Lee Pro 6000 Six Pack



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#1 » ned 4. pro 2022, 08:09

https://leeprecision.com/pro-6000-six-p ... ing-press/

V prodeji je už v ČR nový lis od Lee se šesti pozicemi, nenašel jsem tu k němu vlákno, tak ho zakládám a prosím první uživatele tohoto lisu o jejich zkušenosti.



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#2 » pon 30. led 2023, 11:30

Ahoj přebíječi, jal se dívate na novej lis od Lee https://www.strobl.cz/prebijeci-lis-lee ... ack_p12095

Přesunuto do existujícího vlákna. Peggy



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#3 » pon 30. led 2023, 14:05

Dívám se na něj tak, že si ho jdu koupit.

V Čechách se zatím dle mých poloinformovaných odhadů prodalo tak asi 15 až 20 kusů a nikdo z jejich majitelů se tu zatím nijak nevyjádřil. Sleduji americké diskuse, kde to ale frčí ve velkém.

Základní dětskou nemocí jsou zalomené pružiny podavačů, které předpokládám, že vyztužím nějakou vnitřní tyčkou jako vodítkem. Dále hromady dalších drobností, které se projevují sporadicky, jen někdy a jen někomu, takže těch se nebojím. Všeobecně panuje spíše velmi pozitivní spokojenost.

Poptávka po lisech je globálně taková, že výrobce prakticky nemá zásobu, ze které by prodával. Zdá se, že každá další várka má řešené další a další dětské nemoci.

Mám za to že při slušném zacházení bude fungovat dobře a dlouho.

Podle informací z pražského Reloaderu nedorazila na tento model z první prodané várky žádná stížnost.

Takže si jdu koupit lugerový kit a uvidím, jaké to bude.



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#4 » pon 30. led 2023, 15:09

Super, cena není zlá a už by to nemělo být plastový jako lee pro 4000. Počkám si na českou zkušenost. Na anglických fórech od lidí co si to koupili pozitivní reakce (jenže často byli spokojený i s Lee věcma, na co se obecně nadává), nejvíc negativních reakci jsem zaznamenal od lidí, co lis nemají...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#5 » pon 30. led 2023, 15:28

AntraX: To je prave to. Ja vnimam znacku Lee u nas v republice, jako znacku CZ. Aspon podle toho, co se ruzne na forech pise. Ja se radim mezi spokojene uzivatele obou znacek. Jak Lee, tak CZ. Asi jsem nenarocny, nebo mam stesti na dobre kusy. Pred 8mi lety jsem si zakoupil na Ebay bazarovy lis Lee Pro 1000. I pres to, ze kazdy tvrdil, ze je to nejvetsi peklo od Lee a ze pro zacinajiciho prebijece uplne nevhodny lis, protoze ho nema sanci seridit tak, aby fungoval. Lis prisel uplne rozebrany, s prislusenstvim pro .45 ACP, .40 S&W, .223 Rem. Za cenu 5 tisic. Veskere prislusenstvi pro .40 S&W a .223 rem. jsem prodal a cena investice spadla na polovinu. Lis jsem poskladal, seridil a svete div se on fungoval a funguje do dnes. Jedine, co se mi na nem nelibi je, ze ma pouze 3 pozice. Uz jsem pokukoval i po Lee Pro 4000, ale tam se mi nelibi system zapalkovani. Ted pokukuji taky po Lee Pro 6000. Tady by se uz dalo pouzit prislusenstvi jako el. podavac nabojnic a el. podavac strel. Takze taky jeste chvili pockam, jake budou zde reference, ale spis jsem uz tak nalomeny, ze do dvou mesicu bude doma.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#6 » pon 30. led 2023, 16:37

Tak já už byl nalomený půl roku. A dnes jsem to dorazil...

Rovnou jsem pro jistotu vzal od každé pružiny jednu navíc. Obrázek



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#7 » pát 3. úno 2023, 17:22

Tesim se na zkusenost. Ja prave jeste prebijet nezacal a koukal jsem spis po turetech (proto jsem puvodne napsal do vyberu lisu), treba Lyman, ale pak za stejnou cenu jsem videl tohle Lee. Davat 8kc za 7.65 proste nebudu, takze az dojde krmeni do skorpa tak toto je horky kandidat.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#8 » pát 3. úno 2023, 21:13

Mám málo času (proto z jednooperačního lisu přecházím na progresivní), takže seřízení mi chvilku trvá, ale matrice už mám srovnané. Jak to půjde, seřídím dávkovač prachu, nasypu zápalky a začnu.

První věc je, že relativně nízká cena je vidět. Prakticky úplně na každém prvku lisu. Hnidopich ukáže stovku detailů, které by mohly být lepší. A pak si uvědomí, že by za to musel zaplatit. Takže jako kompromis za danou cenu tomu nelze moc vytknout. Snad mimo pružin podavačů. Použít tenkou a dlouhou tažnou pružinu do tlaku bez osazení aspoň vodítkem a pevnými pouzdry s čepy na koncích, je možná lajdáctví, ale taky možná úmyslná konstrukce nejslabšího místa. Pružině podavače zápalek se během seřizování ohnulo a rozevřelo očko na straně hlavy lisu. Spravil jsem ho kleštěmi, zatím snad tedy bez následků...

Lis potřebuje mazat, třeba motorovým olejem. I tak to chce dost sílu, delší páka by se hodila. Ruka pracujícího inteligenta musí mít ochrannou rukavici, jinak na sebe mozoly nenechají dlouho čekat.

Shellplate indexuje pěkně a přesně.

Snažil jsem přidat pár obrázků, ale tapatalku se nechce... Smůla.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#9 » sob 4. úno 2023, 12:17

Pokud mas problem s odporem a mozoly, zvaz mazani nabojnic a vymenu paky za tu co ma "tocici rukojet".



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#10 » sob 4. úno 2023, 14:58

Problem nemám, o páce vím.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#11 » sob 4. úno 2023, 15:34

To mazani nabojnic by mozna bylo vhodne i kvuli lisu



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#12 » sob 4. úno 2023, 17:20

Já už taky mazání zvážil. A jak jsem psal, možná to z toho úplně neplynulo, zatím jsem výrobu nerozjel, nemám ještě seřízeno.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#13 » pon 6. úno 2023, 09:56

Seřízeno, výroba jede. Chce to sledovat plno věcí najednou, ale výhoda kolotoče je v tom, že se dá na libovolném místě nábojnice vyndat a vrátit. Taky, že když je potřeba, dá se ve vhodné poloze otočit volně kolotoč dopředu i dozadu.

Trochu mě vypeklo párkrát zápalkování. Když trn vytlačí zápalku vzhůru z držáku a není na pozici 2 nábojnice, zase vrátí zápalku zpět do držáku. Jenže párkrát se mi stalo, že asi zůstala na držáku a nevrátila se do něj. Držák pak odjel ke skluzavce, kde dostal novou zápalku a původní zapadla pod kolotoč. Když si toho člověk nevšimne, přijede podavač s, novou zápalkou a nedojede přesně na pozici pod lůžko, protože ta předchozí tam překáží. Takže jsem na začátku díky tomu neozápalkoval asi tři nábojnice, ze kterých mi pak prach vytekl zátravkou. Vidět to je dobře, stačí se dívat na prach v nábojnici, než se usadí střela.

Díky tomu jsem tenkým šroubováčkem a pinzetou doloval asi pět zápalek z pod kolotoče, než jsem pochopil příčinu. Předejít se tomu dá snadno tak, že když na pozici 2 není nábojnice, nedojede člověk pákou až na horní konec, aby se zápalka nevysunula z držáku vůbec.

Asi třikrát mi vyskočila pružina podavače zápalek na straně hlavy lisu. Očko jsem vždy srovnal kleštěmi, v posledním případě i víc stáhnul. Leckomu se pružiny lámou ve vinutí, mně ne, dal jsem do nich totiž vodící tyčky. Ale dumám ještě o osazení tlačnými trubičkami, abych předešel vyskakování očka. Přeci jen tlačit tažnou pružinou...?

Autodrum dávkuje překvapivě dobře. Vážil jsem asi 50 dávek a všechny se držely konstantně 3,9 (80%) až 4,0 (20%). Přitom na váze dlouho svítilo 3,9, než se rozmyslela na 4,0.Trochu jsem měl pochybnosti, že se mi bude Lovex D032 sypat kolem, ale ani zrníčko při dávkování. Jen to, co mi uteklo zátravkami, a potom to, co se sype při manipulaci s nádobkou. Ta by měla mít víčko i na dně, aby se dalo dosypávat. Buď koupím starou verzi nádobky nebo zasáhne kutil...

Když jsem vždy někde četl, že progresivní lis není pro začátečníka, tak jsem se napůl usmíval pod vousy, proč prý jako... No. Určitě není. Děje se na něm tolik věcí paralelně, že bez zkušeností z objemového přebíjení na jednooperáku nebo turretu to bude začátečník dostávat do stabilně funkčního stavu jen horko těžko.

A kupte si s kitem i žehličku, protože usazovací matrice v kitu neutahuje.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#14 » čtv 9. úno 2023, 22:09

Zlobilo krátké šoupátko podavače zápalek. Po výměně za dlouhé jsem udělal 350 kusů za hodinu a čtvrt bez záseku. Jediné vzrušení bylo, když jsem musel čas od času otočit nábojnici, která byla v trubičce dnem vzhůru.

Takhle nějak jsem si to představoval... ObrázekObrázek



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#15 » čtv 9. úno 2023, 23:27

Jarda.Jezek píše:...Autodrum dávkuje překvapivě dobře. Vážil jsem asi 50 dávek a všechny se držely konstantně 3,9 (80%) až 4,0 (20%). Přitom na váze dlouho svítilo 3,9, než se rozmyslela na 4,0.Trochu jsem měl pochybnosti, že se mi bude Lovex D032 sypat kolem, ale ani zrníčko při dávkování...


Auto-drum umi byt velmi presny a nemusi vubec trousit. Zalezi jen na tom, jaka je kvalita povrchu tech bubinku. Driv byly nektere bubinky hrbate a pak se kolem nich jemne prachy (jako D036) dokazaly sypat hodne. Jestli mas uz ten s cerveno/pruhlednou nadobkou, tak bys nemel mit problem.

Kdyz je dobry bubinek, tak se s nim da sfericky prach davkovat se smerodatnou odchylkou jen o kousek nad 0.004 g. Viz mala statistika co jsem si delal na D073.5, pro .223Rem .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů