jsem začal více aplikovat způsob, který volí asi většina lidí a to hromadné prachování plátíček s náboji přes prachovač (především u ráží jiných-méně přesných a více i drobné chyby odpouštějících než např taková .223) a jen občasnou kontrolu, třeba co 25ks, stejně jako jsem to doposud dělal např. u pistolových nábojů. Navážky samozřejmě takto občasně lítají většinou + 0,1Grs nebo -0,1Grs dle struktury prachu, někdy i více. Když se sejdou dva takto odchylné náboje vedle sebe, tak mají mezi sebou rozdíl např. 0,2Grs prachu, což u menších navážek rychlých prachů může znamenat dost........nicméně jsem taky zjistil v praxi, že v konzistenci zásahů takovéto odchylky neznamenají skoro vůbec nic, shluky v terči jsou pořád takové, jako bývaly dřív. Takže k mému překvapení jsem se celá ta léta asi mordoval zbytečně navíc

Jakou max. přípustnou odchylku mezi navážkami tolerujete vy? Příp. jak se to projevuje ve výsledku?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2 » čtv 23. črc 2020, 16:27

Pokial nemas rovnake nabojnice tak je to sumafuk.

Neriesim, prebijam na Dillone, necham prachovac urobit svoju robotu a strielam. Ci to lieta +/- 0.1 gr. mi vobec nerobi starost kedze nabojnic mam tisice a je to zmeska vsetkeho, pricom samozrejme objem byva vzdy o nieco iny.

Keby som mal pusku, ktora fakt vie 1/2 MOA a nizsie tak to samozrejme riesim inak (ak by som chcel taku presnost).

S obycajnou AR-15, zmeskou nabojnic a Lovexom je to uplne jedno a zbytocna strata casu. Proste za hodinu urobim 800 ks .223 a vybavene.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#3 » čtv 23. črc 2020, 16:46

U .223 to řeším a musím řešit,abych se stále pohyboval okolo 1 MOA výsledku.Tam mám odzkoušené a ověřené,že jakákoliv sebemenší chybička a na tom výsledku už nejsem. Samozřejmě tam mám výběrové a vytřízené komponenty,mimo třídění střel,tam se mi ta práce navíc nikdy nevyplatila a musím dodržet absolutní konzistenci nábojů z toho,co do toho můžu vložit já

Myslel jsem spíš 762, .300blk s olověnýma střelama nebo 8x57 IS kde se v 50grs ta 0,1 odchylka ztratí jak pára nad hrncem atd. nebo nějaké pistoláky,kde je to na 25m vcelku šumák v té šíleně nekonzistentní směsce komponent třeba u lugra



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#4 » pon 10. srp 2020, 21:39

223 dělám, na Dilonu, líta to tak +-0,1grn, Lovex 073.4, co jsem vypozoroval tak větší chybu mi udělá jiná střela, GGG jsem někde okolo 1MOA (18inch 1:8), stříleno z pytle, u Antrega to je už přes 1MOA, ale s Hornady 55grn, jsem byl s okolo 0,75 MOA na 100m. U obou jsem dělal break in hlavně.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#5 » úte 11. srp 2020, 10:34

Dokud jsem sypal "kropicí" 55GGG přes RCBS Uniflow, byl jsem spokojený. Pak jsem si udělal první sadu přes Dilloní prachovač, a najednou byl soustřel v hajzlu. Udělal jsem si test obou prachovačů. Při deseti navážkách 25,5 grs D073.5 byla Uniflow schopná se udržet v rozmezí +/- 0,1 grainu (přesně tedy +0 až -0,2 grainu). Dillon oproti tomu ulétl na deseti navážkách v rozmezí -0,3 až +0,4 grainu. U mě tímto Dillon pro použití na .223 končí, Uniflow forevr!



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#6 » pát 28. srp 2020, 10:14

Treba prachovac prelestit a vysypat grafitovym praskom.
Tiez je potrebne si overit ci soupatko s bielym stvrocekom ide az na doraz, ak nie tak navazky lietat budu. Dillon prachovac je so sferickym prachom VELMI presny



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#7 » pát 28. srp 2020, 18:28

A toto presne robit nebudu. RCBSku mam s mikrometrem, tolerance nastavení krajní polohy při použití mého samodomo case-activate link kitu lepší jak u Dillona, vysejpá to líp jak Dillon... Prostě, 5stage progres je asi lepší od Dillona, ale prachovač dle mého lepší od RCBS.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů