Kuna v baráku



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#1 » pát 28. lis 2014, 14:41

Když jsme u té škodné a konkrétně kuny.

Kuna mi spolehlivě a vytrvale decimuje izolace ve střeše RD, jsem pouze držitel ZP sk.B+E a krátké + větrovky, nemám ZP sk D ani LL. Můžu ji zastřelit větrovkou (krátkou je jasné že ne - střelba mimo střelnici, není to NO a KN)? Někde jsem četl, že kuna je chráněná.

To že je kuna škodná znamená, že musí být v honitbě (můj RD tam není) a odstřelit ji může tím pádem jen myslivec přesně podle zákona o myslivosti (dlouhou loveckou atd.)?

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#2 » pát 28. lis 2014, 15:52

Kde není žalobce, není soudce...

Jinak, proti kunám prý pomáhá pytlík s psími chlupy. Kuna se pak místu, kde cítí psa, zdaleka vyhne.



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#3 » pát 28. lis 2014, 16:45

kdybych mel doma maloražku a ta potvora mi lezla na pude tak bych si na ni proste počihal jedna rana nikdo si toho nevšimne hlavne dat pozor kam to pošles aby jsi nevzal jeste nekoho presne kde neni zalobce neni soudce vždycky mužes rict že sis na pude hodil petardu :lol:



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#4 » pát 28. lis 2014, 17:17

Počíhat si na ni na půdě = nesmysl. Kuna je vysoce inteligentní a hlavně vnímavé zvíře. Když vás tam ucítí/uslyší tak tam prostě nepříjde. Počká si až budete pryč, ona má na rozdíl o vás času dost. Pokud tam je tak než na půdu dorazíte bude pryč, uteče.

Lidské vlasy ani psí chlupy nefungují, vyzkoušeno.

Pískadla a plašidla fungují omezeně, ve volném prostoru půdy fungují, ale do izolace šikmin podkrovních místností (struktura krytina/paropropust.folie/izolace mezikrokev i podkrokev/parobrzd.folie/sadroš) i klidně pár metrů od pískadla kuna klidně chodí, protože už tam to pískadlo "nedopískne" - zatlumeno tou tepelnou izolací. A tam mě to štve nejvíc :-(

Takže pokud na ni číhat, tak jedině venku v dostatečné vzdálenosti a vysledovat až poleze po fasádě/krytině střechy... ale zatím nemám odpověď, jestli ji můžu legálně zabít (třeba střelnou zbraní) nebo ne

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » pát 28. lis 2014, 18:12

Nemůžeš, jediné legální řešení je sklopec který tam dají myslivci, ale jak píšeš kuna je chytrá a do sklopce se jí moc nechce...



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#6 » pát 28. lis 2014, 18:24

Sklopec doporučuji kovový. Před mnoha lety soused chytil kunu do sklopce z coulových desek a ta potvora ze z něj do rána prokousala.
Jinak jak psal sided - legálně se kuny definitivně nezbavíš.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#7 » pát 28. lis 2014, 18:47

Pritelkyne zkousela vsechno. Chlupy, vlasy, zanechane nahlas hrajici radio na pude, nepomohlo nic! Jen past jsem proste nedovolil.:-) Nakonec kuna vyvedla mlade a diky Bohu se odstehovala.:-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » pát 28. lis 2014, 18:53

Ono i s tím sklopcem je to 50/50 buď jo a nebo ne :) . Jako návnadu použít hrozinky nebo sušenou švestku, no a hooodně trpělivosti.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#9 » pát 28. lis 2014, 21:57

OK, díky za info.

Stejně mi to nejde na rozum...je to škodná, ale přitom je chráněná, někdy zabíjet ano, někdy rozhodně ne...něco jako krtci na zahradě, nebo kormoráni tady na jezerech. Jednou se z těch příkazů a zákazů definitivně zblázníme

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#10 » pát 28. lis 2014, 22:02

Když ji chytíš do sklopce, zabiješ ji a odneseš do lesa a zahodíš nebo hodíš do kamen, tak na to nikdo nepřijde...není žalobce, není soudce. A můj majetek na kterej jsem tvrdě vydělával je mi přednější než nějaká potvora, co ho likviduje i když je chráněná, úředník, co ji prohlásil za chráněnou, mi škodu nezaplatí

//*nikoho k takovémuto jednání nenabádám ani nepobízím

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pát 28. lis 2014, 23:59

Taky je možné chycenou potvoru odnést do vzdáleného lesa živou...

V původní střeše a půdě z padesátých let jsme měli kuny pravidelně. Při rekonstrukci střechy jsme minimalizovali potenciální vlezy, přesto se i pak kuna na půdu občas dostala. Pak se instalovalo ultrazvukové pískadlo a od té doby jsme už několik let nezaznamenali přítomnost.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#12 » sob 29. lis 2014, 14:45

Přesně jak píše Ladaj, zvolil bych také nějaké plašidlo, i když bez záruky. U nás na osadě máme problémy i s kunou v autech, dokáže pěkně pocuchat elektroinstalaci. Když to dopadne dobře, nosí si do motorového prostoru zbytky jídla.
Chráněná kuna ? Nevím, ale u nás jí v lese střílíme, je to škodná a škodnou lze střílet celoročně.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#13 » sob 29. lis 2014, 14:50


Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#14 » ned 30. lis 2014, 14:44

Kuna chráněná není, je to lovná zvěř a jako taková má stanovenou dobu lovu od 1. listopadu do konce února. Jestli ji střílíte celoročně tak asi neděláte úplně dobře. http://www.myslivost.cz/Pro-myslivce/IN ... lovu-zvere



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#15 » ned 30. lis 2014, 23:39

Sided : Asi máš pravdu, na hony se chodí zrovna v tyto měsíce.
Normálně jsem jí v honitbě v průběhu roku asi nikdy neviděl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů