Výběr přebíjecího lisu



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#736 » pát 24. úno 2023, 06:51

No 650/750 miesto zaberie, s podavacom hlavne na vysku. Chce to pevny stol.
Ostatne veci zaberu tiez nemalo miesta, zasoby striel a ostatok materialu (hlavne kto prebija pusku ;) ), pracky, neikoho casom chyti aj 3D tlac k tomu takze to, nejaky pocitac po ruke (na gordon reloading tools a ovladanie 3D tlaciarne), chemia ako izopropyl apod.
No hlavne tie komponenty, definitivne to nie je na panelakovy byt, to snad jedine ak robite vo velmi malych mnozstvach (kde sa vyhody prebijania stratia). Kazdeho koho poznam a prebija tak robi v garazi, dielni ci aspon vlastnej velkej pivnici. Sam mam prenajaty priestor 5x6 m a 3 velke regale s policami po stenach.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#737 » čtv 27. dub 2023, 16:03

Už se dá koupit Frankford X10 máte někdo už doma?



Deza
Příspěvky: 15

Příspěvek#738 » ned 13. srp 2023, 11:10

Dobrý den . Snažil jsem se o nemožné a cca dva měsíce pročítám různá fóra a skupiny . Informací je tolik ,že z toho nejsem dvakrát moudrý. Začínám s přebíjením 9 mm Luger. A objednal jsem Lee six páčky pro 9mm set od strobla. Žehličku. Mini mrBullet feeder střelu ARES 115gr zápalky SB 4.4sp prach lovex d036. A kalenou Hudec jehlu .Jsem si jistej ,že nastavit to bude složitější než turett. Chci se zeptat vybral jsem dobře? Nebo je to velkej průšvih a měl jsem líp číst?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#739 » ned 13. srp 2023, 12:19

Průšvih to není. Možná pomalý prach na lehkou střelu, ale nějak to fungovat bude taky. Takže já bych to nezatracoval.

Na seznamu ale chybí váha a delaborační kladívko.

Ovšem pokud jsi ještě nikdy náboje nedělal, tak se obrň trpělivostí, bude ti fakt dlouho trvat, než budeš mít konzistentně kvalitní výsledek.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#740 » ned 13. srp 2023, 12:21

Deza > ja myslim, ze na zacatek docela dobry. Jedinou pripominku bych mel k vyberu prachu. D036 je docela pomaly a hodi se jen pro delsi hlavne, takze zalezi do jakych zbrani prebijis. Navic jde strukturou skutecne o "prach", Lee prachovace ho obvykle trousi. Doporucil bych ti trochu rychlejsi jednoslozkovy S020 s trubickovou strukturou, ktera se netrousi (nepropadava u disk ani drum prachovacu). Navic u S020 trochu usetris, protoze ma o nejakych 20% mensi navazky, pricemz ceny obou prachu jsou stejne.
edit> s tou cenou se ale hybalo a ted S020 podrazil, takze posledni argument uz vlastne neplati...



Deza
Příspěvky: 15

Příspěvek#741 » ned 13. srp 2023, 13:03

Děkuji za reakce. Váhy kladívko i šuplera i s kalibrem na 9mm jsou objednaný taky. Počítám s tím že to bude trvat a nervy zatím mám vcelku dobrý. Ten prach rozhodně vyměním .střílím krátké zbraně v lugeru shadow2 a Taurus pt24/7. A ještě chci brát časem matrice na 7.65 do cz 83 a škorpióna. Dlouhá bude malorážka a časem brokovnice. Střílím jen na terč mířenku. Nic loveckého .Díky za informace.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#742 » ned 13. srp 2023, 13:59

2Deza: Mno, možná tu ze sebe po cca 20ti letech přebíjení a vystřídání dvou siglstation, dvou Lee parodií na progres a finálním setupu tří lisů (z toho jeden vlastní výroby) budu za blbce, ale asi takto - nikdy se mi nepodařilo dosáhnout přesnosti náboje z progresu (aktuálně Dillon 650) jako ze singlu Lee Classic Cast v případě krátkých a vlastního jednoduchého lisu spolu s L.E.Wilson matricemi pro puškové ráže. Je tam samozřejmě víc činitelů, ale v zásadě takto. Pokud bych nechtěl hrnou 250+ měsíčně a šlo by mi o mířenku, zůstal bych u singlestation.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#743 » ned 13. srp 2023, 14:05

2Machead: Je to tak. Na jedné straně sklepa 3*5 m ponk se svěrákem a singlsationem, přesouvatelný" těžký stůl s Dill650, na druhé straně stolní soustruh a frézka. Zbytek zabírají regály, sklad všeho materiálu a pohyblivé skříňkostolečky, aby bylo možno procházet, kudy zrovna třeba...

Kdyby to byl prostor dvojnásobný, stejně by za chvíli nestačil.



Deza
Příspěvky: 15

Příspěvek#744 » ned 13. srp 2023, 14:20

[quote="Grimpo"] jsem si stoprocentně jistý ,že jednooperační lis budu kupovat později . Chtěl jsem původně turett ,ale vím že by mě štvalo ,že jsem nevzal víceoperační . Budu potřebovat více ráži a s manželkou střílíme oba. Takže jich bude víc než 250 měsíčně . A já časem chci střílet 100a více metrů . Takže budu koukat něco cca 223 nebo 308. A tam už půjdu do jednooperační ho lisu. Pokud nebudu spokojenej s malorážkou. Ale to je hudba budoucnosti. Teď jdu procházet další vlákna kvůli střelám zápalkám a prachu. Protože mi nedošlo ,že to mi Štrobl poštou asi neposle a v pondělí mi budou nejspíš volat. Každopádně díky za zkušenosti.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#745 » ned 13. srp 2023, 14:47

Deza> kdyz jsi se jeste rozepsal, tak myslim, ze by ti vytuneny Turrett mohl vyhovovat. Luger a .223Rem ti do cca 10000ks za rok bez problemu prebije. A na rozdil od Pro ti poslouzi i jako ten jednooperak, ktery chces take kupovat. Jak pises o tom, ze by te stvalo, zes nekoupil viceoperacni...to jen do te doby, nez poznas jeho negativa, hlavne u Lee.



Deza
Příspěvky: 15

Příspěvek#746 » pon 14. srp 2023, 04:54

[quote="v.k." tím vytuněný myslíš co přesně prosím . Jinak turett byl moje volba. Zlákal mě bulett feeder jako samostatná matrice.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#747 » pon 14. srp 2023, 05:33

Já bych to nekomplikoval. Jestli bude Deza přebíjet častěji více ráží, stejně použije víc lisů. Teď koupil Lee 6000 pro v lugeru, než to seřídí a než mu z toho bude soustavně padat, co potřebuje, získá tolik zkušeností, že pak bude vědět, co chce na další ráže a proč. Ukousl si sice na začátek velké sousto, spíš rovnou dvě, ale nutně by se jimi udusit nemusel, když bude žvýkat opatrně.



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#748 » pon 14. srp 2023, 09:04

Ještě ke sdílení. Sme dohromady 4 a sdílíme Loadmaster (velmi vytuněn do blbuvzdornosti) a lee APP. Produktivita na seanci (všichni máme děcka, přípustné je 2 víkendy za rok) na 2 noci přes víkend je cca 11 - 12 000 nábojů. Standard je kolem 400-420 nábojů za hodinu. Letos jsme vytiskly 2 casefeedery, tak si myslím, že se práce ještě zrychlí. Jde to ale člověk musí mít štěstí na kamarády.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#749 » pon 14. srp 2023, 17:32

A jak máte ten Loadmaster vytůněn ??

Můžeš to nějak upřesnit ?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#750 » pon 14. srp 2023, 19:03

Hankye, čtyři lidi po dvou víkendech ročně? A to si lisy předáváte, pokaždé si je seřídíte podle materiálu a žádoucího výsledku? Který si jdete před sériovou výrobou ověřit? A pak každý výrobě obětuje celý víkend? To byste po celý zbytek roku a všední dny mohli ještě lisy pronajímat, aby se nenudily...

Takhle podané sdílení by pro mě nebylo. Jsem rád, že můžu udělat třeba jen 500 nábojů, když mám dvě hodiny čas, a nemusím kolem toho řešit nic jiného. Stačí si jen připravit materiál, namazat, ověřit dávkování a jet...

Ještě bych chápal sdílení u fakt drahého lisu, ale u těch levných to za to nestojí.

Což pochopitelně neznamená, že si ke mě kamarádi nemůžou přijít přebít...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů