28.09.2021 - Závod LOS: MČR LOS 2021

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#46 » stř 29. zář 2021, 18:59

Popravdě, nikdy mi nevadí, když procku dostanu, protože v obranné střelbě to znamená, že jsem se vystavil riziku postřelení.
Na stage 1 není třeba hledět jen na to, kolik lidí a kolik procek dostalo ale spíš, kolik NEDOSTALO. A těch byla většina. Skoro jsem měl spíš dojem, že na některých stage byli ke krytí rozhodčí málo nároční a leccos tolerovali.
Krutopřísně je asi pravda, že procky někomu brání získat tu placku nebo pohárek, ale jde o OBRANNOU střelbu, takže mu ty procky zároveň trénují obranný návyk.

V okamžiku, kdy se nebude krytí vyžadovat, úplně se odbourají stage simulující (nejlépe s reálnou legendou) aspoň trochu realistické situace, zrušíme šero a tmu (díky za Čekanice a Otrokovice) a tajné, přestane mne LOS bavit, neb se změní v chudé IPSC bez mezinárodního rozměru, malé české lidové nepraktické střílení MČLNS. A zase budeme něco zakládat.

Díky všem organizátorům, rozhodčím (i těm chybujícím) za závod, který rozsahem překonal vše (téměř i moje síly ;) ), co v LOSu bylo . Dimenze střelnice, kvalita guláše, to, jak střelba odsejpala.... super.
A nakonec, komu se zdálo vyhlášení dlouhé... Je konec září a odjížděli jsme za světla, co chcete víc :roll:?
Kdo chtěl, mohl odjet cca ve tři a na výsledky se podívat doma. Ale ten červík, co kdybych pak v tombole nevyhrál to sušené hovězí, co?

Takže díky moc, a všem nám přeju radostnější sezónu. ... A vezměte v ní někdo další vyvětrat válce, vím o řadě z vás, kdo je doma držíte pod zámkem!

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#47 » stř 29. zář 2021, 21:21

Pro zajímavost - z prvních 16 střelců, kteří třeba mohli promluvit do placek, kdyby nepokonili něco jiného, tam reálně dostal procky jen Milan K. Takže procky na 1ce fakt nikoho o placku nepřipravili (nebo jen jednoho). Ještě tam měl 2 Kuba M., který šel MZ. O placku se nejspíš připravili 2 lidi se stejnými iniciály MK, kteří za závod posbírali každý 4 procky - každý jinde (situace 2 a 8, a situace právě 1 a 5).

K vyhlášení - vyžrali jsme si všechno, co šlo. Přeťáply jsme nepopsané limity horizontálně i vertikálně. Na základě toho se to nechá upravit, aby to přístě klaplo. Díky tabletům se bohužel i normálně zdrží ranní pragram o 10min (synchro prematche+změn na registraci) a po závodě o 15 min, kdy se musí zasynchronizovat tablety, výsledky vyexportovat a převrtět, než je z toho tabulka, kterou já při ručním plnění, pokud to ze stagí ke konci nosí průběžně, hotovou do minuty od chvíle, kdy mi přinesou posledního střelce. Na druhou stranu to šetří 1-2 lidi přes den, plus je to prosté chyb, pokud ji neuděla RO na stagi a tam ho program nepustí dál, když chybu udělá.

Po Regim a MČR jsem bych chvíli nalomený se na všechny tablety vy*rat, ale radši to dotáhnu do stavu, že to bude spolehlivé a rychlé.

Jedna věc to bude ale vždy komplikovat - pokud se lidi nebudou schopni přihlásit správně tak, jak to požaduje registrační formulář (což byla 1/3 prodlevy na RM).

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#48 » čtv 30. zář 2021, 09:15

Hola, předně taky velký dík za organizaci - přidám něco podnětů k těm tabletům a výsledkům...
Nahodím pár udiček - nejspíš jste o nich už přemýšleli, může to být zbytečný overkill - ale za nápady na zlepšení mi snad hlavu nikdo neutrhne.

1) Co dát dát do formuláře s registrací na webu přísnější validaci na ta jména (nějaký regex, co bude určitě vyhovovat dalšímu zpracování)?
Anebo (high-tech) - z historie registrací si dotahovat dříve zadané jméno podle čísla zbrojáku, kde to jde (rozdíly buď vyznačit pro ruční zpracování, nebo prostě přepsat tím, co tam bylo předtím).
Příp. to prostě projít kus po kusu ručně před začátkem, není-li jiná cesta.

2) Přechod s tablety do online - pochopil jsem dobře, že jsou ta zařízení offline, u stolku se postupně připojí a načtou se data?
Nešla by nějaká přenosná wifi, která by je spojila jen v rámci LAN (třebaže nepřipojený k internetu)? Vyžadovalo by programátora, ale pak by se dala tahat data realtime. Nahrávat závodníky online. Sledovat a plánovat, která stage je napřed a která nejpomalejší, kam jít vypomoct, atd. O průběžnosti výsledků a absenci běhání s tablety sem tam ani nemluvě.

Jak říkám, jen úvahy, které už asi proběhly, ale domnělá řešení mají jiné komplikace - nečekám, že bych objevil kolo a organizátoři / vývojáři zrovna slezli ze stromu.
Dík ještě jednou.

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » sob 2. říj 2021, 11:02

Střelnice Skalice - partner Mistrovství ČR LOS 2021

Obrázek
foto ze zahájení

Obrázek
foto z výšky 120 metrů

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#50 » ned 3. říj 2021, 12:27

Bude nějaké video ? Prosím....



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#51 » pon 4. říj 2021, 09:05

loni bylo ofiko video cca 2 měsíce po. jelikož tam byli kameramani tak stačí počkat

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » stř 6. říj 2021, 13:10

Video bude v průběhu října 2021.

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » sob 9. říj 2021, 11:08

Blahopřejeme šťastným výhercům závěrečného losování na Mistrovství ČR LOS 2021 na Střelnici Skalice a děkujeme za tyto hodnotné ceny a podporu Lidové obranné střelby hlavním partnerům tohoto mistrovského závodu:

ALFAPROJ s.r.o., ARMED STORE s.r.o., CAIRO CZ spol. s r.o., Česká zbrojovka a.s., DEFENDIA LAND s.r.o., Lira IS s.r.o. a PROARMS CZ spol. s r.o..

Obrázek
foto(c): Klára Myšítek Polívková

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » pon 11. říj 2021, 12:49

poptávané (kratší) video: https://www.youtube.com/watch?v=52mc5al0P8U

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » sob 13. lis 2021, 16:16

video: Návštěva ALSA PRO s.r.o - cena MČR LOS 2021

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#56 » sob 13. lis 2021, 16:29

Mistrovství ČR LOS 2021 - slíbené delší video

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » pát 24. pro 2021, 13:03

Blahopřejeme Petru GRMELOVI - výherci této hlavní slosovatelné ceny Mistrovství ČR LOS 2021 od hlavního partnera Lira IS s.r.o. a děkujeme tomuto partnerovi za dlouholetou podporu Lidové obranné střelby :!:

Obrázek

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#58 » úte 5. dub 2022, 21:58

Blahopřejeme Vojtěchu BÍZKOVI - výherci této hlavní slosovatelné ceny Mistrovství ČR LOS 2021 od hlavního partnera ALFAPROJ s.r.o. a děkujeme tomuto partnerovi za dlouholetou podporu Lidové obranné střelby :!:

Obrázek

video z dnešního předání: :arrow: https://twitter.com/gunlexCZ/status/1511446078696136704

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů