Lee classic turret press - nedotáčí se hlava



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#1 » stř 26. srp 2020, 06:51

Zdravím, dostal jsem Lee classic turret press a konečně jsem se dostal k tomu, abych ho nainstaloval. Zatím jsem našrouboval jen matrici na odzápalkování. A zde mám problém. Ta otočná hlavice se nedotočí a nábojnice tudíž nezaleze do matrice, ale je cca 0,5 cm posunutá. Pokud zkusím otočnou hlavici dotočit ručně, tak to jde krásně zlehka a docvakne se na správnou polohu. Nevíte, kde (co, jak) poštelovat, aby se hlavice dotočila na správné místo? Díky



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#2 » stř 26. srp 2020, 06:57

https://cs.strobl.cz/lee-square-ratchet-1/
tehle hajzlík praskne
(je schovanej tady https://cs.strobl.cz/lee-square-ratchet/)
nebo není lis dost namazanej



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#3 » stř 26. srp 2020, 08:23

Pokud jí dotočíš ručně, už by příště měla indexovat dobře, ne? Měl jsem podobný problém...



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#4 » stř 26. srp 2020, 08:46

Tomak: Pokud ji dotočím ručně, tak mi to další kolo udělá zase to posunutí. Zkusím, jak psal Hujer Viktor. Pořádně namazat a kouknout na ten čtvereček nahoře. Ale pochybuju, že bude zlomenej, ten lis je právě vytaženej z krabice.



cartmann
Příspěvky: 14

Příspěvek#5 » stř 26. srp 2020, 10:13

Pokud budes hlavou otacet rucne, dodrzovat smer otaceni, netocit to v protismeru. Pak ten square ratchet dela problem.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#6 » stř 26. srp 2020, 11:20

Ten čtvereček je jen kus plastu a rychle se ochodí. Také se mi po několika tisících nedotáčel, ale jak se to zhoršovalo pomalu, tak jsem si zvykl to dorovnávat rukou. Pak jsem ale koupil nový a to bylo překvapení, jak to jede až kam má a nemusí se mu pomáhat.



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#7 » stř 26. srp 2020, 12:28

Ahoj. Pokud máš problémy s indexací tak se to řeší následovně. Sundáš hlavu a vyjmeš ten překroucený čtyřhran, na kterém je plastový čtverec, který zapadá do čtvercového otvoru v hlavě. Kleštěmi pootočíš na čtverhrané tyči plastový čtverec ve směru, do kterého ti ten půlcenitmetr chybí. Vsuneš zpátky a pak už to bude indexovat správně. Jde o to, že dole je volnoběžný mechanismus takže rukou indexovat můžeš ale pokud pojedeš automaticky, bude ti to chodit vždy pomalu. Pokud je čtvereček volný, vyměň za jiný. Doporučuju knížku od Leitnera - tam je tohle popsaný a jsou tam dobrý tipy, jak začít. Byl jsem na jeho kurzu a ušetřilo mi to dost práce.
S tím volnoběžným mechanismem dole jsem nikdy problém neměl - za cca 15 000 lugerů ale tenhle čtverhran jsem po vybalení nastavit musel.
Naposledy upravil(a) Hankye dne stř 26. srp 2020, 12:36, celkem upraveno 2 x.



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#8 » stř 26. srp 2020, 12:30

Kdyby něco, napiš SZ a můžu ti to ukázat třeba videohovorem přes whatsapp ;)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#9 » stř 26. srp 2020, 13:00

Hankye + Rab - tak jsem to myslel, ale asi špatně vyjádřil. Ani to nemusíš rozebírat. Myslím, že to jde i tak, že kleštěma podržíš ten čtyřhran a tu hlavu dotočíš ručně.



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#10 » stř 26. srp 2020, 13:24

Tomak píše:Hankye + Rab - tak jsem to myslel, ale asi špatně vyjádřil. Ani to nemusíš rozebírat. Myslím, že to jde i tak, že kleštěma podržíš ten čtyřhran a tu hlavu dotočíš ručně.

Jop, tak to je jiná ...



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#11 » stř 26. srp 2020, 17:48

Jak píše Tomak, podržet čtyřhran a dootočit hlavu ručně. Po několik stovkách prebitých nábojích se mi to ale vždycky zase rozhodilo a časem ten čtvereček Ratchet prasknul. Je to ale součástka za pár korun.



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#12 » stř 26. srp 2020, 19:46

Tak jsem to musel rozebrat a pootočit kleštěmi, ale teď funguje perfektně. Díky za radu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů