Legislativa v evropských zemích - země V4, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko aj.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#31 » ned 9. pro 2018, 12:26

Caroprd: to mě nenapadlo. takže je vlastně dobře, že psychiatři nechtějí ručit za svou práci... :-)



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#32 » ned 9. pro 2018, 13:28

No pokud se už smirime s tím, že tady ten institut je, tak ano, podle mě je to lepší. Neříkám, že dobrý, to pozor, ale lepší.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#33 » pon 10. pro 2018, 11:11

V Maďarsku jsem viděl v jedné továrně v Budapešti chlapa v montérkách, který měl bílé pouzdro s nějakou předpotopní pistolí, nevím, co to bylo. Normálně tak chodil po fabrice, ale neměl žádnou uniformu, asi nějaká závodní stráž, ale nic bližšího o tom nevím. Ale nikdo se nad tím nepozastavoval, asi je to tam normální.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#34 » pon 10. pro 2018, 12:32

Scanner na zboží? :-)



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#35 » pon 10. pro 2018, 17:48

tak pistoli snad ještě poznám. Byl to asi nějaký ten jejich FEG, celokov, vzhledem k tomu, že to měl v pouzdře, tak jsem moc neviděl. Ale nepřipomínalo mně to nic u nás běžného.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#36 » pon 10. pro 2018, 21:14

Ale, tak u nás přece taky mají strážní zbraně. Někde. Ale to nic nevypovídá o možnostech běžných lidí v dané zemi (lidí jako my). Zkusím zjistit víc. Brzy jedu do Maďarska.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#37 » pon 10. pro 2018, 21:36

No to jo, ale jde aspoň nějak poznat, že jsou to strážní. Ten chlap byl oblečený jak ostatní v té fabrice, montérky s kšandama, akorát měl opasek s pistolí. Asi lidové milice nebo co :-)



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#38 » pon 10. pro 2018, 22:43

U nás ještě v roce 1995, před přijetím zákona o zbraních v dnešní podobě, běžně strážní, zaměstnanci ochranek a to i v superemarketech, nosili pistole viditelně na opasku, protože zákon nenařizoval skryté nošení. Maďarsko má možná dodnes podobnou úpravu, jako jsme měli my. Nošení zbraně jednotlivcům bylo povoleno pouze vyjímečně a ochranky zbraně nosily na základě tzv. hromadného zbrojního průkazu zaměstnavatele a nosily je neskrytě. Zaměstnanec ochranky nemusel mít zbrojní průkaz, zbraň nosil po celou dobu služby a po službě ji odevzdal do trezoru nebo předal další směně.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#39 » pon 10. pro 2018, 22:53

madar mi vyprávěl, že v madarsku palné zbraně mají trošku jen myslivci, vojáci a políši ve službě.
Nosit? držet? V žádném případě nikdo nikdy! utopie!



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#40 » sob 15. pro 2018, 00:28

bylo to v továrně Knorr Bremse a několikrát jsem to viděl na vlastní oči. Tak to byl asi policajt nebo voják maskovaný za dělníka :-)



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#41 » ned 13. čer 2021, 12:38

Bacha na nemecke Zelene !! Nemecti Zeleni si schvalili novy program. Co se tyce civilniho drzeni zbrani, tak pouze pro myslivce.
Sportovni strelci budou nuceni pouzit pouze nesmrtici zbrane.
A pozor, prosazeni nesmrticich zbrani ve sportovni strelbe chteji prosazovat i internacionalne.

Zaznam tady:
https://www.youtube.com/watch?v=z9ysducIK7I&t=34870s



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#42 » pon 14. čer 2021, 07:49

Nejhorší je, že zelení mají reálnou šanci vyhrát. Otázka je, jestli by je nějaký koaliční partner nechal to prosadit...



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#43 » stř 12. led 2022, 08:53

Ze slovenského Streleckého podcastu: reciprocita uznávání ZP mezi zeměmi neprošla do slovenské novely dle směrnice.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#44 » úte 1. bře 2022, 11:15

Je někdo rezidentem ve Španělsku (Tenerife) a podělí se o zkušenosti pls ? Sem nebo i jen do SZ.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů

cron