Převoz zbraně kat. D na Slovensko



kinght
Příspěvky: 24

Příspěvek#1 » úte 13. čer 2017, 09:23

Zdravím měl bych takovou otázku, mám historické vozidlo ve kterém je origo držák na samopal AKM, tak jsem ho pořídil ve znehodnoceném stavu... jezdíme přez léto na hodně akcí na Slovensko... máme tam i spřátelené kluby se kterýma jezdíme... jak je to s legislativou? mám si vyřizovat evropský zbroják? nebo stačí 18 roků... zákony na slovensku jsou hodně podobné našim ale ptám se jen abych měl klidné spaní když přejedu čáru... ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2 » úte 13. čer 2017, 09:46

Ano, jsou hodně podobné, v § 7/2 zákona 190/2003 Z.z. najdeš toto ustanovení: "Držiteľ zbrane kategórie D nesmie zbraň viditeľne nosiť alebo prepravovať"

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#3 » úte 13. čer 2017, 10:17

Zo zákona 190/2003:
§ 7
Zbraň kategórie D


(8) Držiteľ znehodnotenej zbrane alebo rezu zbrane nesmie so znehodnotenou zbraňou alebo s rezom zbrane na verejne prístupných miestach viditeľne manipulovať; pri preprave znehodnotenej zbrane alebo rezu zbrane je povinný mať pri sebe potvrdenie o jej znehodnotení alebo o výrobe rezu.



kinght
Příspěvky: 24

Příspěvek#4 » úte 13. čer 2017, 11:26

Paráda díky moc... našel jsem si znění slovenského zákona... takže by to mělo být vklidu... akorád ten skrytý převoz... trošku hlavně trčí za oknem, navleču na to něco při jízdě a je ...jinak by to měl být cajk... 8-) dokud Eurosajuz nepřevede všechny znehodnocenky do kat. C :x :x

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů