Švýcaři se museli totálně zbláznit.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#16 » pon 20. kvě 2019, 05:07

Ludia su medialne zblbnuti a kvoli filtrovaniu mediami nemaju pozitivne priklady pouzitia zbrane (a ze ich je). Asi by sa na to pozerali inak, ale ked media si vyberaju len krvaky aby sli proti zbraniam (vacsina medii je lavicovych)…
Naposledy upravil(a) Machead dne pon 20. kvě 2019, 05:10, celkem upraveno 1 x.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#17 » pon 20. kvě 2019, 05:07

Letec 12 píše:Já vím, nemusíš mi to říkat. Když jsem se nechtíc před časem prořekl u kafe, že u sebe nosím kapesní nožík (čepel 7cm) , známá mě málem zfackovala jestli jsem normální a k čemu to mám. K mému úděsu na to obdobně pohlíží většina lidí.


S tym nozom (obycajny svajciar) som zazil nieco podobne v byvalej praci. Potom to uz brali kolegovia a kolegyne v pohode, hlavne ked zistili ze potrebuju otvorit krabicu/obal (kurierske firmy balia riadne), nieco opravit alebo pri ceste autobusom na firemnu akciu otvorit vino :)

Skratka zrazu to bola vec dobra a dalej to neriesili. Par ludi o mne aj vedelo, ze nosim (chlapi) a nerobili z toho vedu a to prosim v IT firme v BA.

Kazdopadne Svajciari si to posrali a defakto prisli o podstatnu cast obrany statu. Prave toto je vlastizrada. Ta armada sa rozumne postavila na odpor. No, este si ich asi vlada pekne revolucne vychutna a rozklad bude dokonany. Quislingov ako henten sudruh z vlady beha po EU obrovske mnozstvo.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#18 » pon 20. kvě 2019, 08:01

@Machead: s tvoji logikou jsou média zaujatá rovněž proti Heparinu, protože publikují pouze zprávy o jeho zneužití :)
Chlapi, u hodně z vás se už začíná vyvíjet jistý stihomam, bez p*dele...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#19 » pon 20. kvě 2019, 08:18

rumburak18: Tak ono to máš hrozně snadný. Když takhle většina rozhodne o něčem co se ti nelíbí, prostě řekneš, že jsou zmanipulovaný. Když si ale většina zvolí toho dle tebe správného prezidenta oceníš to, jak lidi umí přemýšlet a vědí co je pro ně nejlepší. :-)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#20 » pon 20. kvě 2019, 08:22

rumburak18 píše:@Machead: s tvoji logikou ... se už začíná vyvíjet jistý stihomam, bez p*dele...

Tady se pleteš. média jsou zaměřena proti zbraňově a o tom není třeba diskutovat. Článek k zamyšlení. https://zbrojnice.com/2019/05/11/analyz ... -rozhlasu/

Jestli máš jiný pocit dolož ho odkazem na články, ve kterých jsou zbraně jako součást svobodné společnosti a osobní ochrany schvalovány.. Skoro každý den jsou nám předkládány vraždy z celého světa s jednoznačným přívlastkem, zbraně škodí. Bránit se netřeba. Policie je na telefonu. Tomuhle uvěřili po dlouhodobém a všemi médii předkládaném závěru i Švýcaři. Ani se nedivím.

Říkat, že to jsou jen pomluvy a nic se vlastně neděje může jen naivka :)



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#21 » pon 20. kvě 2019, 08:43

Zrovna o Švýcarech říkat, že jsou zblblí médii a neinformovaní, je trochu směšný. Oni jsou asi jediný národ na světě, kde v současnosti může fungovat přímá demokracie s referendy, neb občané se o daných tématech předem informují.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#22 » pon 20. kvě 2019, 08:47

Jak si můžeš být jistý. Výsledek mluví jinak. Ochrana vlastní země je jim fuk, hlavně když nebude ani potenciálně ohrožen obchod :)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#23 » pon 20. kvě 2019, 08:53

Jak je tu uvedeno, v ČR by to dopadlo stejně, ne-li hůř. Kdo nevěří, ať se poptá v okolí na názory i blízkých příbuzných nebo známých. To, že nosím ví fakt jen nejbližší příbuzní a pár kamarádů, co chodíme střílet, nicméně nejvíc argumentů proti bylo od těch, co zbraně neznají (už Xkrát jsem vysvětloval neznalým, že není možné, aby pistole vystřelila, když do mě drcne někdo ve frontě u pokladny v Lidlu :), myslíte že i po teoretickém vysvětlení funkce bezpečnostních prvků změnili názor? ... třeba 80 letá babička...). Přesně tito lidi mají také hlasovací práva.

Edit: oprava překlepů
Naposledy upravil(a) Střelec dne pon 20. kvě 2019, 09:13, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#24 » pon 20. kvě 2019, 09:03

Střelec: Mám úplně stejné okolí. Plus ještě ten obecný názor, že na co to jako máš? Proč tohle chceš mít? A rozhodně to nejsou lidi vygumované médii. Prostě jen mají názor na držení zbraní jiný, než my.



steve_michalik
Příspěvky: 36

Příspěvek#25 » pon 20. kvě 2019, 09:07

Sedmej píše:Někteří možná, ale nestřelecká veřejnost prostě nechce, aby vedle nich v Lídlu stál jouda s nabitou pistolí u pasu. Na to nepotřebují žádnou masírku z médií nebo neziskovek ...

Zrovna dneska jsem potkal dva MP s těma svejma ČZ na opasku. Sice to nebylo v Lidlu ale v autobuse a vůbec nikoho to nepohoršovalo.


Ad ta manipulace (respektive plošné ovlivňování společnosti), přidám jen svůj drobný poznatek. Asi před měsícem jsem byl v Zurichu a okolí. Viděl jsem velké množství plakátů ve smyslu Schengen - Ja, Waffen - Nein. Plakát propagující opačný postoj jsem neviděl ani jeden.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#26 » pon 20. kvě 2019, 09:13

Pro neznalé.. on ty plakáty, tu kampaň, musí někdo zaplatit a ta částka není malá.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#27 » pon 20. kvě 2019, 09:15

To je pravda, se svojí vysokou vzdělaností a politiky, kteří by jim aspoň vysvětlili pro a proti to fungovat jakž takž může.
Kdo ovšem financoval kampaň která přesvědčovala k přijetí? Prostě zafungovala páka EU ve stylu nahrneme Vám tam ty vlastně bezproblémové migranty a vykopneme Vás ze Schengenu. Původně jsem si říkal že můžou hrát pilu, protože Švýcarské bankovnictví je vytáhne ze všeho. (jejich role během druhé světové mi dost leží v žaludku)
No evidentně ne...asi se boji konkurence z Lichtenštejnska a Lucemburska.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#28 » pon 20. kvě 2019, 10:41

rumburak18 píše:@Machead: s tvoji logikou jsou média zaujatá rovněž proti Heparinu, protože publikují pouze zprávy o jeho zneužití :)
Chlapi, u hodně z vás se už začíná vyvíjet jistý stihomam, bez p*dele...


Rumburak, precitaj si clanky na zbrojnice.com (cestna zminka) a potom si prejdi nase ci zahranicne media, ako o takychto pripadoch informovali. ANI JEDNO mainstream medium NIKDY neinformovalo o zasahu civilistom voci utocnikovi. Opacnych sprav, plnych aktivnych strelcov ci strelby gangov je plno. Casto su uverejnovane mena aktivnych strelcov a pomaly su z nich robene nestastne obete systemu… v USA dokonca niekedy pomaly na urovni hrdinov a hercov, kde s nimi robia verejne interview, skladby apod uchylnosti.

Ak informovala, napr. u nas ci v CR, casto to bolo stylom „strielalo sa, bol zabity/tazko zraneny jeden clovek, policia podozrieva bla bla“. Nasledne nic, ticho o pripade, ze sa dany clovek BRANIL.

Snad jediny pozitivny priklad bolo napadnutie/lupez herca, byvaleho ministra kultury SR Milana Knazka v jeho rodinnom dome, kde sa branil svojou CZtou. Tam to media viackrat spomenuli, nasledne niekde aj nejaky pravnik vysvetlil ze konal v ramci zakona. To bol jediny pozitivny priklad – aj to len pre to, ze pan Knazko je znama osoba.

Len tak na okraj potom v nejakej diskusnej relacii mal na sebe tricko Shadow 2 :D

Vies, ono potom je tazko presadzovat myslenie, ze zbrane v rukach zodpovednych slobodnych obcanov neznamenaju hrozbu. Obzvlast este, ak sa neraz pise (napr. pri urazoch policajtov) ze „zbran vystrelila“. Potom fakt niet divu, ked si laici myslia, ze ono to samo od seba striela a boja sa toho az hystericky.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#29 » pon 20. kvě 2019, 11:22

Mno u nas mame onu vyznamenanou slecnu za zasah se zbrani v ostravske tramvaji. Samozrejme to je vyjimka a vetsina zprave je negativnich a "podezrele" se zacalo omylat kazde zneuziti zbrane "nahodou" po tom co se zacala resit evropska smernice ...

samoizrejme titulky bombasticke a to ze slo o NELEGALNI zbran nebo dokonce PLYNOVKU nebo blbou flobertku se clovek dozvi maximalne na konci clanku ... obcas ...

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#30 » pon 20. kvě 2019, 12:09


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů