LEE Loadmaster



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#121 » pon 23. srp 2021, 18:13

na odzapalkovanie je jasne, ze matrica musi ist na poziciu c. 1, kde maju zapalky kam vypadavat. Plati pre Loadmaster, Dillon, Hornady a hocico…

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#122 » pon 23. srp 2021, 18:34

No, pozici matrice má, samozřejmě, správnou :-)

Šlo mi o to, jestli to někdo provozujete i jako odzápalovač s podavačem nebo ne a jak si ho při odzápalkování nastavíte. Fakt je ten, že s matricí více nahoru se mi už nábojnice nesekla, i když nebyla namazaná.

A odzápalkovávám i docela rychle.



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#123 » úte 24. srp 2021, 04:47

Kolombo ... na to pozor protože mezi vypichovací matricí a shellholderem by měla bejt minimální nebo žádná spára. Při zdvihu dochází i k formátování nábojnic a pokud si matrici zdvihneš, nemusí proběhnout formát po celý dýlce nábojnice. Pokud pak budeš mít kvér s těsnější komorou, můžeš si zadělat na problémy. Já v současný době budu pořizovat Lee APP což je podle mě na odzápalkování super záležitost. Ale uvidíme ...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#124 » úte 24. srp 2021, 06:29

Ona ta nábojnice půjde do lisu ještě jednou, bez zápalky, ale už vypraná a namazaná.

Na ty vytříděné, ale jinak neupravené prostě ta správná poloha matrice vede k zakousnutí nábojnice v matrici a následnému vytržení nahoru. Ono to trochu formátuje i tak, ale hlavně se mi to neseká. Aktuálně tam mám v dolní poloze mezeru cca 3-4 mm, neměřil jsem to.

Hlavně se to už neseká a odzápalkovávám bez potíží, projel jsem určitě tak 300 kusů bez jediného problému.

Už mám u Štróblů v košíku LEE UNIVERSAL DECAPPING DIE matrici, myslím, že na to pouhé odzápalkování bude lepší osadit tu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#125 » pon 13. zář 2021, 20:31

Jen se tak zeptám:

Jedete to někdo v konfiguraci matric
1. univerzální odzápalkovací
2. formátovací bez odzápalkovací jehly
3. prachovací a rozhrdlení
4. usazení střely
5. zažehlovací

Když už tam je 5 děr a mám všechny ty matrice ...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#126 » pon 4. říj 2021, 16:17

Je tohle ta správná výška formátovací matrice a nebo musí být ještě níže ??

formatovaci_matrice.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#127 » pon 4. říj 2021, 16:56

Co nejníže až na kontakt se shellplate..

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#128 » pon 4. říj 2021, 18:46

Hmm, tak to se zdá, že ten perfektně fungující podavač nábojnic nebo indexace nejedou tak jak mají, protože 99% podaných nábojnic nezapadne přesně pod matrici. Sakra, a to jsem měl pocit, že tohle už mi jede na 100%.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#129 » čtv 7. říj 2021, 07:11

A uz si na tom prebil aspon par (desiatok) tisic alebo furt len stelujes?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#130 » čtv 7. říj 2021, 18:18

No, mám aktuálně 3 kousky vzorového výrobku, ale bez prachu a zápalky :-)
Hlavně to byl test seřízení matric, momentálně mám sestavu ze 4 kusů matric.

A mám kýbl přebraných a lisem odzápalkovaných nábojnic, velkou krabici vypraných a půl kýble namazaných nábojnic. Čekám na zásilku střel. A v sobotu jedu na školení o přebíjení, kde si poslechnu teorii a měl bych se prakticky naučit seřízení matric.

Na desítky tisíc přebitých to zatím nevidím, ale mám v trezoru 3000 zápalek, tak něco snad vyrobím, než dojdou a než seženu další.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#131 » čtv 7. říj 2021, 18:56

Ten lis mas uz pol roka a este si nic neprebil? Dovod?

Na 9 mm fakt skolenie netreba…

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#132 » pát 8. říj 2021, 06:36

Mám ho zhruba dva měsíce :-)

A důvod je celkem jasný, stále nemám dost střel, kamarád mi jich odsypal cca 100 ks, takže jsem se věnoval hlavně odzápalkování a praní nábojnic, takže především jiné nastavení matric v lisu, než na přebíjení.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#133 » pát 8. říj 2021, 17:21

Pistolaky robim na jeden zatah, nie je dovod to riesit zvlast.

A ked uz, tak si kup druhu hlavu kde budes mat cisto univerzalnu odzapalkovaciu matricu. Ale nevidim dovod. Proste operiem a prebijam.

Puskove ano, tie musia ist zvlast.

Strely su dostupne, s tyma problem neni. Ci z Alsy, Limitu alebo od Aresu, par desiatok tisic aj pol miliona neni problem. Staci zdvihnut telefon a objednat.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#134 » pát 8. říj 2021, 18:56

Dnes konečně dorazily i střely :-)

Jo, pokud přistoupím na zápalky za 1,5 Kč, střely za 2 Kč a podobně, tak to nemusím přebíjet a můžu kupovat hotové ....

Já Ti nevím, ale když jsem bral přebíjenky na tréningy na střelnici, tak na 100 kusů byly tak dvě až tři závady. Takže já začnu raději pomaleji a pak uvidím, co kde jde zrychlit a zjednodušit.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#135 » sob 9. říj 2021, 05:30

kolombo píše:tak na 100 kusů byly tak dvě až tři závady


Tak to přebil nekdo kdo neumí přebíjet a nebo to byli náboje naprosto nevhodné konstrukce pro Tvoji zbraň. Mě by děsila i jedna vadná z 1000.. Neříkám že se nestane a občas neodejde zápalka atp. ale rozhodně jich mám méně než 0,1%
Jinak tu formátovací matrici si hoď níž jak jsem psal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Homelander a 3 hosti