Evropský zbrojní pas



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#1 » ned 24. dub 2016, 20:45

Máte někdo zkušenost s tím, k čemu je evropský zbrojní pas? Myslím tím jestli s ním můžete zbraň nosit a převážet (samozřejmě v souladu s předpisy dané země)? Jde mi o dovolenou v zemích, kde to už dnes není úplně bezpečné.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2 » ned 24. dub 2016, 20:48

rekl bych, ze je to krome loveckych a sportovnich ucelu nanic. Stejne je asi potreba povoleni vsech statu na ceste a hlavne nejake noseni asi neprichazi v uvahu vubec...

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#3 » ned 24. dub 2016, 22:08

Nosit nelze nikdy, jen držet. Povolení všech zemí, přes které projíždíš. Pokud nejedeš na závody nebo lov, na dovolenou se zbraní rovnou zapomeň, bohužel, taky mě to sere..



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#4 » pon 25. dub 2016, 18:05

Myslim, ze povoleni vsech zemi nepotrebujes. Ono je to i prakticky nemožné, protoze pokud jedes treba do norska, tak bys potreboval souhlas tak peti států. Uz léta jezdím strilet IPSC prakticky po celé Evropě a potrebujes jen evropsky zbrojak a pozvánku na závody, kterou stáhnes ze stranekvzávodu. Pred novelizací zákona jsi jeste musel par dni pred odjezdem nahlásit cestu na zbraně, ale to padlo. Vopruz je cesta se zbraní letadlem, musíš to zarizovat tak pul roku dopredu, ale cesta autem v ramci schengenu je bez problemu a jakehokoliv schvalovani... Diky bohům...



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#5 » pon 25. dub 2016, 19:52

Už tě někdy kontrolovali na území státu, kterým si jenom projížděl?

Protože tohle se mi vůbec nezdá...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#6 » pon 25. dub 2016, 20:13

Ja bych si takovou kontrolu treba v Nemecku pri nalezeni kveru radsi ani nepredstavoval, ve stresu bych byl i ze zaviraciho noziku velikosti rybicky ;-)



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#7 » pon 25. dub 2016, 20:43

Ne nikdy, to je pravda. Ale na druhou stranu, jezdi tak tisice strelců z cele evropy a jezdim i na oficialni akce jako je mistrovstvi evropy atd. a nikdo nikam nic nehlasi. Jedine na svět do USA se museli zbrane hlasit cca pul roku dopredu, ale to je zase mimo EU...

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#8 » pon 25. dub 2016, 20:48

To je zajímavé, konečně někdo, kdo s tím má osobní zkušenosti, dík :thumbup:..



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#9 » pon 25. dub 2016, 21:08

V současné době je to skutečně užasné. Vezmu pušku nebo pistoli, evropsky zbrojak a jedu si po cele EU závodit kam chc, bez jakéhokoliv hlášení a schvalování. Važme si této svobody a doufejme že to tak zůstane...



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#10 » pát 6. kvě 2016, 19:55

Vozíš v uzavřeném pevném obalu předpokládám? A vozíš také munici, odděleně od zbraně? Tak nějak se to musí převážet třeba v Německu. Jeden tamní sportovní střelec mi tvrdil, že jejich policie při běžné silniční kontrole nemá právo požadovat otevření kufru se zbraní ke kontrole. Mají právo dozvědět se, co v tom kufru je, a mohou si vyžádat papíry. Ale pokud by střelec policajtovi ten kufr otevřel, tak by se prý dopustil přestupku proti nějakému paragrafu jejich ZoZ. Kufr s převáženou zbraní totiž smí otevřít jenom doma nebo na střelnici, případně u prodejce nebo zbrojíře. Ale nikdy před policajtem někde na silnici. Má to sice jistou logiku, ale jestli se to tak opravdu u sousedů praktikuje, tak je to taky docela praštěné.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#11 » pát 6. kvě 2016, 21:20

Zdravím, čeká mě pracovní pobyt v Německu. Zbraně si po přečtení výše uvedených komentářů nechám doma, ale zajímalo by mě, zda s EZP mohu jít na německou střelnici a zastřílet si aspoň s vypůjčenou nebo je to úplně marné...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#12 » sob 7. kvě 2016, 06:32

Zrovna dneska jedu do Rakouska a to přes velky kus Německa. Minulý víkend Slovensko přes Rakousko a Maďarsko. Zbraně v tašce a v takových těch brašničkach. Snad je to spravně, nevím protože za možná 30 cest nás nikdy nikdo nekontroloval. V tom je Schengen zlaty, at si každý říká co chce... Jediné kontroly byly při převozu letadlem a tam to stačilo. ( Ale tam zase nevozim munici, veze ji tam asociace hromadně)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#13 » sob 7. kvě 2016, 09:08

Mě by zajímala forma toho pozvání. Jsou to normální propozice, nebo to vypadá jinak? Případně jak? Slyšel jsem v minulosti, že pozvání muselo být adresné (na konkrétní osobu) apod.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#14 » sob 7. kvě 2016, 11:33

V okamziku, kdy se registrujes na zahranicni zavod (treba IPSC), je vytvorena pozvanka v PDF z dat, ktere jsi poskytl pri registraci. Na pozvance jsou nejake udaje o tobe a informace o tom, kdy a kde se dana udalost kona. Ty si to doma stahnes ze stranek zavodu a vytisknes. To je cele



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#15 » sob 7. kvě 2016, 11:36

Podivej se na web nejakeho IPSC zavodu levelu 3 a vyssi. Treba na EEO, Grand Prix S&B apod. Ty pozvanky tam jsou volne ke stazeni/nahlednuti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů

cron