Dostřel - rána z milosti „civilem“



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#16 » úte 2. pro 2014, 23:09

Prostě nesmíš, a bez vyšetření bych dnes nesežral nic.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#17 » čtv 31. pro 2015, 20:28

mikymoto píše:Jo tak to mě napadlo taky, že bych se už při telefonátu na polici zeptal, zda to mohu udělat. A pak by to bylo na příkaz shora "posvěcené".
Ovšem obávám se, že takový pokyn by operátor nedal a požádal by mě vyčkat příjezdu vyslané hlídky.

Nechat si něco posvětit po telefonu od policie je úplně stejný jako si to nechat posvětit od spolujezdce, v případě problému by to prostě zapřeli a pokud nebudete mít záznam...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#18 » čtv 31. pro 2015, 21:09

policie ma vzdy zaznam, ale neni to vyzva k osobni pomoci, bych rekl



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#19 » pát 1. led 2016, 00:37

Pan je proti nám proste zaujaty, nic vic. Veskera komunikace se monitoruje a uchovává. Ale operační by nikdy souhlas k použití zbraně nedal. Toto pravo nema ani policista ktery přijede, musi to nechat na myslivce. Což je legální ale asi ne úplně nejrozumější řešení. Sám jsem jednou těžce poraněného koloucha zastřelil. Expanzním nábojem 9 mm luger a nic příjemného to nebylo...

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#20 » pát 1. led 2016, 12:23

Můžu vědět admine proč jsi smazal moji otázku? Sám píšeš v úvodu této sekce ,,Lov a myslivost" že je to sekce pro ty kteří mají zájem se něco dozvědět a když jsem se kolegů střelců - myslivců slušně a myslím že i věcně zeptal, tak mi tu otázku smažeš?

Tato sekce je určena pro věcnou diskusi a dotazy, které se týkají zmíněných témat.
Tato sekce není určena pro hádky, urážky lovců/myslivců či rozebírání zpráv o nešťasných událostech.

Co z toho jsem porušil?
Prosím o veřejnou odpověď.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » pát 1. led 2016, 12:30

Nesmazal, přesunul kam patří.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#22 » pát 1. led 2016, 12:41

V tom případě se omlouvám.
Dík za tu odpověď.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#23 » sob 2. led 2016, 11:29

mluvime tu sice o "civilech", ale treba pro vojaky ohledne pouziti zbrane ve sluzbe mj. plati "jestlize je to nutne ke zneskodneni zvirete ohrozujiciho zivot nebo zdravi osob", u PCR to tipuju bude velmi podobne, takze ani odborne silove slozky nemuzou strilet zvirata jen tak, z milosti
pro odlehceni... "riti se na nas" jsem bohuzel nenasel

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#24 » sob 2. led 2016, 15:24

Serž : Je to naprosto stejné.......Zákon o policii ČR, par. 56 - použití zbraně, písm. h) ke zneškodnění zvířete ohrožujícího život nebo zdraví osoby.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#25 » sob 5. bře 2016, 22:22

imperator...cz napsal > Také malinko OT :-)

Asi před 25lety vběhla otci do cesty laň. Následky na naší zánoví Š110 - celá levá část masky ko. Laň přežila, ale ležela v příkopu a z obou zadních nohou koukaly kosti. Pohled nic moc. Tenkrát k nejbliššímu telefonu to bylo x km. Vyřešil známý jednoucí s námi. Jakožto chovatel králíků měl v tomto směru určité zkušenosti. Takže kladivem ukončil její trápení a následně jí odborně vyvrhnul. Úlovek jsme naložili do kufru a po uležení si nějakou dobu pochutnávali na zvěřině.
Zdravotní následky tenkrát nikdo neřešil anebo se o nich nevědělo.
Já v té době neměl ještě ani občanku ......
---------------------------------------------------------

Tak to je logický a normální.
Dnes se všechno řeší těžce právně-(někdy se nedivím v tomto ,,právnickém" státě) a raděj se čeká hodinu na příjezd policie než klepnout kladivem (a ukončit agonii) a dostat se před soud(v krajním případě) -není divu ve státě kde prase chované v bytě má mnohdy větší péči a ohledy než někde strádající dítě. Žijeme v době kde umírající bezdomovec je jaksi součást doby ale dodělávající zvíře které mě málem zabilo na silnici ,,zaslouží ohledy větší než člověk"

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#26 » sob 5. bře 2016, 22:39

Nepřál bych nikomu vidět dostřel - "ránu z milosti", jakou provedl ne blbý civil, ale profesionál - místní hajný. U nás se asi nějak aut polekala srnka a utíkala a přehlédla pletivo plotu a jak do něj vrazila, tak si asi nějak zlomila páteř, protože jí nefungovaly nohy, měla divně zalomenou hlavu a jen ležela, tu a tam se pokoušela zvednout. Hladil jsem ji aby klidně ležela a sousedka jela do místní hájovny pro hajného, za chvíli přijel hajný se synem, vzal malorážku, na srnku namířil a, čuně jedno, jí přestřelil krční tepnu - nepřejte si vidět a slyšet co srnka dělala a jak naříkala. Hajný čekal až vykrvácí, pak ji se synem hodili do kufru auta a na dotaz proč to udělal řekl, že přece nezaneřádí maso. Prostě čuně.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#27 » ned 6. bře 2016, 00:09

Dostřel malorážkou ? Trochu nevěřím.
Každý myslivec má u sebe nůž, a maso nezaneřádí !
Pouze názor myslivce.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#28 » ned 6. bře 2016, 10:11

Bohuliby píše:Dostřel malorážkou ? Trochu nevěřím.
Každý myslivec má u sebe nůž, a maso nezaneřádí !
Pouze názor myslivce.

Opravdu malorážkou, ono to bylo na chodníku, okolo stálo asi šest lidí, malorážku a kulovnici rozeznám . A že by ji chudinku pižlal před lidmi nožem, to by asi nešlo....

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#29 » ned 6. bře 2016, 11:24

Nejde o pižlání, záraz nožem se dává do vazu. Mezi první a druhý obratel, je to velmi rychlé.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#30 » ned 6. bře 2016, 11:30

Hm, to neznám a byl bych to byl respektoval na rozdíl od toho, co udělal. Nejsem úplná měkota, ale často si na to, jak ta srnka naříkala a pokoušela se vstát, vzpomenu a je mi z toho zle....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů