Dillon 1050 a Mark7



motoser
Příspěvky: 6

Příspěvek#16 » stř 17. bře 2021, 12:55

Aha, tak děkuji moc za odpověď. Je to možné, jelikož všude na českém internetu mají ceny nižší a zboží "skladem" i když vlastně už skladem není. Tak že je možné, že mají staré ceny. To by vše vysvětlovalo. A taky to, že nyní asi není nejvhodnější doba začít přebíjet. :/



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#17 » pát 19. bře 2021, 22:15

Alsa Pro si kontaktoval?

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#18 » sob 27. bře 2021, 16:00

Zdravím Vás lidi. Obracím se na Vás s otázkou na nastavení lisu Dillon 1050. Vše jsem odladil ale co mi stále dělá problém jsou zápalky. Dolisování dobré. Ale podávání horší. Občas se stane, že nepodá zápalku nebo vylítnou hned rovnou dvě a pak to všude lítá po stole. Nevíte kde bych měl hledat chybu? V první řádě jsem dorazil víc hliníkovou trubku s plastovým náustkem do dna a do drážky v plastové trubici. Tak aby modrý náhubek byl těsně nad pohybujícím se ústrojím. Ale stejně se občas stane že prostě buď zápalka vyletí nebo to tam pošle zápalky dvě. Dokážete mě nasměrovat, kde by mohl být problém? Budu moc rád za info.

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#19 » ned 28. bře 2021, 12:15

ahoj, dělají to i zápalky, nevím, co používáš... každopádně ten modrý plastový bazmek dole jsem musel dát pryč a teď si přesně nevybavuju, ale tyčku jsem otočil mosazným náliskem dolů a perfektně se to musí dolapovat k šoupátku na podávání zápalek, od té doby mám klid ;)

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#20 » ned 28. bře 2021, 15:12

No, já bych právě taky řekl, že ten plastový modrý bazmek by měl být až na tom šoupátku. Ale já tam mám tak cca 2mm mezeru. Ale když ten plastový bazmek sundám, tak tam ta mezera bude pak asi 10mm tak že se zápalky budou sypat jak divé a bude to ještě horší. To že otočím tu hliníkovou trubičku, tak tím nic nevyřeším. Jelikož v té velké ocelové trubičce je dole zarážka na to plastové čůro, tak že to není jak udělat. Na fcb. do skupiny přebíjení jsem dával i foto pro představu.

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#21 » ned 28. bře 2021, 15:33

večer to rozdělám vyfotím ti to, už to stejně potřebuju vyčistit...

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#22 » ned 28. bře 2021, 17:29

IMG_20210328_181534493.jpg
IMG_20210328_181406142_HDR.jpg
napsal jsem to blbě... ne že jsem tu tyčku otočil, ale vyměnil za tuto a srovnal se šoupátkem aby chodilo volně, ale mezera byla minimální...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#23 » ned 28. bře 2021, 18:05

A kde se tohle mosazné dá sehnat? Popřípadě rozměr by byl? A jak jsi to srovnal, to jsi to zkracoval? Jelikož to chápu, tak že to v tom pouzdře dorazíš na max a už s tím níž nehneš. Není tam potřeba ten průřez a určitá modularita aby to pracovalo jak je tomu u toho plastu?

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#24 » ned 28. bře 2021, 22:01

Marně lovím v paměti, kde jsem tu tyčku vlastně vzal, možná je z 650, tam teď používám LP zápalky a na SP mi tyčka chybí, tak to asi bude ona... Už to je taky pár let, co jsem to předělával... Dorazil jsem na max a po desetinách ubíral, aby šoupě chodilo lehce... Co si pamatuji, tak ten plast se vychodil a zápalky se mohly vzpříčit, teď když tam je mosaz na konci, jdou zápalky natvrdo, nemají kam uhnout a šlape to dobře už dobrých pár stotisícovek...

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#25 » ned 28. bře 2021, 22:50

Tak to je škoda že nevíš. Koukal jsem na náhradní díly k Dillon 650 a nic takového tam není. Všude se prodává ten plastový co mám i já. Tak mi nezbyde nic jiného než si to vyrobit, protože pochybuji že něco takového někde najdu :/ Ale děkuji za info a nasměrování kam se ubírat. ;)

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#26 » pon 28. čer 2021, 05:34

Tak Vás zase budu prudit. Řeším na svém Dillonu dávkování prachu. Nevím jestli je to v pořádku ale laborace prachu mi při přebíjení litá v rozmezí +- 0.3grn až 0.4 grn. Je to normální? Jak bych mohl zabránit takovému rozptilu? Když si dám navážku třeba na 3.7grn tak po cca deseti přebitých nábojů se navážka změní a jednou to letí dolů a pak zase nahoru. Tak že s tím pořád kroutím sem a tam s snažím se docílit toho abych tam měl to co potřebuji. Jak ty navážky letí Vám? Taky jsem se chtěl zeptat, jak máte dotažený ten modrý motýlek na té šroubovici, jestli to náhodou na tom taky nemůže mít vliv?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#27 » pon 28. čer 2021, 09:42

Předpokládám že prachovace je stejný jako na 650. Co jsem vypozorovat záleží i na druhu prachu a hodně u mě pomohla tokova ta stříška co má eliminovat rozdíly ve výšce sloupce. Tu co mám je od Armanova.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#28 » pon 28. čer 2021, 10:29

Šroub na tom motýlovi utahni tak aby na max. stlačení se ještě vešel do závitu pružinky list papíru.
Jinak já jsem nenašel prach se kterým by to nechodilo jak má, vyjma rozjezdu lisu, tam jsou drobné rozdíly pár nábojnic, a pak to dávkuje přesně až do skoro poslední dávky. Zřídka kdy mi to během přebíjení někam ujede o 0,1gr. ale to bývá spíše když měnim dávku nebo prach.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#29 » pon 28. čer 2021, 12:11

Béďa: No jel jsem Lovex D036 a nyní jedu D032 a řekl bych, že rozptyl je horší u té D032. Co se týče množství v dávkovači, tak jsem nepocítil rozdíl při plné nebo prázdné nádobě. Proto jsem od tohoto řešení ustoupil.

tom: Myslíš maximální stlačení pákou dolů nebo nahoru? Popřípadě jaký prach používáš? Případně jaký je rozdíl v zrnitosti. Jestli máš tedy zkušenost s D032, jelikož já jsem měl jen tyto dva prachy. Co se týče rozjezdu, tak mi to právě lítá až někde od cca 15ks a pak zase kroutím a průběžně měřím. Ale zase po cca 15ks se to zase hne. Už nevím co bych měl podchytit aby to bylo tak jak to má být.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#30 » pon 28. čer 2021, 16:51

Ten šroub na tycce se závitem mám utazeny přibližně stejně jak je popsáno. Ještě mě napadá, že jsem řešil něco podobného po výměně raže z 223 na 9L kdy hodně namazane nabojnice znecistily rozhodovací vložku a bylo potřeba ji ze nitr vyčistit alkoholem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů

cron