LEE Loadmaster

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#31 » ned 13. dub 2014, 18:20

nevíte prosím někdo jak poznám, jestli to jsou matrice Luger, nebo Browning?

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#32 » ned 13. dub 2014, 18:21

nadoraz páky jedeš pořád, neříkej, že se před dorazem páky zastavíš, kdyby jsi se měl zastavovat o matrice, rozlámeš to...

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#33 » ned 13. dub 2014, 18:26

na doraz páky jedu v případě, že nemám nábojnice na shell plate....

pokud ale tam nábojnice dám, tak se páka zastaví o 2-3mm (mezera mezi matricí a shell plate) dříve... tím pádem tedy nejedu na doraz páky, ale na jiný doraz - nejspíše nábojnice v matrici....

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » ned 13. dub 2014, 18:29

No kalibrační matrice je defacto stejná jako komora zbraně s tím že by měla mít nejtěsnější možnou toleranci..V případě 9x18 by byla o mm kratší, ale nevysvětlovalo by to tu žehlící..

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#35 » ned 13. dub 2014, 18:37

no a jak tedy poznám, že ty matrice nejsou Browning...?
Podle označení?
nebo lze je nějak posuvkou změřit....?

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#36 » ned 13. dub 2014, 18:42

síla lisu a tlak na shellplate je z důvodu přepákování několikanásobně vyšší, než síla, kterou potřebuješ na kouli na konci páky... kdyby jsi se zastavoval o nábojnici v matrici nebo o cokoliv nahoře a ne dole na páce, tak to rozštípeš...
zkus si vložit něco mezi shellplate a matrici a zaber na páce, pak už ale nic na tom lisu nepřebiješ 8-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#37 » ned 13. dub 2014, 18:43

uncle píše:je to možný... leečko není tak pevný a dochází tam k pružení a k pnutí materiálu, když tlačíš nábojnice do matric, který mají velkej odpor, tj. kalibrační a žehlící ;) ...
bez nábojnic seřídíš na půl milimetru, s nábojnicemi a jejich odporem máš rázem dva... žádná věda, není to Ferrari, i když je to červený :lol: ... nikdy nenarveš nábojnici až po drážku, ani to není potřeba, ale náboje stejně uděláš jeden jak druhej, protože jedeš nadoraz páky...


Nojo tomu bych rozuměl když je to s...a ale on nedojede s pákou nadoraz a nedsotane nábojnici do matrice. Tudíž má každou patronu jinak dlouhou. :roll:

Francis: tak v který matrici se to zarazí? V kalibrační a nebo v žehličce? Sakryš leze to z tebe jak z chlupatý deky.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#38 » ned 13. dub 2014, 18:45

uncle: fyziku 5 té třídy zvládám.. dokonce jsem z toho i maturoval... takže vím, že síla na páce je na každé straně jiná...

sided: když počítám s těmi 2 mm, tak je mám stejně dlouhé +-0,2 mm

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#39 » ned 13. dub 2014, 18:50

+- desetina tam bude vždycky, může se povolit shellplate nebo držák matric a je to hned...

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#40 » ned 13. dub 2014, 18:53

takže závěrem tedy . . . .

Když někdo z Vás seřídí žehlící LEE matrici bez nábojnice na "papírek", tak potom s nábojnicí nedojede nikdy "na papírek", ale třeba na 2 mm ?

Děěěkuji :) :)

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#41 » ned 13. dub 2014, 19:33

Presne tak to u tohohle stroje asi bude... Nebo alespon u mojeho, nevim, jak u jiných...



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#42 » ned 13. dub 2014, 19:36

Francis, možná by nebylo marné, kdyby sis přečetl co Ti zde lidé radí. Hned na 1. listu Ti sided píše, že matrice se seřizují S NÁBOJNICÍ, ale Tebe stále zajímá "Když někdo z Vás seřídí žehlící LEE matrici bez nábojnice na "papírek", tak potom s nábojnicí nedojede nikdy "na papírek", ale třeba na 2 mm ?"
Každý lis od LEE (možná kromě jednooperačních) má nějaké vůle a když seřídíš matrici bez nábojnice musíš počítat s tím, že s nábojnicí, která při lisování do matrice klade určitý odpor, nemůžeš dostat držák nábojnice vůči matrici do stejné polohy, jako když jsi stláčel páku lisu bez odporu.
Je sice možné i to, že nemáš správné matrice, ale za pravděpodobnější považuju, že nábojnice nejde do matrice dostatečně hluboko proto, že matrice tlačená nábojnicí vlivem vůle "uhne".
Ještě maličkost, 9 mm Luger je ve srovnání s např. 38 Spec. nebo 357 Mag. dosti tvrdá nábojnice, navíc kuželová, takže při její kalibraci musíš zabrat o dost víc než u jmenovaných nábojnic.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#43 » ned 13. dub 2014, 21:57

Dancek píše:Francis, možná by nebylo marné, kdyby sis přečetl co Ti zde lidé radí. Hned na 1. listu Ti sided píše, že matrice se seřizují S NÁBOJNICÍ, ale Tebe stále zajímá "Když někdo z Vás seřídí žehlící LEE matrici bez nábojnice na "papírek", tak potom s nábojnicí nedojede nikdy "na papírek", ale třeba na 2 mm ?"
.


ne já to asi nečtu, co píšou... :P


ZDE: http://prebijeni.strelci.com/prebijeni/matrice.htm •Kalibrační – vypichovací matrice

jenže s nábojnicí nemam šanci to udělat "na papírek".


No ale spíše mě zajímá, zda-li Léčkaři mají taky 2mm mezeru mezi Shell Plate a matricí.....? NEBO jestli já mam matrice Browning, což NEVÍM, jak to poznám....

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » pon 14. dub 2014, 05:24

Francis píše:takže závěrem tedy . . . .

Když někdo z Vás seřídí žehlící LEE matrici bez nábojnice na "papírek", tak potom s nábojnicí nedojede nikdy "na papírek", ale třeba na 2 mm ?

Děěěkuji :) :)


Ne u svého Lee classic turret mám opravdu seřízeno tak, že při kalibraci a žehlení mi shellholder letmo "líbá" ;) matrici.
A nepřijde mi normální dělat náboje s rozptylem OAL +-0.2mm

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#45 » pon 14. dub 2014, 08:17

Takže když máš matrici i s nábojem až u shellplate, tak mam blbý matrice.... i kdybych to táhl tankem, tak se mi shell plate nedostane k matrici, když je uvnitř náboj(nice).

psal jsem +-0,2mm, ale teď jsem jich několik změřil a mam je +- 0,05 - 0,1mm

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů