.38 S&W Short



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#1 » sob 5. lis 2022, 16:18

Ahoj střelci!

Mám dotaz zda se někdo podělí o zkušenosti k přebíjení výběhové ráže .38 S&W „Short“ bezdýmým prachem pro historický revolver systému SW Top Break – Smith Wesson 38 Single Action model 1-1/2, zlamovací s ejektorem. Jde mi hlavně o typ prachu a navážku pod olověnou střelu.

Co jsem zatím nastudoval, tak dle internetových zdrojů, výrobců prachu a dostupných údajů bych si představoval startovací laboraci náboje a konstrukci takto:

Nábojnice .38 SW
Zápalka: SP Winchester
Prach: 2,0 gr. Lovex S020, nebo 2,2 gr. Lovex D036 (má nižší tlak)
Střela: Olověná Ares .38, 148 gr., nebo 158 gr.


Díky za tipy a zkušenosti s přebíjením!

Pozn.: Na trhu jsou samo sebou dostupné novodobé náboje dané ráže, např. PPU se 145 gr. střelou, nebo Magtech se 146 gr., tím také proběhla tormentace, netuším však jak moc jsou tyto náboje vhodné pro další rekreační střelbu z těchto historických revolverů...

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#2 » ned 6. lis 2022, 18:00

Nevím jestli ti to pomůže, ale aspoň do začátku. Pro westernovou střelbu do OpenTopů zkracuji 38SP nábojnice na 27mm. Je to sice pořád o 7mm delší než 38 Short, ale zapouštím 90gr střelu do nábojnice tak, aby čouhala asi 2mm. Takže vnitřní objem by mohl +- odpovídat. Dávám 3,4gr Ba 9, nebo 3,6 gr S015.
Používej raději lehčí střely. Zápalky jakékoliv SP.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#3 » ned 6. lis 2022, 20:16

Němec
Rozhlídni se po webu po navážkách pro 38 short colt, pro ipsc minor.
S015, AS, či podobný brokový destičky ten nízkotlaký provoz zvládají
bez výrazného kolísání rychlostí a problémů s čistotou hoření.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#4 » pon 7. lis 2022, 18:38

Díky za navedení.

Zkusím najít další informace k laboracím a vyzkouším pár variant, .38 short colt je také dobrá stopa. S015 zní jako dobrá varianta.
Takže nyní ještě studium a pak otestovat nejvhodnější kandidáty.

Uvidím, jak to dopadne:)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#5 » pon 7. lis 2022, 18:42

navážky budou malé ale ty destičky jsou objemné

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#6 » úte 8. lis 2022, 17:13

Oprava, teď jsem si to po sobě přečetl. Samozřejmě Ba10 a ne Ba9.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#7 » sob 31. pro 2022, 15:04

Ahoj, tak jsem nastudoval co šlo a vyškrábal informace z hlubin internetu a nakonec uklouhnil nějakou směs. Díky za radu s tím prachem, dle zahraničních fór se dají určit +/- převody mezi jednotlivými prachy a ta Ba 10 je celkem fajn.

Odskočil jsem si vyzkoušet v rychlosti 5 přebíjenek + 5 ran továrního střeliva, jednoruč na pět metrů. Vzhledem k nehorázně tuhé spoušti nic moc soustřel, ale k danému účelu to stačí. Pocitově ty tovární byly mnohem slabší, takže zkusím udělat ještě nějaké vyloženě terčové laborace, nechci toho dědečka revolvera trápit, stačí ať to doletí do terče. Každopádně je úžasné si z té historie vystřelit a také, že ten dědeček revolver zvládne i silnější navážku bezdýmu a tormentaci se ctí a bez újmy.
Pozn.: Všechny střely prošly 4 cm překážkou ze dřeva a dřevotřísky jako nic. Přebíjené střely se navíc komplet deformovaly, tovární ne. Buď je to menším výkonem těch továrních nábojů, nebo tvrdostí slitiny...?

Zkusím vložit foto níže...



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#8 » sob 31. pro 2022, 15:06

Foto1:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#9 » sob 31. pro 2022, 15:08

Foto střel, první je přebíjenka, druhá od Magtechu:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů