LEE Loadmaster



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#136 » sob 9. říj 2021, 12:00

Zavady v akom zmysle? Ze neobtiahlo kver? Aky? Ono zavisi kolko sa sype prachu, ak si to mal od niekoho kto to riesil na svoju pistol tak proste prysypat.

Pre porovnanie, na Shadow ci P-10C mi staci 3.9 gr D032. Pre Glock 19 je 4.3 gr tak akurat.

Ano, na zaciatok chod pomalsie, to je jasne. Ale riesit pistolaky na 2 prejazdy je plytvanie casom. Predvcerom som tisicku zbuchol za daku hodinu a pol aj s prestavkami. Ano, dillon 650 s podavacmi. Ano, mam v tom gryf. Ale nevidim dovod nedostat sa na 500 za hodinu s loadmasterom.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#137 » ned 10. říj 2021, 18:08

Sekalo se nám to všem, zpravidla se nedovřel závěr zbraně.

Jo, mám za sebou školení a cenné rady co a jak. Takže budu muset něco upravit, třeba podlahu pod lisem a zlehka upravit seřízení. Sice jsou ty 9L opravdu nejméně problémové, ale třeba lehké mazání nábojnic ani v tomto případě zbytečné není.

Matrice budu mít:
1. formátovací na papírek dole
2. formátovací výše, bez jehly, na stabilizaci nábojnice nad zápalkovačem
3. prachovací a rozhrdlovací
4. osazovací
5. zažehlovací, zase až na papírek dole

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#138 » pát 15. říj 2021, 19:10

Předpokládám, že model:
odpočítám 20 nábojnic, 20 střel a do zápalkovače dám přesně 20 zápalek nefunguje, co ?

Kolik zápalek navíc je dobré v tom zápalkovači mít. Nebo je na to nějaká finta ?

Mělo jich být 20 ...

prvni_pokus.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#139 » sob 16. říj 2021, 08:01

Musíš mít zápalek více, aby tlačily svojí váhou a posouvaly se.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#140 » pát 22. říj 2021, 15:59

Více asi znamená tak 10 minimálně, spíše ještě víc, co ?

A drobná zrnka prachu na lisu je normální stav ?? Nebo mám ještě hledat problém kolem prachovače ?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#141 » pát 22. říj 2021, 17:42

Pokud pouzivas prachovac s vymennymi disky,nebo misto disku pouzivas stavitelny suplik, tak ano, problem je v kostrukci prachovace. Da se to resit lapovanim trecich ploch. Videa najdes na YT. Osobne bych volil koupit bubnovy prachovac od Lee. Ale udajne s nekterymi prachy taky trousi kolem, ale to nemusi byt uplne pravda. Jen jsem to nekde cetl v nejake diskuzi.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#142 » pát 22. říj 2021, 18:18

Myslíš tenhle prachovač LEE AUTO-DRUM POWDER MEASURE ??

Jo, ten jsem viděl i v provozu.
Líbil se mi, ale momentálně mám ten diskový co byl u lisu. A mám jak disky, tak ten stavitelný kousek. Uvidíme, ještě to prohlédnu a podívám se, kde by mohl být problém s netěsností. Mám za sebou zatím jen testovací serie, dnes jsem udělal 105 ks ..



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#143 » pát 22. říj 2021, 18:53

Jo, ten jsem myslel. Taky pouzivam ten, co mas Ty, ale dela to bordel, pak zlobi zapalkovani. Urcite na ten LEE AUTO-DRUM POWDER MEASURE prejdu, ale pistolove naboje pro me nejsou priorita, tak to zvladam i s tim diskovym.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#144 » pát 22. říj 2021, 19:36

Vždycky nějaká zrníčka budou. Pokud používáš jemný prach, tak je potřeba si s tím prachovačem pohrát.
Musíš ten otočný disk co nejvíce přitáhnout. Ale tak, aby se ještě volně vracel. Použil jsem na ty třecí plochy grafitový prášek. Nechal jsem v tom disku ten klíček na nastavování a dal na něj gumičku a druhý konec navlékl na spodek těla prachovače, tak aby to pomáhalo disku vracet se do horní úvrati. Už se mi potom nikdy nestalo, že by mi nedal dávku prachu.
Časem se může opotřebit takový gumový trojúhelníček, co to utěsňuje. Jde dokoupit, není drahý. Je dobré namazat tu trubku, na které je navlečená pružina, časem to půjde hodně ztuha.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#145 » pát 22. říj 2021, 19:45

Vsechny ty Lee prachovace jako nove trochu trousi prach. Vice trousi jemne sfericke, jako je treba D036, trubickove jako S020 vyrazne min.
Nejhorsi z nich byl ten starsi levnejsi Auto disk s pruhlednou nadobkou. Ten nemel zadne tesneni mezi nadobkou a davkovacim diskem - a protoze mezi temi dily je kvuli tolerancim vule, tak mel clovek sfericky prach vsude. Hodne pomuze ubrousit par desetin mm z distancnich zeber te zinkove zakladny tak, aby se tato vule vymezila. Tataz uprava ale pomuze i vyrazne lepsimu typu Auto disk Pro (cervena nadobka), ktery uz ma integrovane tesneni mezi nadobkou a diskem. Zmensenim vule se zvysi pritlak a bez vyrazne zvyseneho treni pak tento model tesni dobre.
Ten Drum s bubinky taky z vyroby neni casto tesny. Zalezi jaky je povrch daneho bubinku. Ja mel asi z 8 bubinku pekne hladky jen jeden, ostatni mely vyrazne koncentricke vrypy, ktere zpusobovaly trouseni prachu. Pomohlo je obrobit do hladka na soustruhu, coz neni uplne trivialni operace, ale pak az zacne poradne fungovat i ta zadrzna drazka pro zachytavani prachu na okraji, tak je to z tech tri typu ten nejlepsi.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#146 » pát 29. říj 2021, 17:25

Dnes jsem narazil na fotky tech bubinku z Lee Auto Drum. Jsou spatne, ale je videt pocatecni stav s vyraznymi vrypy a pak hladky po presoustruzeni.
prebijeni Lee drum powder dispenser otrepy (2).jpg

prebijeni Lee drum powder dispenser otrepy (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#147 » ned 7. lis 2021, 20:07

Tiskl jste si někdo nějaké 3D doplňky pro lis ??

Našel jsem vymezení pro správnou pozici do podavače nábojnic a lepší pacičky na přidržování nábojnic. A držáček na kontrolní čidla na zápalkovači.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#148 » ned 7. lis 2021, 22:05

Já mám vytištěné držáčky nábojnic na třetí a čtvrté pozici. Jsou přes gumičku, takže se dají snadno odklopit a tak vyjmout nábojnice ke kontrole. A pak jsem si nakreslil a vytiskl skluzavku, aby mi nábojnice padaly do krabičky dál od lisu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#149 » úte 9. lis 2021, 19:18

A co si při práci s lisem kontrolujete ?

Už vím, že musím:
1. slyšet chrastit zápalky v zápalkovači
2. slyšet cinknout nábojnici v podavači
3. zběžně zkontrolovat, jestli není v rouře nějaká nábojnice obráceně
4. vidět hladinku prachu než osadím střelu

Co dál na co jsem ještě nepřišel ?

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#150 » úte 9. lis 2021, 21:06

To chrastění zápalek poslouchat nemusíš, důležitější je pohlídat si jestli se ty zápalky ve skluzavce posunou, jakmile dojede hylzna. Jinak si sypneš prach do neozápalkované hylzny a máš o zábavu postaráno. Rozborka, vyfoukat napadaný prach, sborka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů