Zbrojní průkaz C - má smysl?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#31 » sob 7. srp 2021, 05:44

Střelby z kozlice se netřeba obávat (naopak je to oproti dvojce lehčí) a její rozborka taky není obtížnější než u dvojky. A před zkouškou už se, pokud se nic nezměnilo, nedá měnit na jaké skupiny se hlásíš. Jde pokud si to dobře pamatuji pak jen při žádosti o vydání nepožádat o všechny, nebo požádat až po nějaké době, nejdéle však do roka od zkoušek.



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#32 » sob 7. srp 2021, 05:55

kolemjdoucí píše:v budoucnu se dá předpokládat, že s novelou ZOZ ti C spadne samo do klína (pokud budeš mít B nebo A).
Technická: pokud nebudeš mít A ani B, ale budeš mít E nebo D, mělo by ti spadnout do klína A+B+C.
rumburak18 píše:případný problém se zdravotní způsobilostí za pět nebo více let odteď při rozšířování ZP (v době, kdy ti ve věcech vězí desetitisíce).
Já vím, jsme všichni zdraví, ale třeba s takovým zrakem to jde někdy rychle, to se člověk ani nenadá.
Technická: pokud nesplníš zdravotní způsobilost na C, seberou ti i D/E.



cabalero
Příspěvky: 9

Příspěvek#33 » sob 7. srp 2021, 06:07

.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#34 » sob 7. srp 2021, 14:29

@Piggy: no proto jsem to psal, že bych to udělal rovnou :) může být rozdíl nepřečíst tabuli na nějaké prevenci a nepřečíst při vyřizování způsobilosti na dodatečné C.
Radši všechny skupiny dokud je platné zdravko v kapse.



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#35 » pon 9. srp 2021, 12:04

Zdravotní způsobilost určuje vyhláška 493/2002 Sb.

V příloze 1, Část II oddíl 1 je jako důvod k vyloučení zdravotní způsobilosti uvedeno:

snížení zrakové ostrosti pod 6/12 na každém oku zvlášť po korekci


Pro ty, kteří vidí pouze na jedno oko (můj případ):
snížení zrakové ostrosti nedosahující snížení zrakové ostrosti podle oddílu 1, přičemž jednookost se připouští, je-li na zbývajícím oku zraková ostrost 6/6 s korekcí


V obou případech tedy můžete při zkoušce zraku nasadit brýle.

Zraková ostrost zde.



Sindy
Příspěvky: 1

Příspěvek#36 » sob 4. lis 2023, 18:41

davidu11 píše:DJ Die: peněžní náklady bych odhadnul tak na deset tisíc - kurz stojí přes pět, dostaš několik desítek hodin přednášek, potom máš praxi v mysliveckém spolku a chodíš na hony za každého počasí, s kolegy v noci na čekanou (ale taky tam makáš jako šroub) a k tomu potřebuješ myslivecké oblečení, teplé prádlo, dobrý boty atd. Do toho nepočítám návštěvy veletrhů a povinné návštěvy kulturních památek (spjatých s myslivostí) a oblídku zkoušek loveckých psů apod.
Dozvíš se a zažiješ spoustu zajímavých věcí.
Skoro na každém Okresním mysliveckém spolku pořádají kurzy. Byl jsem tady a mohu je doporučit
https://praha9.cmmj.cz/kurzy/

Kurzy většinou začínají na začátku roku a pokud bys chtěl mít náskok ve znalostech před ostatními účastníky, doporučuji si koupit Penzum a už začít studovat a zajímat se.
https://www.penzum.cz/cs/eshop/1-uvod/2 ... vydani.htm


U penzum bych byl trochu opatrný hlavně v nabízených testech na zkoušku. V testech o zbraních a o první pomoci mají chyby v odpovědích, nekorespondují se zákonem o zbraních.



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#37 » sob 4. lis 2023, 19:06

Proč hledat jinde, když máme zdroj přímo od autora: https://www.mvcr.cz/clanek/zkousky-odbo ... losti.aspx



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#38 » sob 4. lis 2023, 19:32

Tady ale není řeč o zkoušce na ZP C, ale o zkoušce z myslivosti (pro lovecký lístek).



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#39 » sob 4. lis 2023, 19:40

Aha, beru zpět. To mě nenapadlo. Zkusím příště rychlejc myslet, než odpovídat.



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#40 » sob 4. lis 2023, 19:56

rumburak18 píše:Radši všechny skupiny dokud je platné zdravko v kapse.
V praxi se ovšem zdravotní způsobilost ověřuje jednak pravidelně (v návrhu novely vždy po 5 letech), ale především při významné změně zdravotního stavu se vydává nový posudek.
To znamená, že když se ti třeba zhorší zrak natolik, že nesplníš předepsaný limit, je praktik povinen vydat posudek o nezpůsobilosti a o ZP přijdeš.
A teď koukám do zákona a vypadá to, že ani až se ti zrak po operaci zase zlepší, nemůžeš ho dostat zpátky. Na rozdíl od řidičáku, kde je tuším tříletá lhůta - a až potom musíš dělat novou zkoušku.

P.S. Omlouvám se, jestli je to už moc mimo téma vlákna, ale považuju to za docela důležitý problém.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#41 » sob 4. lis 2023, 19:56

To je teda dílo, vykopat staré vlákno... Ale když už, tak otázka zněla, jestli si dělat C pro strýčka Příhodu, nebo ne. Rada většinou zněla, že ano, s dovětky že o C tazatel už nepřijde.

Tak já jsem to tak kdysi dávno udělal a před dvaceti lety mi C odebrali s odůvodněním, že nemám lovecký lístek a pojištění. Holt jiná doba. Jestli to je dnes jinak, nevím, C už nemám a dodělávat znovu nebudu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#42 » sob 4. lis 2023, 20:11

Ano je to jinak. Zadny LL, ani pojisteni pro ZP C netreba. Jen pokud bys chtel tu zver strilet.



dan
Příspěvky: 279

Příspěvek#43 » sob 4. lis 2023, 22:58

A za dva roky to bude zase jinak. ZP C zanikne a nahradi ho ZO Z ...



Krweek
Příspěvky: 4

Příspěvek#44 » ned 5. lis 2023, 18:55

Zbrojní průkaz kat. C je potřeba pouze pro výkon funkce mysliveckého hospodáře. Pro výkon práva lovu není potřeba zbrojní průkaz kat. C.

Bohužel, toto je hojně rozšířený mýtus, který však nemá oporu v legislativě.



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#45 » ned 5. lis 2023, 19:00

Pokud nemá oporu v legislativě, ->není<- (oprava) je to mýtus.
Ale mě neberte vážně, já jsem faunopacifista.
Naposledy upravil(a) JirkaCV dne ned 5. lis 2023, 19:21, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host