Dovoz doplnku a casti zbrane



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#1 » ned 26. lis 2017, 11:52

Zdravim vespolek!

Chci si potvrdit, zda dovoz doplnku ke zbranim a casti zbrane co nejsou hlavnimi soucastmi je bez omezeni.

Tzn. zda si muzu z amazonu objednat napr. predpazbi, optiku, spostovy mechanizmus, pazbicku. A resit jen clo a postovny.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » ned 26. lis 2017, 11:53

u nás v pohodě ale je vždy otázka jestli to pošlou



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#3 » ned 26. lis 2017, 15:06

U optiky pozor, aby neměla moc velké zvětšení, pak by byla potřeba příslušná licence na dovoz.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#4 » ned 26. lis 2017, 15:12

Objevil jsem, že existují přeposílací služby, když americký eshop nezasílá do Evropy. Přepošlou i zásobník, nebo jiné nehlavní části zbraně? nemám se službami žádné zkušenosti. Popř. jaké přeposílací služby doporučujete?



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#5 » ned 26. lis 2017, 16:28

Zatim uvazuju o tavoru. Takze zasobniky neresim. Myslim ze stanag zasobniku bude i v cechach dost. Zajimalo me to hlavne kvuli spoustaku a predpazbi, botce, kolimatoru, laseru a baterce. Dik.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#6 » ned 26. lis 2017, 16:31

Mě by zajímaly i jenom blbý 3-dot mířidla na Glocka. Z USA nechtěj poslat, asi páč je to na ee zbraň.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#7 » pon 27. lis 2017, 21:54

Shipexus nedoveze z USA zásobník. Udaný důvod: zásobníci jsou zakázány z USa vyvážet.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#8 » úte 16. led 2018, 08:34

Tak to by mě zajímalo.když mi bude někdo chtít dovest z USA v kufru zásobník projde nebo ne ??
Docela nechápu zákaz no shiping cze...:-(



Vitana
Příspěvky: 1

Příspěvek#9 » sob 11. srp 2018, 10:59

Podělím se o čerstvou zkušenost.

Zkusil jsem si nechat poslat předpažbí na PTR-91 (licenční G3) v hodnotě $75. Věděl jsem, že e-shop neposílá, zkusil jsem shipito. Bez úspěchu. Zkoušel jsem je přesvědčovat, posílal odkazy na ITAR s výjimkou do $100 (kam by pažba měla spadat), bez úspěchu. Poslali to teda zpátky. Za každej prd chtěli poplatek.

V e-shopu mi řekli, že ok, že pošlou peníze zpět, ale že si berou 20% z ceny jako restocking. Ani je jsem ITARem neobměkčil. Pokus mě stál cca $50 a to předpažbí cestovalo jen po Státech tam a zpátky. Kámoš se mi nabídnul, že by mi to přivezl, anžto tam pravidelně jezdí, ale taky se bojím ho do toho navézt, aby neměl opletačky.

Bída, špatenka.

Kdyby někdo měl zkušenosti s dovozem takových větších ne-hlavních dílů, jako je pažba, s sebou kufrem, rád si něco přečtu.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#10 » ned 12. srp 2018, 00:50

Nedávná zkušenost jednoho známého:
obyčejná pošta z USA, větší obálka , dva zásobníky do krátké .22 a kožené pouzdro. Na nálepce deklarováno jako dárek + náhradní díly, shipment cca USD 25,-. Zasláno včetně originální účtenky z prodeje pro případnou celní kontrolu. Putovalo to skoro čtyři týdny, ale nikdo si obálky ani nevšiml.



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#11 » ned 12. srp 2018, 09:22

Věci k .22lr asi jako vojenský materiál nikdo řešit nebude. Pozor ale u různých kolimátorů, optiky se zvětšením víc jak 9x (problém může být i s tím jaká je tam osnova) nebo různé doplňky pro zbraně původně určené pro vojenské použití (např. duralové předpažbí, zásobníky atp). Nějaká deklarace, že se jedná o dárek či náhradní díly ničemu nepomůže.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#12 » ned 12. srp 2018, 15:31

Bohuzel na veci do 100 usd na ktery je vyjimka potrebuje ten kdo to posila zbrojni licenci v americe.
Muj oblibeny exporter weexportguns.com to umi zaridit za 75usd. Prej je kolem ty vyjimky desnyho papirovani, ale pak mate vsechno cisty.
Pokud to bere kamarad a nema americkoiu zbrojni vyvozni licenci je to taky nelegalni a zalezi jestli ho s tim chytnou v us. Co za to hrozi netusim




Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#14 » pon 13. srp 2018, 05:56

Jak je zboží jednou v EU, tak už je to jedno. Problém bývá dostat zboží do EU.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#15 » pon 13. srp 2018, 09:53

Ne tak úplně - jedna firma z Německa mi poslala zásobníky (ošklivé puškové mnohoranné) poštou bez řečí, jiná mi sdělila, že (hodné pistolové málokapacitní, ale obtížně sehnatelné) mimo spolek nezasílá, pouze k osobnímu vyzvednutí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů

cron