LEE Loadmaster

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#151 » úte 9. lis 2021, 21:42

Když přestanou chrastit, tak za chvilku jich ubyde tolik, že nastává problém s nepodáním zápalky. Ale to už nejsou vidět ani na skluzavce. Prach už mi tam propadl několikrát, ale abych to pak pokaždé rozebral ???

Koukal jsem, že to někdo řeší LEDkou pod prachovač, když nemáš zápalku, tak vnitřek nábojnice svítí. Nebo čidlo a pípání, když ubyde zápalek v spodní části podavače. Ale zatím mi stačilo hlídat hromádku v podavači. Není to úplně ideálně vyřešené :-(



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#152 » sob 13. lis 2021, 21:35

kolombo píše:Tiskl jste si někdo nějaké 3D doplňky pro lis ??

Našel jsem vymezení pro správnou pozici do podavače nábojnic a lepší pacičky na přidržování nábojnic. A držáček na kontrolní čidla na zápalkovači.


Ja si v prubehu casu tiskl docela dost veci na prebijeni-hlavne na Turret a Pro1000, nektere z nich pouzitelne taky na Loadmasteru. Tyhle Lee lisy jsou takove do-do.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#153 » ned 14. lis 2021, 18:35

v.k. píše:Ja si v prubehu casu tiskl docela dost veci na prebijeni-hlavne na Turret a Pro1000, nektere z nich pouzitelne taky na Loadmasteru. Tyhle Lee lisy jsou takove do-do.


Na ten držáček trubek podavače máš někde předlohu ?? To jsem nikde neviděl.

Zatím mám vytištěné ty pacičky na přidržování nábojnic na 3. a 4. pozici, vymezení do té násypky nábojnic a klíč na matrice, na tu vrubovanou matici. A budu to postupně testovat.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#154 » ned 14. lis 2021, 20:14

Ten otevreny pruzny drzak trubek collatoru je tady: https://www.thingiverse.com/thing:4579108

Jeste jsem delal podobny uzavreny viz foto, ale ten pruzny je lepsi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#155 » stř 5. led 2022, 19:46

Jak provozujete kontrolu, že je nábojnice opravdu osazena zápalkou ?

To, že se mi po naprachování spodem vysype prach nepovažuji úplně za šťastné :-(
A navíc, s prachem BA9 to není tak rychlé, abych si toho všiml, takže náboj dodělám a přijdu na to, až vypadne z lisu :-(

Jediné, co jsem našel je navrtat svítící LED diodu pod nábojnici v poloze pod prachovačem, pak je vidět světlo v nábojnici, když schází zápalka.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#156 » čtv 6. led 2022, 17:44

No, to je ten okamžik kdy nastupuje víra. :)

Proto maj ateisti Dillona 650tku. U 750tky už asi opět přichází ke slovu víra. :D

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#157 » pát 7. led 2022, 09:15

A někdo, kdo by odpověděl k věci, sem něco nenapíšete ?



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#158 » pát 7. led 2022, 19:46

Ok. Tak jinak. Kontrola tam není. Cit v ruce. Pokud jde moc lehce, zápalka tam nebyla. Pokud to jde moc ztuha, jde tam naštorc. Možná by se dalo zbastlit něco na to rameno, co by ukázalo, že tam není ten odpor jako když tam zápalka je.



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#159 » pát 7. led 2022, 22:24

Napadla me jedna jedina vec, ale svetlo bude asi lepsi: Mam na pozici nad zapalkovacem prazdnou formatovaci nabojnici bez jehly. Ale slo by tam tu jehlu nechat v nejakem kluznem krouzku, a ona by pohybem nahoru signalolizovala zapalku. Kdyby tam nebyla=nevylezlo by to. Ale je to takove africke reseni.

Odesláno z mého SM-A405FN pomocí Tapatalk



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#160 » sob 8. led 2022, 08:23

To neni vůbec africký řešení, to je dobrý nápad. Já tedy tuhle pozici "volnou" nemíval, prachoval jsem tam. Vzhledem ke "spolehlivosti" zápalkování mého exLM jsem to vzdal.

Můj postup už mnoho let je ten, že nejdříve v ručním odzápalkovači odzápalkuju, poté peru "na mokro", pak v ručním RCBS zápalkovači ozápalkuji, a pak teprve smí nbc do lisu. U tohoto postupu jsem vytrval i po přechodu z LM na 650tku.

Při serii 400+ bych zápalkoval v lisu, ale jinak mi nijak nevadí ozápalkovat si hezky v teple v obýváku při Spangebobovi. Je to sice celkově o něco delší čas, ale posiluje to prsty, práci v lisu to zrychluje, lis je nesrovnatelně cistší, a celkový proces pod větší kontrolou.

Dodnes jsem bývalému majiteli mého modráka vděčný za to, že měl podobný přístup. Do lisu nešla jiná než odzápalkovaná namokro vypraná hilzna. Po několika letech provozu je lis i bez čištění prakticky stále jako nový, krom známek provozního otěru.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#161 » sob 8. led 2022, 08:40

Pri tomhle postupu sis mohl koupit Lee Pro 1000 a jet na nem. Prvni pozice prachovani, druha pozice usazovani, treti pozice zehleni.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#162 » sob 8. led 2022, 09:28

To Grimpo: Cit v ruce ?? To jedině, že bych současně neformátoval, nazalisovával střelu a nezažehloval hotový náboj.

To donovanstangiano: Já tam mám taky starou formátovací matrici, jen není úplně dole. Ale je otázka, jestli jde poznat rozdíl u jehly opřené o zápalku a o trn. A jak se pootočí lis, když ta jehla bude navolno?? Trochu moc problémů na dotažení nápadu.

Zatím jsem rozebral a vyčistil oblast zápalování a zkusmo sjel 22 kousků. Zatím bez závady, uvidíme.

Takže stále jediné opravdu kontrolní řešení je https://youtu.be/_vYymZZe4lo.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#163 » sob 8. led 2022, 12:30

Tomasfuk: Chybi ti tam formatovani a podavani strely. Rucni vypichovacka jen odzapalkuje, ta neformatuje. PRO 1000 jsem provozoval asi 6-7 let pred LM, a dekuji, parodie mam sice rad, ale co se tyce lisu, uz jsem si je uzil a nemam nadale zajem.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#164 » sob 8. led 2022, 13:06

Grimpo píše:Ok. Tak jinak. Kontrola tam není. Cit v ruce. Pokud jde moc lehce, zápalka tam nebyla. Pokud to jde moc ztuha, jde tam naštorc. Možná by se dalo zbastlit něco na to rameno, co by ukázalo, že tam není ten odpor jako když tam zápalka je.


Třeba u zápalek Federal si u toho odporu na páce říkám že tam zápalka snad ani není.
Jsou tak měkounké že to zhruba u čtvrtiny produkce nerozeznám.Zvlášť u víckrát střelených nbc.
Naštěstí 650ka zápalkuje extraspolehlivě.U lisů kde to zápalkování tak trochu hapruje jako u LM bych asi taky volil
exta operaci.
Tím ručním zápalkovačem by to ale mohlo být při větších množstvích a dlouhodobě o karpály a kupodivu o tenisový loket.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#165 » ned 9. led 2022, 20:14

Zapomněl jsem, že LM zalisovává ve chvíli, kdy se dějou další operace na pozicích. 650/750 a vlastně i PRO1000 pchaj zápalku do lůžka v dolní úvrati, takže tam se to cítit dá.

Ta dioda není špatná, ale vyžaduje to pořád na to koukat. Kontrola tou jehlou přímo nad zápalkovací pozicí by nejspíš umožnila akustickýho policajta. Teoreticky by se tam dala vidět i možnost výhody dodatečného "středění" podávané zápalky tou jehlou - ale nechtěl bych být u toho, kdyby se ta jehla šprajcla... :)

Jen... kolik může být rozdíl teoretického propadu jehly se zápalkou a bez zápalky. Tak 1,5 mm? No, muselo by to být na ten koncák hezky odladěné. Ale hlášení by vlastně bylo opačné. Bzíklo by to v momentě, kdyby tam ta zápalka byla. Kdyby to bylo zticha, značilo by to že zápalka nény.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů