Prachovač LEE Auto-Drum Powder Measure

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 8. lis 2015, 10:58

Chci se podělit se zkušeností s novým automatickým prachovačem od LEE který je konstruovám na bázi stolního modelu "perfect powder measure". Koupil jsem jej v Německu na eshopu http://www.artax-vorderlader.de
Konstrukce jako takové je o hodně "kompaktnější" a na první pohled solidnější než diskové prachovače. Dávka lze plynule nastavit a tak odpadá rozhodování se, kterou díru použít. K prachovači dostanete dvě výměnné dutiny (jednu pro malé/pistolové navážky a jednu pro velké/puškové) já jsem si rovnou dokoupil za pár stovek ještě 4 další. Pracovač je vybavený odnímatelnou pojistkou proti dvojé dávce (po jedné dávce páčka odpojí táhlo a je nutno "odjistit" pro další - já jsem toto odstranil, protože mne to štvalo). Přesnost dávkování jsem ověřoval na 10 vzorcích se sferickým prachem D032 v požadované dávce 4,20gr - min byla 4,18 a max 4,22. Pak s válečkovým Tubalem 2000 o požadované dávce 19,5gr a zde min 19,38 a max 19,86.
Prachovač nesype kolem sebe jak bylo zvykem u diskových. Celkově jsem s ním spokojený a nemám už důvod používat diskový.
Obrázek

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#2 » ned 8. lis 2015, 11:59

Da se tento prachovac použít v matricich Lee jako ten původní diskový model?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 8. lis 2015, 13:10

Ano, používá na stejné prachovací matrici.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#4 » ned 8. lis 2015, 14:49

Promiň že jsem tak otravný, ale mohl bys pak sem dát fotku instalace na lisu? Tento prachovač mě zaujal tím plynulým nastavením navážky, což u diskového nejde, pokud člověk nepoužije Charge Bar, který s mím prachem nefunguje.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » ned 8. lis 2015, 16:05


Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#6 » ned 8. lis 2015, 17:56

Bohužel se to nezobrazuje :-(

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#7 » pon 9. lis 2015, 21:26

Já to vidím.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#8 » sob 13. úno 2016, 18:47

Taky se mi ten obrazek nezobrazuje. Ale asi do nej pujdu. Myslim si, ze nebude problem ho pouzivat na Lee Pro 1000. A protoze chci v budoucnu prebijet i .223 rem. na jednooperaku, tak by to nemuselo byt spatne reseni. U Strobla ho maji za 1430 kc a dalsi drumy za 598 kc.
Edit:
Dotaz na McFly.
Kdyz mam v planu v budoucnu prebijet jen .223 rem. ma cenu dokupovat ty dalsi Drumy, nebo budou stacit ty, ktere jsou v zakladnim baleni? Prebijet budu jen .45 ACP a .223 rem.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#9 » pon 20. čer 2016, 19:17

Ahoj. Používá ještě někdo tento prachovač? Chceme koupit ještě jeden na hlavu 45ACP abych nemusel měnit prach a disky v lee auto pro.Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#10 » pon 10. říj 2016, 10:34

Zakoupil jsem jej rovněž, protože se mi na Auto Disc opotřebovalo těsnění a jemnější prachy jako D032 nebo D036 se sypaly ven. Navíc přebíjím i 7,65 Br. a Auto Disc nedá už tak malou navážku, tj. 1,9 - 2 grainy. Zatím maximální spokojenost, navážky +/- 0,1 grainu, žádný prach kolem, rychlé nastavení. Auto Disc používám pouze pro prach S011 na 0,45 ACP.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#11 » stř 26. říj 2016, 09:13

Tak jsem si Lee Auto-Drum koupil také, jako náhradu za neustále závadící Pro Auto-Disk. S tím jsem měl problém že nejprve nechtěl dávkovat s Charge Barem, takže jsem vždy volil nějaký kompromis v discích. Po nějaké době se mi povedlo ho sprovoznit i pro použití Charge Baru, ovšem pravidelně po cca 1000 nábojích se mi začal zasekávat v horní úvrati, musel jsem ho vždy rozebrat a kompletně vyčistit, pak opět těch 1000 nábojů pracoval dobře, ale situace se vždy opakovala. Také dávkování mělo celkem velký rozptyl hmotností (ne takový, aby to ohrozilo bezpečnost nábojů). Teď jsem právě dodělal asi 300 - 350 kousků s Auto-Drumem a naprostá spokojenost, lépe se mi nastavuje, práce s ním je hladší, žádné zadrhávání. A hlavně se nikde nic nesype, vše je krásně čisté. Pojistku proti dvojité navážce tam zatím nechám, nevadí mi, naučil jsem se postup, při kterém ji plynule mačkám po ukončení prachování. Kontroluju každý náboj pohledem na přítomnost prachu, takže se nestane, že bych zapoměl prach nasypat. Za mě tedy naprostá spokojenost a mnohem lepší práce než s Pro Auto-Disk prachovačem. Lis je Lee Classic Turret a prach Vectan BA9.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#12 » stř 2. lis 2016, 17:19

Tak i ja se musím podělit. Koupil jsem tenhle prachovač a vše ok, dokud používám prach s většími zrnky, treba ba9. Ale jakmile dám D032 tak to mám všude. Neskutečně se sype okolo. Je moc jemný. Nemáte někdo nějakou radu ?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 2. lis 2016, 20:39

Jo, potřít grafitovým práškem a utáhnout drum tak aby nesypal, používám v nem D032 a naprosto OK.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#14 » stř 2. lis 2016, 20:52

A nevíš prosím, kde to koupím? Co to udělá? Utěsní nějak mezeru?

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#15 » stř 2. lis 2016, 22:09

Děkuji za radu. Pomohl delší šroubek o centimetr, víc přitáhnout a grafit jsem nastrouhal z tužky. Šlape jak hodinky a ani smitko D032 :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů