Prachovač LEE Auto-Drum Powder Measure



ludek26
Příspěvky: 64

Příspěvek#31 » pát 14. led 2022, 17:28

Choze má pravdu. Rozhrdlení a prachovaní nejde samostatně nastavit. U 9Luger to celkem jde ale u 7,65Br moc ne. Když jsem nastavil rozhrdlení jaké jsem chtěl tak se stávalo že v drumu zůstalo pár zrníček prachu. Když jsdem přidal na rozhrdlení tak zase zapadávaly střely do nábojnice :roll: .
Jediné řešení bylo vymezit vůle v mechanizmu prachovače :cry:



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#32 » pát 14. led 2022, 17:43

A nebo výroba custom prachovací vložky, která nebude mít pitomý trychtýř, ale bude rozhrdlovat ála Lyman M Die. Já si takové vložky vyrobil. Např. na 9mm Luger mám dvě, menší pro FMJ, větší pro Pb a poměděnky. Sice jsem si to dělal nejdříve pro Dillon prachovačku, a posléze pro vlastní prachovačku založenou na RCBS Uniflow, ale princielně jde o tu vložku, která se bude lišit od té mé jen tou vrchní násypkou, ale ta šklebicí část by byla stejná.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#33 » pát 14. led 2022, 19:12

Hmmm. To je sakra divný prachovač.

Nejde na to nasadit autodisk prachovač?

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#34 » sob 15. led 2022, 21:13

Já používám hlavně tento prachovač. Dělám 9mm Luger a 38SP a funguje bez problémů,
Když chci více rozhrdlit, tak ho více zašroubuji.
To je divné, že s tím máš problém, že by vadný kus ?



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#35 » ned 16. led 2022, 10:55

Ace curly - přesně tak, pokud chci víc rozhrdlit, víc ho zašroubuju. Nic víc.



557
Příspěvky: 3

Příspěvek#36 » sob 26. úno 2022, 09:26

Ale když bych chtěl rohrdlit méně, neotevře se buben pro nasypání prachu ze zásobníku úplně a vznikají nepřesnosti v dávkování prachu. Je to tak, jak píše Choze.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#37 » ned 26. bře 2023, 18:27

Tak se mi dnes tento prachovač zasekl v horní poloze a pružina ho nevrací zpět. Zajdu s tím výhledově k prodejci, je v záruce, ale kdyby někdo poradil nějaký osvědčený trik, jak ho uvolnit bez následků, ušetřilo by mi to cestu.

Navíc se mi zdá, že se povysunula vnitřní trubka.

Najeto má asi 4.000 lugerů. ObrázekObrázekObrázek



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#38 » stř 29. bře 2023, 00:34

Jarda.Jezek píše:...Navíc se mi zdá, že se povysunula vnitřní trubka.
Najeto má asi 4.000 lugerů.


Myslim ze nevysunula, takhle to patri viz muj starsi kus (r.v. asi 2016-17, najeto urcite pres 10000 lugeru) a ma to stejne.

prebijeni Lee auto drum powder dispenser davkovac prachu vnitrek (2).jpg


Jeste jsem nasel lepsi fotky tech bubinku o kterych jsme vedli rec v jinem tematu, ale sem to patri vic.
Vzadu original bubinek s chlupatym ryhovanym povrchem dodany Lee asi pred 5-7 lety, ktery jemne prachy ala D036 trousi. Vepredu stejny, ale opraveny - obrobeny na soustruhu ostrou kudlou, ktery funguje bezchyby.

prebijeni Lee auto drum powder dispenser davkovac prachu bubinky (3).jpg


Co se tyce kousnute pruziny nevim, nestalo se mi. Zkusil bych tradicni lecbu poklepem, treba se uvolni :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#39 » stř 29. bře 2023, 05:16

Prachovač už mám zpět a funkční. Když to mně nešlo silou ani prodejci to nešlo silou, tak jsem mu to tam nechal s tím, že to nějak zkusí, protože má náhradní díly, takže když něco nepřežije, nevadí. Nakonec to zkusil větší silou a uvolnil ho. Rozebral, zkontroloval a vůbec nenašel příčinu, proč došlo k záseku.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#40 » stř 29. bře 2023, 06:22

Zda se, ze stare osvedcene sovetske metody lze aplikovat i na americke vyrobky. To je dobre.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#41 » ned 23. črc 2023, 18:48

Včera se mi prachovač zasekl hned několikrát, pokaždé šel shodit celkem lehce zapáčením plochým šroubovákem do škvíry s pružinou.

Od posledního servisu u prodejce má za sebou další asi 3 tisíce nábojů.

Zřejmě se přidírá, zkusím ho trochu přimáznout, i když by to údajně nemělo být potřeba.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů