Švýcaři se museli totálně zbláznit.



kapikacz
Příspěvky: 86

Příspěvek#1 » ned 19. kvě 2019, 15:43

https://www.novinky.cz/diskuse?id=56472 ... tionId=742

Nedokážu si představit referendum kde se lidé vysloví pro zákaz poloautomatických zbraní. Pokud ovšem nebylo zmanipulováno.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#2 » ned 19. kvě 2019, 15:50

Myslíš, že by u nás takový referendum dopadlo jinak?



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#3 » ned 19. kvě 2019, 16:45

Prostě pro dvě třetiny Švýcarů to není tak důležité, aby se kvůli tomu nadobro rozešli s EU.
Některé z nich zbraně nezajímají (asi většina ženských a také část záložáků, co si tím prošli jen jako otravnou povinností a zase tolik to nežerou), jiní spoléhají na ten systém výjimek (zatím to víc postihne souseda než mě, takže co je mi do toho) a další to považují za méně důležité než výhody (ať skutečné či zdánlivé) z dodržování eurounijních předpisů.
Naposledy upravil(a) Piggy dne ned 19. kvě 2019, 16:47, celkem upraveno 1 x.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#4 » ned 19. kvě 2019, 16:46

To SansLogique: Jo, lidé by se vyslovili za zákaz všech zbraní.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#5 » ned 19. kvě 2019, 16:48

Účast v referendu byla 44% voličů, pro zavedení EU zbraňové legislativy bylo 64%. Pro zavedení legislativy bylo teda celkově 28% voličů a proti 16% voličů.

V souvislosti s tím, kolik lidí ve Svýcarsku vlastní zbraně, se mi těch 16% hlasů proti zdá docela málo. Buďto jsou vlastníci zbraní ve Švýcarsku hodně proevropsky zaměření nebo jim to je jedno a prostě se na hlasování vykašlali.

Každopádně v souvislosti s malou účastí v referendu si o tom vlastníci zbraní ve Švýcarsku rozhodli hlavně sami. Tak ať mají, co si přejí... Nejsou v EU a bylo to jenom na nich.

My v EU jsme a rozhodovat se nemůžeme. Momentálně závisíme na "nadšencích z MV" (zaplať PánBůh za ně) a tom, že politici na patřičných místech budou mít rozum. Oboje je bohužel nejistá věc a může se změnit. A navíc je otázka, zda nadšenci a rozumní politici vůbec mají nějakou šanci ve vzdoru proti EU dlouhodobě uspět.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#6 » ned 19. kvě 2019, 16:55

Ano, je to zvrácené, ale oni jsou Švýcaři dost uzavření a o dění mimo se moc nezajímají. Takže když přišla směrnice, řada lidí si myslela, že se jich to nedotkne a především hospodářská komora, podnikatelé a policie tlačili na přijetí směrnice. To že přijetí zas až tolik neznamená a při podpoře vlastního parlamentu si můžou dokonce polepšit, jako ve Finsku, je jim neznámé. Co je jinde je nezajímá, tak ani neví jak to tam chodí. Díky své uzavřenosti ani nejsou ochotni se s někým o tom bavit, nebo radit.
Průzkumy u nich už měsíce před volbou říkaly, že proti přijetí je jen třetina voličů, a to se potvrdilo.

Průser je to, že nemají pořádně žádnou armádu a hlavní obrannou silou jsou tam domobranci na které zákaz dopadne. Tímto zvráceným krokem se po ovčím zvyku vzdávají vlastní suverenity.

Knope, Nemůžeme uspět ve vzdoru, naopak, musíme podporovat, ale při tom si to dělat po svém. resp. Finská cesta

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#7 » ned 19. kvě 2019, 19:29

kde se dozvím víc o "finské cestě" ?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#8 » ned 19. kvě 2019, 19:39

Já bych se klidně asi vsadil, že u nás by lidi v referendu nechali držení zbraní zakázat úplně.
A nejlepší je, jak první co tu někoho napadne, že byli z manipulovaný. :-) Občas vylezte z těch bublin střelců.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#9 » ned 19. kvě 2019, 19:45

Zmanipulovaní jsou médií, politiky, sociálními sítěmi.

Když vysoce postavený politik, začne vyvolávat negativní emoce, proti vlastní armádě, je asi něco v zemi špatně
https://zbrojnice.com/2019/05/17/svycar ... diktature/

A když se k tomu přidá policie, že bez schválení, nemůžou chránit lid..
https://zbrojnice.com/2019/05/16/citat- ... -ochranit/
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne ned 19. kvě 2019, 19:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#10 » ned 19. kvě 2019, 19:46

tomoking píše:kde se dozvím víc o "finské cestě" ?

Tady je odkaz. A na Zbrojnici jich je víc zajímavých.
https://zbrojnice.com/2019/03/21/finsko ... ni-obrany/

Znamená to, že by se u nás zřejmě musel zavést státem organizovaný systém rezervistů. Už teď trénuji víc než běžný policista, nebo voják, ale chybí mi znalost organizace a povědomí o začlenění do složek obrany státu.
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne ned 19. kvě 2019, 19:53, celkem upraveno 1 x.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#11 » ned 19. kvě 2019, 19:49

Sedmej: souhlas, navíc taky záleží, co se položí na druhou misku vah. Ve Švýcarsku je strašili, že bez Schengenu nebude fungovat ani Švýcarská policie.
Tak zvolili "správně" a neproblémisticky.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#12 » ned 19. kvě 2019, 19:54

@Letec: teď o tom Sedmej mluvil :-D Zapomeň na to, že většinu lidí zbraně zajímají a vímají je jako občanské právo a že ta zlá média se to snaží změnit. Pro většinu lidí jsou zbraně mezi lidmi zbytečnost a nebo dokonce hrozba. I bez médií a průserů z Ameriky.
Vybrali jsem si odjakživa exotické a ohrožené hobby.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#13 » ned 19. kvě 2019, 19:59

Já vím, nemusíš mi to říkat. Když jsem se nechtíc před časem prořekl u kafe, že u sebe nosím kapesní nožík (čepel 7cm) , známá mě málem zfackovala jestli jsem normální a k čemu to mám. K mému úděsu na to obdobně pohlíží většina lidí.

Ten důvod, že by to organizoval stát je jako stopka na výkřiky různých (ne)ziskovek.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#14 » ned 19. kvě 2019, 20:08

pavelg: Jasný, ale tohle co se položí na misku vah je oboustranné. Když se u nás vedla veřejná debata ohledně ZP, i ze strany střelců se dávali přehnané argumenty.
Myslím, že ty jsi tu kdysi psal o tom, jak referenda a přímá demokracie na nejnižší úrovni je to nejlepší (mám pocit, že to bylo kdysi u debaty kolem přímé volbě prezidenta), protože lidi ví nejlíp co je pro ně dobrý. Tady je třeba jedna z ukázek.

Letec 12: Někteří možná, ale nestřelecká veřejnost prostě nechce, aby vedle nich v Lídlu stál jouda s nabitou pistolí u pasu. Na to nepotřebují žádnou masírku z médií nebo neziskovek. Tohle píšu na základě názorů lidí v mém okolí s kterými jsem na tohle téma někdy mluvil. A pokud by na druhé misce vah, jak píše pavelg někdo dal něco pro ně podstatnější, je vymalováno.

Každopádně škoda i pro nás, že to takhle dopadlo.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#15 » ned 19. kvě 2019, 20:31

A pak jsou ještě lidi, kteří když se dozvěděli o snaze odzbrojit občany uhnije, šli a udělali si ZP a nějakou zbraň si pořídili.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti