LEE Loadmaster

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#1 » stř 9. dub 2014, 21:12

Dobrý den.
Je to někdo s LOADMASTEREM ?

Mám problém s otáčením karuselu . . . při pohybu karuselu "dolů" se mi někdy zasekne "posouvací čtyřhraná tyčka" . . hlavně ten plastový díl, co se pohybuje po kulise (rámu) lisu, a nejde hnout ani nahoru, ani dolů.... občas se ten plastový díl, který se posouvá po rámu, se kousek pootočí a dojde k zaseknutí . . .

Zde o tom pan Brokl píše: http://jaknato.policka.cz/prebijeni.html ale tato listová pružina nevyřeší problém s pototočením černého dílu na tyčce . . .

(mám ten lis doma pár dnů - bazarový . . . takže ho teprve dávám dohromady a seřizuji matrice..)

Děkuji.

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#2 » čtv 10. dub 2014, 08:45

Mě to ze začátku dělalo podobné vylomeniny. Loadmaster je citlivý na seřízení. Někdy pomůže povolit šroubek na spodu zásobníku na vypíchnuté zápalky, což umožní pootočit základní desku karuselu oproti rámu. Bacha, jedná se minimální posunutí, a musíš pak opatrně šroub dotáhnout. Je to Whitworth, takže pozor na strhnutí, používám klíč 11. Zkus povolit, lehce utáhnout, zkusit chod plastového vodiče po rámu a pak znova pootoč nebo pokud je to OK, tak opatrně utáhni.
I po roku a půl práce s tímto lisem mi některé jeho funkce zůstávají záhadou, protože jsem se několikrát pokoušel najít správné seřízení výše popsaného, a když jsem po několika neúspěšných pokusech a výměně toho čtyřhranu vše vzdal, tak lis naráz začal fungovat OK. Teď po vyřazení zápalkovacího mechanismu vše jede bez problémů :)

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#3 » čtv 10. dub 2014, 08:54

OK. Dobře . . zkusím to nějak tímto způsobem seřídit....

Jáááj withworth . . . snad ho nezníčím



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#4 » čtv 10. dub 2014, 11:36

Neboj. Pokud by se ti podarilo ten Withworth ztrhnout, tak se da krasne opravit v domacich podminkach. Respektive nahradit za metricky zavit a sroub pomoci opravne sady http://www.bmshop.eu/sada-na-opravu-zav ... 1763-yato/
Je to sice kapku drazsi, ale casem muzes strhnout zavit i na necem jinem a zase si ho rychle opravit. Tech sad se prodava vice druhu a jsou i levnejsi. Takze s takovou sadou si opravis zavit doma za par minut.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#5 » pát 11. dub 2014, 13:05

Docela se peru se seřízením matric . . .

9mm luger, mám LEE matrice čtyřdílnou sadu....

Do zažehlovací matrice má náboj zajet úplně celý (kromě drážky, za kterou je uchycen, nebo jen co to jde? Cca 3mm od drážky náboje....

Mám žehlící seřízenou tak, že na prázdnou je mezi ní a shell plate pouze mezírka "na papírek", ale když tam dám náboj, tak mi to nejde "narvat" tak hluboko, aby shell plate byla "na papírek" od matrice....
Tím pádem mi tedy usazovací (třetí) matrice udělá o tyto 2-3mm delší náboj (usazovací matrici mám nastavenou "bez zaškrcování"... to se snažím udělat žehlící....)

Nevíte někdo, jak řádně seřídit matrice u Loadmasteru?

Jaksi se s tím morduji už dva dny . . .

Děkuji :cry: :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » pát 11. dub 2014, 15:29

Jestli máš dobře nastavenou kalibraci tak není možné že by žehlička nešla až dolů. Nemáš moc zašroubovaný středový šroub kterým se šteluje škrcení? Zkus ho úplně povolit a nebo docela vyndej škrticí kroužek ze žehličky at zjistíš kde to vázne. A lis se nastavuje s jednou nábojnicí v shellplate abys zjistil kde je jaký odpor.

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#7 » pát 11. dub 2014, 19:11

mám kalibrační cca 2mm nad držákem nábojnic a žehlící necelý milimetr naprázdno, když ale jsou nábojnice v držáku, spára je dvojnásobná... ten "kroužek" se někdy udělá tak cca 3mm nad drážkou... myslím, že není potřeba rvát nábojnici až po drážku do žehličky a ani to nejde, dole je už nábojnice zesílená a dost tvrdá...
na předposlední usazovací matrici nemáš škrcení, jak píšeš, ale seřizuješ jen délku náboje, krimpuješ až na poslední...
čtyřhranou tyčku tlačím pružinkou proti rámu po kterým jezdí a funguje to bezvadně, hodím ti sem fotku...

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#8 » pát 11. dub 2014, 22:00

dvě nábojnice .22, uvnitř pružinka z propisky :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#9 » sob 12. dub 2014, 19:12

Dík :)

No matrice, která šteluje délku náboje, taky ale může zaškrcovat, ne?

Takže když seřizuji na předposlední matrici délku náboje, tak mám mít v žehlící náboj(nici), abych věděl, jak hluboko se dostanu?
Když ale budu mít seřízenou délku na 28,4mm, tak pak náhodou se dostanu jednou do žehlící hlouběji a předposlední matrice, co usazuje střelu, mi udělá náboj kratší.... pak zase nenarvu náboj tak hluboko do žehlící a předposlední matrice mi udělá delší náboj :O

.22 s pružinkou je dobrá vychytávka :) jak jsi ale dostal dvě 22tky do sebe? Hýbe se to pak lehce? :)
Jsou to ale ty delší 22tky, že?

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#10 » sob 12. dub 2014, 20:44

.22LR do WMR...
usazovací usazuje, tlačí na špičku střely, nic víc a tím určí délku náboje... škrtící má jen kroužek, který tlačí na horní okraj nábojnice... a žehlí...
na páku tlačíš nadoraz, takže přece nemůžeš udělat jeden náboj kratší a jeden delší...
doporučuju mazat, je to sakra poznat...



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#11 » sob 12. dub 2014, 21:06

jen tak .. kolik te to stalo?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » sob 12. dub 2014, 21:39

Francis: něco děláš blbě, páka lisu musí jít vždycky na doraz !! Matrice se štelujou po jedný a vždycky s nábojnicí.
1) kalibrovací na světýlko (papír) a utáhnout
2) rozhrdlení - podle potřeby
3) usazovací - Důležité - povolit střední trn který usazuje střelu až nahoru, zvednout lis do horní úvrati (s prázdnou nábojnicí) a zašroubovat matrici na kontakt s nábojnicí, povolit o půl otáčky a zajistit.
4) sjet dolů, nasadit střelu a seřídit prostředním trnem usazení, zajistit
5) žehlička - vyšroubovat trn pro škrcení až nahoru, seřídit matrici na světýlko, zase s nábojnicí v držáku
6) seřídit škrcení

Teď zkus projet všechny pozice pomsobě jako bys přebíjel ale jen s jedním nábojem v držáku, zjistíš jestli a kde to vázne, a můžeš začít vyšívat. Není možné aby to nefungovalo. Minimálně na seřízení nábojnice mazat. Ne olejem.
A ještě dvě rady obecné a mnohokrát opakované, nejdřív si sešteluj lis aby fungoval a až potom matrice a prachovač. Nedělej dvě věci současně.
A za druhé, přečti si Leitnera ;) tohle všechno je tam moc hezky popsané.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#13 » ned 13. dub 2014, 12:07

No....pisete, ze mam zehlicku udelat taky "na svetylko" ale nikdy pak nabojnici nenarvu tak hluboko....dostanu se 2mm od shell plate ... Tim padem mi usazovaci matrice udela o tuto delku delsi naboj....

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » ned 13. dub 2014, 12:33

Hele skoro si troufnu tvrdit, že to není vzhledem ke konstrukci žehlící matrice možné :) Jediné co blokuje hloubku je ten stavitelný šroub nahoře..
Obrázek

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#15 » ned 13. dub 2014, 12:36

Takze do zehlici matrice musim naboj narvat uplne cely?? Nevim, jestli to ma jit "s citem" a nebo trochu "ztuha" ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů