Lee Pro 6000 Six Pack



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#46 » stř 3. kvě 2023, 06:06

Ahoj. Včera jsem po tom koukal a nenašel sem nic, sednu na to dnes či zítra a doměřím to znova.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#47 » stř 28. čer 2023, 22:45

Pokud jste s tímto lisem spokojeni při přebíjení Lugerů jako já a mohlo by vás napadnout, že se vrhnete na 45ACP, tak si přečtěte pár mých postřehů po asi sedmi stech vyrobených kusech.

Jako jo, stačí si koupit kolotoč a pokud už nemáte, tak i matrice. Nic víc není potřeba... Ale:

Přestavba je tak na hodinku, protože kromě výměny kolotoče a pacičky podavače zápalek je třeba také úplně rozebrat, přeskládat a seřídit podavač nábojnic, no a matrice.

Stovka velkých zápalek slušně zaplní zásobník na zápalky, takže při třepání, aby se srovnaly, nemají dost místa a rovnání trvá několikanásobně déle než v případě malých zápalek.

Ze zásobníku se velkým zápalkám nechce na skluzavku. Po každých cca 6-8 nábojích je třeba omlátit zásobník a skluzavku, aby tam napadaly. Jinak se nadále nekoná zápalkování. To je opravdu velmi zdržující.

Když už je zápalka pod nábojnicí, strká ji pořád ten samý malý trn. Jelikož ale není nábojnice v ose trnu a ten není v ose zápalky, dějí se věci. Nepěkné věci. V tak 3 případech ze stovky se úplně nedomáčkne zápalka. V mnoha případech se zmáčkne mírně na stranu a trn na ní vykreslí půlměsíc. Párkrát se úplně šprajcla a šla bokem. Po pár stovkách to člověk pozná a začne v takovém případě pootáčet nábojnici, aby si zápalka snáze našla cestu. Taky otravné.

Podavač nábojnic podává 45ACP hezky. Bohužel, při cestě zpět skoro úplně každou nábojnici povytáhne z kolotoče ven. Takže je třeba ji zase pěkně prstem šoupnout dovnitř. Další otravná věc.

Na druhou stranu, nestalo se mi, že by nábojnice padla z násypky do trubiček obráceně.

Reálná produktivita 45ACP je tak 150 až 200 nábojů za hodinu. Pokud ovšem nevyskočí pružina podavače zápalek a nenechá se vlisovat do nábojnice...

Takže můj závěr - přebíjení pětačtyřicítek ocení zejména masochisti. Ti už ale asi stejně jedou na jednooperáku a na progresivní lis přecházet nejspíš nebudou.


ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#48 » čtv 20. črc 2023, 08:08

Vylepšil jsem drkátko zásobníku zápalek tak, že do horní drkací drážky na zadním sloupku jsem obtočil měděný cyky drát 1,5mm2 bez bužírky. Zkoušel jsem i s bužírkou, ale ten se už nevešel. Od té chvíle padaly spolehlivě i LP zápalky, takže poslední celková produktivita pětačtyřicítek byla 500 kusů za dvě hodiny.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#49 » úte 1. srp 2023, 11:13

Co se týká produktivity tak jsem za hodinu udělal 530 kusů 9L, zápalky sypu po 180 a na střely mám MINI MR. BULLETFEEDER. Hodně času zabere naplnit ten zásobník střel.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#50 » úte 1. srp 2023, 12:35

Tak to je hodně hezké. Zejména, pokud nábojnice byly netříděný sběr.

Vrací mě to k úvahám o motorizovaném podávání nábojnic a střel. Nějakou dobu jsem SP zápalky sypal po 150, ale zdržovalo to při obracení tak, že jsem se vrátil k sypání po stovce.

A stále se mi nedaří najít nějaký vhodný motorizovaný podavač zápalek, který bych k tomuto lisu mohl použít.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#51 » úte 1. srp 2023, 12:37

@bugy pocitas do casu i plneni vsech zasobniku/podavacu atd?



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#52 » úte 1. srp 2023, 13:09

skagerak píše:@bugy pocitas do casu i plneni vsech zasobniku/podavacu atd?

Jasně, začal jsem s nachystaným lisem a plnýma zásobníkama/podavačema, skončil jsem po hodině víceméně taky s plnýma.
Tak 65% celeho času zabere plnění podavačů, 30% výroba, 5% řešení problému(většinou se podělá lisování zápalek - nalisuje se z boku nebo vůbec)

Zápalky se vlezou aj po 200 ale je to natěsno, težko říct jak to vycházi časově jestli to stojí za to se s tím jebat(otáčení). Nejotravnější je plnění podavače střel, jako koupil bych ten elektrický ale nvm jestli to za to stoji těch 7-8k za upgrade.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#53 » stř 2. srp 2023, 17:33

Podavač střel, resp. collator, ne feeder, je sice drahá sranda, ale pomjd se chceš při přebíjení opravdu nudit, jdi do něj. Ale chce to vyřešit to kvalitní rozhrdlování, aby jsi tam měl střely rovně a nekácely se při otáčení shellplate.

Ohledně ručního podávání, vždycky se mi vybaví tohle (050s):

https://youtu.be/QcGtOsEUPgo



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#54 » ned 6. srp 2023, 07:20

Mám dotaz na majitele, zejména pokud mohou porovnat s turretem. Na stránkách prodejce je uvedeno: "Zpřevodovaný a silný lis...". Jak je to ve skutečnosti? Je potřebná síla srovnatelná, větší, menší v porovnání s turretem nebo i jinými lisy?

A používáte na 1.pozici vypichovací matrici a na 2.formátovací, nebo oboje děláte v jednom? Možné je oboje, ale jak to máte?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#55 » ned 6. srp 2023, 09:46

Porovnat nemůžu, ale síly mám na přebíjení dost. On je to takový trochu posilovací stroj, po nějaké době si svaly zvyknou a fungují, jak je potřeba.

Původně jsem uvažoval o delší tyči páky, ale než jsem to zrealizoval, už to nebylo potřeba.

Používám 4 matrice
1. Vypichovací a formátovací
3. Prachovací a rozhrdlovací
5. Usazovací
6. Žehlící

Časem přidám inline podávací a kontrolu prachu.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#56 » ned 6. srp 2023, 16:05

S turretem nemužu porovnat, co se mě týka přijde mi že jde lis pekně, nemusím nic dělat silou, že by mě po hodine třeba mela bolet ruka :D ,a to ani nemažu nabojnice, protože se mi na ně lepí prach a je to takove nahovno, šlape to aj bez mazání nabojnic, ale jde to o neco hůře než když bych je mazal.

Já používám všech 6 matric:
1. Vypichovací a formátovací
2. Prachovací a rozhrdlovací
3. Kontrola prachu
4. Mr. mini BulletFeeder podavač střel
5. Usazovací
6. Žehlící



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#57 » ned 6. srp 2023, 16:12

Ptám se na sílu, protože mě zlobí záda a na Turretu dělám po troškách.

Bugy15: čím na pozici 3 provádíš kontrolu prachu?



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#58 » ned 6. srp 2023, 16:19

DAA Magnetic Powder Check 2.0

Tolerance je tam asi kolem 0,5 grainu, mezi horní a dolní hranicí



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#59 » ned 6. srp 2023, 19:52

Tak já mažu nábojnice, rozdíl to je velký. Mazání pomáhá i v zásobníku a v hlavni. Povaluji na hadru s pár kapkami motorové syntetiky, kterou mažu i lis. Vliv na prach to nemá, nic se nikde nelepí.

Nevýhoda mazání nábojnic je to, že při nabíjení mezi střelbou se jeden umastí tak, až mu může vyklouznout závěr. V důsledku toho hrozí zranění.

Na pravou ruku potřebuji rukavici a jinak bych si udělal puchýře.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#60 » ned 6. srp 2023, 21:33

Zvlášť u kuželové nbc jako je 9 Luger je vliv mazání hodně znát. Nezapomínejte, že bez mazání nbc namáháte víc nejen svoje tělo, ale hlavně sestavu lisu. Tělo naposilujete, lis ne.

Stokrát nic umořilo osla, říká se.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů