FRANKFORD ARSENAL X-10



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#1 » pon 20. lis 2023, 18:07

Už máte někdo nový Frankford FX10?



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#2 » ned 7. led 2024, 12:57

Ted jsem ho objednal tak uvidíme :D



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#3 » ned 7. led 2024, 13:06

Mám ho chvilku od 20.12. a super jsem nadšen zatím přebito 3000ks a je to obrovský skok z Turretu. Čekám ještě na podavač střel aby to bylo komplet ale i bez něj to jede dost slušně 500ks necelých 39minut s jednou závadou a to že se mi připletla do podavače 40SW a ta prostě neprojde na shell plate a následuje demontáž podávací trubice a dolování hilzny ven. Další věc kterou sem musel vyladit byla vypichovací jehla. Mám matrice LEE a ta jejich jehla z bláta je pěknej oser, ne jednou mi natáhla zápalku zpět do lůžka a vznikl problém při formátování lůžka. To sem vyřešil použitím univerzální vypichovací matricí před formátovací a osazením jehlou od pana Hudečka která je opravdu super a je po problému.
Určitě bych za sebe lis doporučil i když na něm nemám tisíce přebitých nábojů, ale zpracování je výborné a hodně bytelné a když vezmu v potaz cenu je to zhruba za půl peněz než Dillon 1050/1100 ale ve srovnatelné kvalitě.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#4 » ned 7. led 2024, 14:03

Super dik za info. btw jde koupit za 32 000 z nizozemska - Krale. Strobl ho ma za 38 500 tuším



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#5 » ned 7. led 2024, 14:10

Mám od Štrobla z Nizozemska počítej nějakou dopravu je to macek má cca 40kg.



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#6 » ned 7. led 2024, 14:10

Zatím bez podavače střel
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#7 » ned 7. led 2024, 15:47

Nešel by ten primer pro nějak nasadit na zásobník zápalek FA X-10, aby se zápalky sypaly rovnou do zásobníku?



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#8 » ned 7. led 2024, 16:09

To už napadlo jednoho kolegu ale bylo by to dost krkolomné protože primer musí stát rovně ale trubičky se tam dávají dost pod úhlem takže by to muselo být nějak přes zatáčku a na to já kašlu tohle není zase takový zdržení dám trubičku třeba i že židle při mačkání nábojů a primer to za chvilku náplní a já můžu jen točit klidně jednu trubičku.

Ještě se podělím o jednu radu. Pozice zápalkování je dobré doplnit například formátovací matricí nemusí být úplně dole aby formátovala ale jen na půlku aby podržela nábojnici pěkně v ose proti trnu který lisuje zápalku, pak je to velmi precizní a zápalky jsou jedna jak druhá pěkně zalisované. To mi poradil jiný kolega který X-10 už nějakou dobu má.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2241

Příspěvek#9 » ned 7. led 2024, 21:54

Tak to je stejné, jako na Lee Loadmasteru :-)



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#10 » pon 8. led 2024, 14:50

Doprava z toho nizozemska je jen 300.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#11 » pon 8. led 2024, 15:53

No, jestli tu tabulku poštovného na krale.shop u FA X-10 čtu správně, a má-li 40kg, tak cena je tisíc Kč. Pořád je to levnější, o dost, ale jak se pak řeší záruka? Posílá se celý lis zpět? A záruka je roční nebo dvouletá?

Mně FA X-10 vždy lákal, ale dlouho nebyl a já nemohl čekat. Navíc, za tu cenu bych si ho stejně asi jen tak kupovat nechtěl. K tomu ty videa na youtubu, jak praská... Hlavní nedostatek vidím tom, že nemá deset svobodně obsaditelných pozic, některé jsou prakticky fiktivní, jiné pevně předurčené.

Kdyby nepřišel Lee 6000, asi bych na FA X-10 čekal. Pokud by těch 10 pozic bylo svobodně libovolně obsaditelných, koupil bych ho hned i za tu holandskou cenu.

Podávání střel mi přijde zbytečně složité.

Primer pro bych se pokusil naroubovat přes zápalkovou trubičku, kterou bych vyvložkoval pružinou a plynule ohnul do potřebného úhlu. Průchod zápalek by pak neměl být problém.

Raději bych ovšem viděl nějaký collator na zápalky rovnou od FA.

Nemáme tu vlákno přímo k FA X-10?



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#12 » pon 8. led 2024, 16:38

Swage a primer pozici nezměníš ta je prostě daná, ale to bude myslím stejné u všech lisů. Před tim jsou dvě pozice volné tam mám univerzální vypichovací a pak formátovací, na pozici zápalkování by si mohl dát rozhrdlení. Co jde udělat tak posunout prachovač na to už mají udělanou jinou vodící tyč a nebo vyměnit za svůj prachovač (jejich prachovač není vůbec špatný), tím by si pak měl 4 pozice za prachovačem a s tím už se asi dá něco dělat. Mě to vyhovuje takhle jak to je nemám potřebu měnit setavu matric.
To podávání střel se mi naopak líbí je to vč. mikrometickeho usazení střely, sem zvědav jak to bude funkční, jestli to bude fungovat jako podávání nábojnic tak nebude problém.
Plnění zápalek je opravdu zbytečné nějak předělávat a ještě složitě pomocí Primer Pro netuším jak by si hlídal kolik jich tam máš a kdyby se to přeplnilo což by se určitě stalo Primer se zastaví a pak ho musíš pustit a předtím zastavené zápalky popohnat ručně což by bylo spíš kontraproduktivní.
Jestli máš odkaz na nějaký prasklý FA X-10 pošli rád se podívám. Viděl sem spoustu videí a ani jedno s takovou závadou.
Jinak já mám záruku klasika 2 roky.

Ještě upozorním že lis se prodává bez shell plate teda aspoň u Štrobla nevím jak v Holandsku.



tomas fuk
Příspěvky: 832

Příspěvek#13 » pon 8. led 2024, 17:05

Praska tam jen to axialni lozisko. Ale u beznych pistolovych razi asi nema sanci prasknout. Pri prebijeni .223 rem., kdy delas upne vsechno, jako vypich, swag, celoformat klasickou matrici, format small base matrici, prachovani, usazovani, krimpovani, tak tam ten lis a predevsim to lozisko dostava zabrat.
Tys ho kupoval u Krale s shell plate, nebo jsi ho objednaval zvlast?



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#14 » pon 8. led 2024, 17:25

Já mám od Štrobla a Shell plate byla zvlášť, takže cena celkem 41.300,- je to o trochu vic jak za Dillon 750 ale to se nedá podle mě srovnávat, viděl bych srovnání s Dillon 1100 a tam je to cenově už pro X-10. Můj odhad je že u Krale to bude stejné taky shell plate zvlášť.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#15 » pon 8. led 2024, 20:22

Na krale je zvlast taky, ja si zrovna objednal aj podavac strel Mr. Bulletfeeder gen 2, protože ten jejich umi jen pistolove strely a ja chci 9L a 223. Ten Primer Pro umi aj puskove zapalky do 223? Mě to vyšlo na 42 000 kde je lis, hlava navíc a 2 shell platy. Co se týka tech ložisek tak sim myslim že to praskalo jen v tech prvnich kusech co měli jen nejaci vybrani zakaznici FA. A ted by to mělo být v pohodě.

btw. sehnal jsem lepší kurz na euro takze to bylo 31500
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti