Lee Inline Bullet Feed Die



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#1 » ned 23. črc 2023, 18:08

https://leeprecision.com/inline-bullet-feed

Máte někdo zkušenosti s touto novou podávací matricí od Lee? Pokud ano, můžete se o ně podělit?

Zejména mi jde o to, jestli usadí poplastovanou ogivální střelu .356 do lugerové nábojnice rovně a případně i trochu s nějakou silou, aby se při otočení shellholderu v lisu nepokácela.

Jinak jakékoliv jiné praktické postřehy budou vítány též.

Děkuji předem.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#2 » ned 23. črc 2023, 18:48

Nemam ho, ale ten princip s uzamykanim kulickama je velmi podobny Mr.Bulletfeeder matricim ktere mam- Ty jsou 100% spolehlive a chybi ji snad prave jen ta vratna pruzina, ktera tu uz je. Imho to bude dobre. Urcite maji potencial byt lepsi nez ty problemove Hornady s klestinama.



Karlos81
Příspěvky: 57

Příspěvek#3 » ned 23. črc 2023, 18:58

Používám je s FMJ 124gr a podávají zatím 100% spolehlivě. Usazují silou podle výšky sloupce střel v podavači. Tzn. že poslední už nejsou tolik vtlačeny do nábojnice. Ale že vypadne při otočení se mi zatím stane tak 1 že 100, spíš méně. Lis Lee 6000.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#4 » ned 23. črc 2023, 19:16

Kopie Mr. Bulletfeeder jsem si udělal pro .356, .357 a .452 a i bez vratné pružiny to funguje výborně. Co jsem koukal na cenu, kdyby v té době kdy jsem ty kopie dělal, už byly na trhu, tak jsem se tím vůbec nezabýval a rovnou je koupil. Ten princip je mi sympatičtější než kleštiny. (V uvedených rážích jsem měl origo Hornady, a před tím jsem zkoušel RCBS v .358 s plastovou kleštinou, tu fakt nebrat.)



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#5 » ned 23. črc 2023, 19:27

Grimpo> abych neyl spatne pochopen s tou pruzinou. Nemel jsem na mysli, ze by Mr.Bulletfeeder bez ni podaval nespolehlive, ale parkrat se mi pri manipulaci stalo, ze se mi kvuli jeji absenci vysypal naplneny zasobnik strel. Ciste mou nesikovnost a neohrabanosti, ale i slaba pruzina misto spolehani jen na gravitaci by tomu zabranila. ;)



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#6 » ned 23. črc 2023, 20:19

Ještě mě napadá - poplastovaná střela... Já tedy nevím, jestli to LEE rozlišuje. Hornady u kleštiny myslím ano. Tedy 9mm vs. .358 průměr. Pokud to není univerzální (.355 ~ .357), tak aby ta .355 nebyla poplasťáku moc těsná. Já ty svoje páchal pro poměděnky LOS a docela jsem si s tím pohrál.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#7 » ned 23. črc 2023, 22:14

Grimpo> to nevim jestli rozlisuje. Btw, ukaz ty tve kopie Mr.Bulletfeedera, to me zajima. :)
Snad to je ontopic, kdyz jde o stejnou koncepci jako ten Lee.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#8 » ned 23. črc 2023, 22:17

U matrice 35 píše Lee rozsah .312-.360.
https://leeprecision.com/inline-bullet-feed-35cal

Ale obrázek má 22...



Karlos81
Příspěvky: 57

Příspěvek#9 » pon 24. črc 2023, 11:58

Matrice 35 by to měla v pohodě probrat. Pokud chceš jistotu, zavolal bych Michalovi Štroblů, určitě rád poradí.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#10 » stř 26. črc 2023, 08:16

https://youtu.be/j8OaNWhL5xg

Test jedne te me kopie v .45. To video jsem delal kvuli diskusi s nekym, kdo se zajimal o muj bullet collator a odlevane strely.

A jak vidite, nejsem zadny boomer a umim videa i na vysku! ;)

PS: To pred holym olovem jsou LOS a nejake poteflonovane odlevane.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#11 » ned 30. črc 2023, 22:50

Grimpo> pekne. Proc se nechtelo zprvu tem olovenym ven? Otrep, vetsi prumer, nebo se proste jen lepi k povrchu?
Telo je puvodem upravena nejaka nekarbidova Lee matrice? Z ceho mas udelany to jadro? Zda se mi, ze se pekne leskne, tys ho i brousil?



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#12 » pon 31. črc 2023, 07:01

Střed je hlazenka, průměr 16 mm. Tělo matrice dělám taky sám. Na krásu nic neleštím, nebrousím, dělám to na funkci. V té době jsem ještě neměl takovou sadu výstružníků, tak je asi ta díra od vrtáku i po osmirkování trochu kostrbatá. Ale LOSky podává spolehlivě a olovo už nepřebíjím.

A ty do drážky mazané střely se prostě lepí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti