Prachovač LEE Auto-Drum Powder Measure

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » čtv 3. lis 2016, 06:56

No vidíš :)

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#17 » sob 19. lis 2016, 20:11

Drum mám (Disk se na lisu ohřál asi hodinu), a jsem s funkcí spokojenej. Nikde se nic nesype, a ovládání je fajn.
Mám ale trochu problém s dávkováním prachu. D032 v pohodě, ale u S011 mi to lítá nějak náhodně. Například odpoledne jsem strávil snad 20 minut pokusama nastavit řekněme 4,6gr. Naměřil jsem třeba pětkrát po sobě 4,6, a pak najednou 4,8 a 4,4. Moc nechápu, kde je problém. Nakonec jsem, jak jsem z toho byl zblblej, to jako magor sypal na mističku přibalenou k váze místo rovnou vážení nábojnice s prachem, ale lítalo to skoro stejně.
Neví někdo co to?

P.S. Váha elektronická od Frankfordu.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#18 » ned 20. lis 2016, 17:34

Tu vahu mam taky a myslim, ze se ji neda verit na 100%. V patek jsem rozvazoval puskove nabojnice do skupin a vzdal jsem to. Vaha zkalibrovana, na pevnem stole, nabojnice pokladana vzdy na stejne misto. Jedna nabojnice vazena 5x za sebou. 3x stejne vysledky, 2x rozdilne. Pak jsem tu samou nabojnici zkusil 5x odvazit a pred kazdym vazenim "vyTAROVAT". Takhle to vyhodilo 5 stejnych vysledku. Takze tak.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#19 » ned 20. lis 2016, 18:09

To zkusím.
Na druhou stranu, 0,1gr je strašně maličký číslo, takže...

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#20 » pon 19. pro 2016, 17:49

Zdravím, máte někdo porovnání s timto prachovacem? Nevidím přesný název, tak dávám odkaz: https://www.naboje-prebijeni.cz/zasobni ... nl-hornady

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#21 » pát 14. led 2022, 08:21

Zdar střelci, chápu dobře, že při kombinaci tohoto prachovače spolu s LEE prachovací matricí pro 9mm L, která zároveň roztahuje krček, není možné nastavení jak moc chci krček roztáhnou, ale nábojnice musí do matrice na max, aby nadzvedla vnitřní část pro funkci automatického prachovače? Díky

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#22 » pát 14. led 2022, 09:14

Trochu nerozumím.

Nastavení rozhrdlení je samostatné, až na samém konci pohybu nábojnice. Podle mne je už dávno nasypáno, když dojdeš na doraz a rozhrdluješ.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#23 » pát 14. led 2022, 09:29

20220114_092345.jpg

Nábojnice nasazená na vnitřku matrice, která se stará o rozhrdlení. Dále už je konus. Další foto je, když na na dávkovač vyvinu sílu proti nábojnici, aby se otočil dávkovač. Výsledkem je nábojnice na doraz.
20220114_092817.jpg


Tím pádem si myslím, že není možné si regulovat, jak moc bych roztáhl..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#24 » pát 14. led 2022, 11:54

Pak to ale nikomu nemůže fungovat, nemyslíš ?

Nastavení matric máš tady: http://prebijeni.strelci.com/prebijeni/matrice.htm

Podstatné je, že roztahování probíhá na horním dorazu té pohyblivé části, kdy už je prachovač dávno vysypaný. Já mám tedy autodisk, ale tohle je na 100% stejně, protože to je dané kombinovanou prachovací/roztahovací matricí.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#25 » pát 14. led 2022, 12:02

Proto se zde ptám, jestli to tak je normální.
Pružina v prachovači je natolik silná, že je opravdu za potřebí tolik síly, že se vysype až když je rozhrdlená až na dorazu, viz foto.

Ten článek jsem četl. Ten se věnuje pouze nastavení bez prachovače. Pokud by autor měl psát i o automatickém prachovači, bylo by to na svůj odstavec.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#26 » pát 14. led 2022, 12:51

No, to tedy nevím.

Ale maximální rozhrdlení se nastavuje výškovou polohou celé matrice. Takže já nastavil správné rozhrdlení a pak namontoval prachovač. A kromě drobného poladění rozhrdlení jsem na to prakticky nesahal.

Máš to originál prachovač ?
Je to originál matrice ?
Bylo to nové ?
Co máš za lis ?



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#27 » pát 14. led 2022, 14:11

Vše je nové v setu Leee 4000 PRO.
Já to chápu, jak se to nastavuje. Ale to, že si nastavim nějak rozhradlení mi pak nezaručuje, že mi dojede prachovač až na svůj konec.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#28 » pát 14. led 2022, 15:29

A zkoušel jsi to? Nebo to teprve montuješ dohromady a mudruješ nad tím ?



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#29 » pát 14. led 2022, 17:02

Skládám. Nevím jak to říci líp, ale je úplně jedno, jestli já budu tlačit nábojnicí na prachovač, nebo prachovač na nábojnici. Tak jako tak, nenaprachuje dřív, než bude nábojnice na doraz. Až to dám dohromady, tak si nemyslím, že by byla změna.

Samozřejmě můžu zkusit způsob usazení matrice dle návodů, aby to roztáhlo jen z části. Ale nemyslím si, že by mi po tomhle nastavení a namontování prachovače prachovač prachoval.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#30 » pát 14. led 2022, 17:20

Nevím, samozřejmě je možné, že ta pružina je tak tvrdá, že se nejdříve až na doraz rozhrdlí a teprve pak se začne zvedat prachovač. To rozhrdlení ale má být malé, takže až na doraz asi není dobře.

Pokud jsem koukal, tak tady je v činnosti vždy jen jedna matrice, takže bych to prostě zkusil a uvidíš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti