Zbrojní průkaz C - má smysl?



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#16 » pát 6. srp 2021, 15:02

Kolombo: to je fakt, mezi podmínky vydání to nepatří.
Bitkař: něktrerá zvěř se dá ulovit i bez zbraně. Třeba pomocí odchytového zařízení. Nebo pomocí dravce.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#17 » pát 6. srp 2021, 15:11

Hele, pro myslivce, kteří o tom fakt něco vědí. Nějaké dohady nechte být. Když mám doma v baráku kunu, která dělá bordel a odchytím ji do sklopce. Nic jí neudělám a vypustím ji někam pryč. Je to legální nebo ne?



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#18 » pát 6. srp 2021, 16:22

Když o tom nikomu nebudeš říkat, ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#19 » pát 6. srp 2021, 16:34

JakubDotPy : Ale to je jasný. Ani ona o tom nebude nikomu povídat. Ale víš jak to je dnes na "vesnici".



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#20 » pát 6. srp 2021, 16:49

Pokud je na vesnici jakákoli pochybnost o sousedské vzájemnosti, a výlet nebude možné zorganizovat a provést skrytě, lze mít potíže i s tímto, byť osobně si myslím, že v případě humánního provedení by k žádnému postihu nedošlo.
Řeším stejný problém, zvířátko si ze mne dělá dobrý den :)

Více případně jinde kvůli OT.



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#21 » pát 6. srp 2021, 17:11

Jen doplnim, ze manipulace respektive rozborka malorazky a brokovnice dvojky je jednoducha. (hlavne tedy oproti pistoli, coz samozrejme taky neni raketova veda, jak se to zprvu zda :-)
Z brokovnice se snad nejde netrefit. A z malorazky lze strilet s oporou, terc vypada pro lajka maly a daleko, ale byl jsem prekvapeny jednoduchosti, slo pekne nastrilet.

Nam na kurzu rikali, udelej si skupin na kolik mas (penez). Ze je to pak otrava dodelavat. Co bude, to nikdo nevi. Kdo vi, ze zcela urcite nechce zabijet zvirata, tak tam neni o cem. Zbytek si za par penez navic muze usetrit penize, cas a nervy v budoucnu.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#22 » pát 6. srp 2021, 17:17

Osobně jsem si C nedělal.
Ne kvůli tomu, že bych nenastřílel u zkoušky. Kvůli tomu, že na zvíře střílet nehodlám. Teda kromě situace, kdy bude zvíře velké a bude se mě snažit sežrat. Na to ale C nepotřebuju.
A bouchnout si na asfalt z kozlice můžu i bez C.
Svoje lovecké vášně si realizuju na rybách. Na rozdíl od myslivce se po úspěšném zdolání pořád můžu rozhodnout, zda zvíře zemře nebo se živé vrátí zpátky do vody. Obvykle se po ošetření zpátky vrací.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#23 » pát 6. srp 2021, 17:56

Já bych se přiklonil k tomu C nedělat z několika důvodů:
- možnost nenastřílet z malorážky = zkouška v pytli kvůli něčemu, co možná ani nebudeš potřebovat,
- až to bude aktuální, tak si to za pár korun navíc doděláš (v ceně za lovecký lístek a ty srandy okolo se to ztratí) a při případném neúspěchu o stávající skupiny nepřijdeš,
- žádné výhody v oblasti ZOZ kromě možnosti lovu to nepřináší,
- v budoucnu se dá předpokládat, že s novelou ZOZ ti C spadne samo do klína (pokud budeš mít B nebo A).



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#24 » pát 6. srp 2021, 18:08

Já naopak bych riskoval opravné střelby nebo cokoli většího na samotném začátku , než případný problém se zdravotní způsobilostí za pět nebo více let odteď při rozšířování ZP (v době, kdy ti ve věcech vězí desetitisíce).
Já vím, jsme všichni zdraví, ale třeba s takovým zrakem to jde někdy rychle, to se člověk ani nenadá.
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne pát 6. srp 2021, 18:18, celkem upraveno 1 x.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#25 » pát 6. srp 2021, 18:17

já bych doporučil C udělat z těchto důvodů:
- autor vlákna se zmínil, že by ho lov v budoucnu lákal
- pokud by dělal jen B + E jak píše, stejně by mohl dostat manipulaci a střelbu z malorážky (tímto rozporuji tvrzení kolemjdoucího)
- z brokovnice nelze netrefit/nenastřílet a je malá šance, že by mohl u ní vyhořet při manipulaci
- skupinu mu už nikdo nevezme
- případné dodělání nestojí pár kaček, ale zase musí zaplatit celé zkoušky a k tomu se znovu doučit (možná opět novelizovanou) legislativu + užít si ty nervy
- bůhví jaká bude další novela zákona o zbraních a podmínkách zkoušky

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#26 » pát 6. srp 2021, 20:28

Jj, proč chodit na zkoušky dvakrát, platit dvakrát komisaře, střelnici, dvakrát se učit..., když se to s přehledem vejde do jedné akce jejíž jediným "vršíčkem" ke zdolání navíc je naučit se trefit z malorážky s oporou terč na pár metrů a finanční přirážka za jednu skupinu, která leckdy nedosáhne ani na taxu za střelnici!?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#27 » pát 6. srp 2021, 21:01

Přesně tak



gudernatsch
Příspěvky: 7

Příspěvek#28 » pát 6. srp 2021, 22:16

Díky všem za odpovědi, je jich přehršle. :)
Pochopil jsem z nich ale správně, že v mém případě je ZP kat. C bez loveckého lístku na nic?


Jinak prý u B se používá při střelbě v praxi jen krátká kul. zbraň, ne dlouhá (i když zákon dává mezi ně slovíčko nebo, tedy je možné obojí).

A ano, většinou bývají u zkoušek dvojky, já budu mít bohužel kozlici Bajkal IŽ-27 (nehledě na ZP kat. C i na rozborku). :(

Vidím to tak, že se paní komisařky (ano, komisařky) před zk. zeptám, jestli hodlá dávat u Béčkařů střelbu z malorážky - a pokud řekne že ano nebo bude neochotná/nepříjemná, na C se vykvajznu.



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#29 » pát 6. srp 2021, 22:47

Resilo se to tu uz tisickrat, je na to snad i vyjadreni MV. V kombinaci B+E strelba jen kratkou, manipulace muze byt cokoliv.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#30 » sob 7. srp 2021, 00:03

Pujc si malorazku a dvojku, dej par ran a zjistis, ze se neni ceho bat

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů