Myslivost v Čechách

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#16 » pát 28. lis 2014, 07:46

Jasně že jsou honitby pronajaté :lol: ale zrovna ten kámoš co má pár ha lesa o kterém jsem psal tak nedostane skoro nic. Ale posed si v jeho lese zbudovali.A k těm škodám na polnostech,píšeš jak by to mělo být,ale obá dobře víme že není.Málokdy rolník hospodařící na přilehlém poli něco dostane. Pokud u vás to tak funguje je jedině dobře,ale tady kde bydlím já to tak není.
A jak jsem psal až budu ministr :lol: :lol: :lol: tak ten zákon změním.
Jinak nemám nic proti myslivcům jako lidem a mám i spoustu kamarádů mezi nima,se kterýma rád zajdu na pivko nebo na asfalťáky. Prostě mně se nelzamlouvá ten systém.
Jak píšeš můžu mít názor jiný než ty a taky mám.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#17 » pát 28. lis 2014, 09:21

Ja si nemyslim, ze "komercni strelci" jsou problem (koneckoncu sdruzeni muze za jeden prodany kus prikrmovat celou zimu) ale spis obecni blb, ktery za kazdou cenu musi mit flintu a byt u myslivcu. Jeste mam v zive pameti, jak ve vsi odkud pochazim se vsichni (vcetne myslivcu) modlili, aby jeden takovy zkousky na zbrojak neudelal (nastesti neudelal).

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#18 » pát 28. lis 2014, 09:37

Systém je v pořádku, problém je v lidech. V každé honitbě funguje "honební společenstvo" , to je složené z majitelů pozemků v té honitbě a rozhoduje o mysliveckém nakládání s těmi pozemky. Má v podstatě dvě možnosti, buď honitbu pronajmout a nebo hospodařit ve vlastní režii. Ale pozor, členství v HS není automatické, musí se do něj přihlásit. Potom má hlasovací sílu jednoho hlasu za každý započatý hektar. Až potud je to spravedlivé. Problém nastává když někdo získá přes 50% hlasů, nemusí mít tolik pozemků stačí plné moci, potom si může s honitbou nakládat podle sebe a když to není vyloženě slušňák tak to podle toho vypadá.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#19 » pát 28. lis 2014, 09:53

Jasně v tomhle máš pravdu.Ale pokud mne (a já nechci být myslivcem) nepřijme dané myslivecké sdružení (kde tomu doposud vládnou 75.letí soudruzi) tak nemám šanci si to prase střelit i když budu mít platný lovecký lístek,pojistku apod. Vím ,že někde to jde čistě komerčně,že mě hospodář (pokud budu mít všechny papíry OK) vezme sebou na čekanou a já si před ním toho čuníka za slušný peníz picnu. ale tak jsem to nemyslel a je to zase jen na rozhodnutí toho danýho myslivce.
A další co mi vadí,když už tě mezi sebe vezmou tak ti dle tradic začnou nutit co smíš a co néé. Vzít si pákovku (samozřejmě v lovecký ráži) tak to někteří tradisti nerozdejchají.Dle zákomu o myslivosti v pořádku dle tradic nemožné,ždyť tím se střílelo v Americe za dob Vinnetoua.
Možná až se ty spolky omladí bude to jinak.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#20 » pát 28. lis 2014, 18:39

Nic jinak nebude, neboj, protože většina těch mladších po letech poslouchání těhle ,,mouder" zblbne do stádia těch, co je pronáší dnes. :lol:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#21 » sob 29. lis 2014, 13:24

Na každou činnost se hodí jiná bouchačka. S tou plastovou pažbou si myslím, že to nemusí být pravda, i lovecké zbraně se prodávají v plastu, i Blaser prodává plast. Je to pouze o tom, jak bych si připadal, kdybych přišel na hon např. se samopalem, sám bych si připadal hloupě, nebo kdybych jel na asfaltové holuby a vzal bych s sebou krátkou služební brokovou pumpu.
Místní sportovní střelci by se asi smáli ještě teď.
Proto vlastním několik zbraní a používám je podle příležitosti a s rozumem.

Zrovna před časem jsem na honu divočáků viděl krásnou kulovou pákovku v ráži 30-06 Spr, osazenou pěkným kolimátorem a naopak, vzbudilo to obdiv myslivců ?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#22 » sob 29. lis 2014, 13:34

Grasele : Já si myslím, že ti mladí lovci mají svůj rozum, je jiná doba, nebo si myslíš, že poslouchají ty 75 leté ? Je dobře, že jsou tam mladí a oni si rozhodně v hlavě udělají pořádek, tomu věř ! A pokud byl myslivec jeho děda i táta, tak si udělá jasno, co dělali předchůzci špatně a co dobře.
Je rozdíl todiž mezi tradicí a zvyklostí !

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » sob 9. črc 2016, 06:13

http://ekonomika.idnes.cz/projednani-my ... nomika_ozr
"V Česku je celkem 6,9 milionu hektarů honiteb a rozloha celé země je zhruba jen o milion hektarů vyšší".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů